Yatak Odası Dekorasyonu

Kelebek Yatak Odası Mobilyaları

Kelebek Yatak Odası Mobilyaları

Kelebek Yatak Odası Mobilyaları

Kelebek Yatak Odası Mobilyaları Dinlenme yeri, evimizin en mahrem odası , nadiren görülen, oturma odası veya mutfaktan çok daha az, ama içinde çokça saat geçirdiğimiz yerdir. Ve elbette, açık bir hedefle dekorasyonuna özen göstermeyi de seviyorsunuz: sizi bağlantı kurmaya, rahatlamaya ve elbette dinlenmeye davet eden hoş ve sıcak bir ortam elde etmek. Bunu başarmak için size yatak odanızı bir dinlenme vahası haline getirecek birkaç temel ipucu veriyoruz.

Yatak odası mobilyaları
Yatak odası mobilyaları

Yatak odası duvarlarını boyarken kırmızı, turuncu veya sarı gibi çok keskin ve canlı renklerden kaçının . Görsel olarak cüce olacağından, tüm yatak odasını da soğuk bir koyu renkle boyamayın. Öte yandan, bej, gri (sıcak alt tonlu) veya grej gibi açık ve nötr renkler onu parlak, ancak sıcak bir dokunuşla yapacaktır. Duvarları beyaza da boyayabileceğiniz doğrudur , ancak doğal liflerden ve ahşaptan yapılmış sıcak öğeler eklemeniz gerekecek, bu da doğal nötrün soğukluğuna karşı koyacaktır. Diğer seçenekler? Yumuşak maviler ve yeşiller de iyi seçimlerdir. Her iki ton da rahatlamaya davet eder ve doğada bulunan renklerdir. Beyazda olduğu gibi, soğumaması için dekorasyonun geri kalanına çok dikkat etmeniz gerekecek.

Yatak Odası Dekorasyonu
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasındaki olağan şey , ışığın sizi rahatsız etmemesi için yatağı pencerenin yanına yerleştirmektir. Ayrıca, kesinlikle içgüdünüz, yatağı kapıya bakacak şekilde yerleştirmek , çünkü kendimizi en güvende hissettiğimiz şey bu. Feng Shui’ye göre en iyi yatak başı konumu kuzeydir. Bunun Dünya’nın manyetik alanlarıyla ilgisi var. Bu kadim bilime göre, dinlenmemiz Güney Kutbu’ndan Kuzey’e doğru hareket eden bu manyetik dalgalardan etkilenir. Yatak başlığını pencerenin altına da yerleştirebilirsiniz , ancak iyi bir yalıtıma sahip olduğundan ve içinden soğumadığından emin olmanız gerekir . Ayrıca pencereden daha yüksek olmasına ve ışığı çalmamasına dikkat edin.

Şık yatak odası dekorasyonu
Şık yatak odası dekorasyonu

2022 Kelebek Yatak Odası Mobilyaları

Ahşap, ferforje, döşemeli… Başlık seçiminde zevkler kadar seçenek de var. Şimdi, stil ve dekorasyon sağlayan ama aynı zamanda rahat olan bir unsur arıyorsanız , şüphesiz en iyi seçenek döşemeli bir başlıktır . Pürüzsüz –daha modern– veya kapitone –daha klasik– döşemeli olabilir, her halükarda, yatakta kitap okumak veya bir film ya da en sevdiğiniz dizinin keyfini çıkarmak istiyorsanız mükemmel bir sırtlık olacaktır. Ayrıca yatak odasına renk katan ve tarzını belirleyen başka bir dekoratif unsur olacaktır.

Şık yatak odası mobilyaları
Şık yatak odası mobilyaları

Küçük yatak odalarında bile eksik olamazlar. Ve komodini seçerken birçok seçenek var. Daha fazla saklama alanına ihtiyacınız varsa, örneğin iç çamaşırı saklamak için çekmeceli bir model seçin. Ancak, alan azsa, askıya alınmış bir model seçin. Bu masalar hafiftir, temizlenmesi kolaydır ve bir kitap, bardak veya bir bardak su koymak için yeterli yüzey sunar. Duvara asılırlar ve yatağın yüksekliğine bağlı olarak size uygun yere koyabilirsiniz. Ve hangi komodini seçerseniz seçin , yüksekliğinin yatağınkine benzer, ne daha yüksek ne de daha düşük olması önemlidir .İlk durumda, gereksiz çarpmalardan kaçınacaksınız ve ikincisinde daha erişilebilir ve rahat olacak.

Modern yatak odaları
Modern yatak odaları

Yatak odasında ışığa özen göstermek, sıcak, samimi ve davetkar atmosferler yaratmak için çok önemlidir . Odaya girdiğinizde ve odadan çıkarken genel ışık sağlayan bir tavan lambası seçin . Şimdi, sıcak ve keyifli bir ortam yaratmanıza yardımcı olacak masa lambaları seçimini ihmal etmeyin . Doğal liflerden yapılanlar trend, ancak her zaman modası geçmeyecek bir ekranlı klasik bir modeli tercih edebilirsiniz. Küçük yatak odalarında aplik veya sarkıt lambalar hem okumak için hem de rahat bir alan yaratmak için aradığınız o dakik ışığı size sunacak şık ve özgün bir seçenek.

Koçtaş Yatak Odası Mobilyaları
Koçtaş Yatak Odası Mobilyaları

Bazen onlarsız yapsak da, kilim yatak odası dekorasyonunda temel bir unsurdur. Ayak izini korurlar, gürültüyü azaltırlar, soğuktan yalıtırlar ve hepsinden önemlisi, dekore eder ve stil eklerler. Yünlü ve pamuklu modelleri en uygun olanlarıdır ancak elyaflı olanları da oldukça dekoratiftir. Görsel gürültü oluşturmaması için düz veya basit desenli bir halı seçin . Berberi veya Kelebek halıları olarak bilinenler, aradığınız o rahat ve sıcak dokunuşu elde etmek için mükemmeldir. Ama nasıl koymak? Birkaç seçeneğiniz var. İdeal olarak , yataktan kalktığınızda ayak seslerinizi korumalıdır, bu nedenle her iki tarafa 2 halı yerleştirmek en yaygın seçeneklerden biridir. Başka bir seçenek, evet yatak odası genişse yanlara ve ayaklara kadar uzanan geniş bir halı sermek gerekir. Ayrıca, küçük yatak odaları için en iyi alternatif olan yatağın ayakucuna da yerleştirebilirsiniz.

Kelebek Yatak Odası Mobilyaları
Kelebek Yatak Odası Mobilyaları

Yatak odası, daha fazla mahremiyet ve mahremiyet isteyen odadır. Bu nedenle perde veya panjur yerleştirmek önemlidir. Ancak, hangi perdeler en uygunudur? Yatak odası için perde seçerken en iyi seçenek , netliğe izin veren ve ışığı filtreleyen ancak samimi bir atmosfer sağlayan şeffaf bir perde türüdür. Şimdi, sabahları bir kıvılcım bile girmemesini seviyorsanız , çift perde seçin. İlk önce ışığı filtreleyen ve meraklı gözlerin geçmesini önleyen bir perde koyun. Ardından, ışığın geçişini engelleyen daha kalın bir kumaştan başkalarını seçin. Öte yandan, küçük yatak odalarında veya yarım yükseklikteki pencerelerde panjurlar harika bir seçenektir. Hiçbir şey işgal etmezler ve çok modern ve dekoratiftirler. Daha fazla hacim ne istiyorsun? Bir panjuru her iki tarafta ağır perdelerle birleştirin. Ne etkisi olduğunu göreceksiniz!

İstikbal Yatak Odası Mobilyaları
İstikbal Yatak Odası Mobilyaları
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odanızın duvarlarını çıplak bırakmayın. Ne de tablo ve dekorasyon ürünleri. Erdem ortada. Süslemeleri nereye koyacağınızı bilmiyorsanız, en azından karyola duvarında yapın. Bir ayna alanı genişletecektir, ancak aynı seriden birkaç tablo veya bir kompozisyon da seçebilirsiniz . Dekorasyonun geri kalanıyla aynı renk aralığını yeniden üreten sayfaları seçin ve üniteyi geliştireceksiniz. Hiçbir şey yatak odanızı sizi dinlenmeye davet eden yatak takımlarından daha davetkar kılamaz. Malzeme olarak pamuklu veya keten gibi doğal kumaşları tercih edin . Daha fazla kırıştıkları doğrudur, ancak daha iyi terlerler, bu da uykunuza fayda sağlar. Beyaz çarşaflar temizlikle eş anlamlıdır. Bu hissi seviyorsanız, bunları bu renkte veya küçük motiflerle seçin. Nevresim ve minderlerde ise daha fazla özgürlüğe sahipsiniz . Odada en çok öne çıkan o olacak, bu yüzden tonlar ve tarz açısından dekorasyonun geri kalanıyla birleşen modelleri seçin ve başarısız olmayacaksınız.

İKEA Yatak Odası Mobilyaları
İKEA Yatak Odası Mobilyaları

Boyutları izin veriyorsa, ayakkabılarınızı giymek ve çıkarmak için rahatça oturabileceğiniz bir mobilya parçası ekleyin . Böylece dekorasyonda yatağın ayakucunda bir bank veya hafif bir koltuk bulunur. Eski ayakkabı çıkarıcılar gibi alçak oturaklı ve kolçaksız bir model seçerseniz, etki rahat ve dekoratif olacaktır. Aynı zamanda gece başrol oyuncusu olma fonksiyonlarını yerine getirmenize ve ertesi gün için kıyafetlerinizi hazır bırakmanıza yardımcı olacaktır. Şimdi, kıyafetleri yığmak için kullanmayın! Düzenin hüküm sürmediği bir yatak odasından daha az dekoratif bir şey yoktur.

Bir önceki yazımız olan Doğtaş Yatak Odası Takımı başlıklı makalemizde Doğtaş Bej Yatak Odası, Doğtaş Mavi Yatak Odası Takımı ve Doğtaş Sarı Yatak Odası Takımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu