DekorasyonGenelMuftak DekorasyonuOturma Odası DekorasyonuSalon DekorasyonuYatak Odası Dekorasyonu

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları

Dekorasyon yaparken bazı hatalar yüzünden istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz. Bu yüzden ev dekorasyonlarında olabildiğince titiz davranmalısınız, ufak şeyler deyip hiçbir şeyi atlamadan yapmalısınız ki sonrasında sizi üzecek sonuçlar ortaya çıkmasın. Bizde sizler için en çok yapılan dekorasyon hatalarını araştırarak tespit ettik. Burada sizlerle paylaşacağımız hatalara ve önerilere dikkat ederseniz ev dekorasyonu yaptıracağınız zaman hata yapma oranınız düşecektir.

Büyük emeklerin ve bir o kadar büyük maddi harcamaların ardından sizlerde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşırsanız ister istemez üzüleceksinizdir. Bu üzüntüyü yaşamamak için dediğimiz gibi ev dekorasyonunda hatalara ver vermemelisiniz. Şu da var ki her insan farklı zevklere sahiptir. Benim beğendiğimi bir başkası beğenmez ya da bir başkasının beğendiğini ben beğenmeyebilirim diye de düşünebilirsiniz. Bu konuda da haklısınızdır ama bazı şeyler vardır ki yaptığınız zaman benim, senin değil her insanın gözüne tuhaf gelebiliyor.

Peki ya ev dekorasyonu yaptıracağımız zaman ne tür hatalar yapıyoruz? Ve en çok yapılan en dekorasyon hatalarını yapmamak için ne tür önlemler almamız gerekmektedir ?

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Ülkemizde dekorasyon yaparken klasik bir düşünce vardır ” Ucuz ve güzel olmalı ” diye. İlk etapta bu fikirden kurtulmalıyız. Tabi ki ucuz olup güzel olan ürünler vardır. Ama bütün her şeyin de en ucuzunu tercih edersek mantıken bile olsa ister istemez sonuç hüsran olacaktır. Bu konuda her zaman her şeyin en ucuzuna kaçmaktan kesinlikle vazgeçmelisiniz.

Diğer bir hatamız ise ev dekorasyonuna başlamadan önce evimiz için kafamızda bir profil oluşturmadan başlamak. Ev dekorasyonuna başlanmadan önce evimize nasıl bir dekorasyon yaptırmak istediğimize karar vermeliyiz ve ona göre alışverişe başlamalıyız. Modern bir görünüm istiyorsak ona göre yada klasik bir dekorasyon istiyorsak klasik ürünler yada vintage bir ev dekorasyonuna sahip olmak istiyorsak vintage ürünler gibi. Bir kısmını klasik bir kısmını modern bir  kısmını vintage yaparsak eğer ortaya karışık bir sonuç çıkacaktır. Bu hatadan kesinlikle kaçınmalıyız bunun içinde ev dekorasyonuna başlamadan önce ne tarz bir dekorasyon yapmak istediğimize karar vermeliyiz. Kafamızda oluşturduğumuz tarzı iyice benimsedikten sonra adım adım tüm alışverişlerimizi yapıp istediğimiz tarz doğrultusunda evimizin dekorasyonunu yapmalıyız.

Başka ve en çok yapılan hatalardan birisi de ev dekorasyonunda renk hatalarıdır. Yine dekorasyonumuza başlamadan önce evimiz için kullanacağımız renk veya renkleri belirlemeliyiz. Bunun için daha önce renk uyumu konusunda bir içerik paylaşmıştık sizlerle. Ev Dekorasyonu Yaparken Renk Uyumu Nasıl Olmalı isimli konumuzu inceleyerek bu hatadan da kurtulabilirsiniz. Evinize dekorasyon yaparken kesinlikle uyumlu renkleri tercih etmelisiniz.

Bir diğer hata ise ev dekorasyonu yaparken evin her tarafını tıklım tıklım doldurmak. Bunu yaparak evinize boğucu bir hava katmak dışında hiçbir şey yapmadığınıza emin olabilirsiniz. Ev dekorasyonunda evinizde her alanı doldurmanıza gerek yok bazı alanlar boş kalabilir ama bu konuda da dikkat etmeniz gereken şey evin içindeki boş alan ve dolu alanların ölçülü bir şekilde ayarlanmasıdır. Mesela odanın sağ tarafı dolu sol tarafı bomboş olmamalıdır. Sağ tarafındaki boşluk ile sol tarafındaki boşluk miktarları birbirlerine eşit olmalıdır.

Ev dekorasyonu yaptıracağınız zaman öncesinde iyice ir araştırma yapmanız gerekmektedir. Tabiki bu işten iyi anlayan birinden destek almanız en mantıklısı olacaktır. Ama evim konusundaki kararları illa kendim verecem diyorsanız da iyi bir ön araştırma yapmanız örnek modelleri iyice incelemeniz ve eviniz için kafanızda oluşturacağınız dekorasyonu iyice bi oturtmanız gerekemketedir.

Şimdi sizler için kusursuz ev dekorasyon örneklerinden oluşturduğumuz galeriyi paylaşacağız Umarım ev dekorasyonu yaptırmayı düşünenler için ilham verici bir kaynak olur.

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu