Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona Oturma Odası Dekorasyonu Oturma odasını dekore ederken aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey , kullanacağınız kullanıma bağlı olarak mobilyaların boyutlarını ve malzemelerini dikkatlice seçmektir. Geniş ve rahat bir kanepeye, çeşitli renk ve dokularda minderlere, nötr tonlarda bir halıya, alçak bir sehpaya ya da buradaki gibi bir pufa, ortamı kirletmeyen eğlenceli tablolara ve tabii ki tazeleyici bitkilere ihtiyacınız olacak.

Oturma odası
Oturma odası

Açık renklerin ve aynaların kullanımı, daha büyük görünmesini istiyorsanız, bir oturma odasını dekore etmenin ABC’sidir. Bu zaten öyle, ama kimse bir tatlıya acımaz ve görsel olarak daha fazla alan kazanabilirse , o kadar iyi. Diğer hileler? İçerisine tabak ve masa örtülerini yerleştirmek için kullanılabilen alçak bir büfe ve televizyon desteği seçimi . Kapılarda kulpsuz bu görüntü aynı zamanda bir tekdüzelik hissi de veriyor.

Koçtaş Oturma Odası Dekorasyonu
Koçtaş Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona Oturma odanızda düzeni sağlamaktan endişe ediyorsanız , duvardan duvara raflara sahip olmak sorunu çözecektir. Zeminden tavana kadar uzanan çalışma modelleri, mekandan daha iyi yararlanmayı sağlar. Raflarını sadece kitap depolamak için değil, birçok seyahatinizden getirdiğiniz o objeleri ve şık parçaları sergilemek için de kullanabilirsiniz.

İstikbal salon takımları
İstikbal salon takımları

Oturma odanız büyükse, mutlaka etrafında oturup konuşmayı sevdiğiniz gerçek veya hayali bir şömineniz vardır. Bu onun işi! Bu toplanma alanı için L şeklinde iki eşit kanepe yerleştirmek ve daireyi daha da hoş hale getirmek için iki koltukla kapatmak en iyisidir. Ortada iyi dekore edilmiş alçak bir masa. Geçişi kesintiye uğratmaması için kanepeler ile masa arasında 50 cm mesafe bırakın. Ve elbette şöminenin üzerinde büyük ve dikey bir ayna eksik olamaz.

İKEA Oturma Odası Dekorasyonu
İKEA Oturma Odası Dekorasyonu

Gerçekten de oturma odanızı dekore ederken bitkiler eksik olamaz. Kahve ve yan sehpalardaki küçük çiçek buketlerinden , kanepenin arkasındaki bu büyük ficus gibi boş bir köşeyi süsleyen büyük saksılara kadar . Yeniler, renk katar ve doğaya daha yakın hissetmenizi sağlar. Modern oturma odanızdan daha fazlasını elde etmek ister misiniz ? Bir yemek odasını bütünleştirir. Resimdeki bu, bir çalışma tezgahının oluşturulmasından yararlanarak toplanma alanı ve mutfak arasına yerleştirildi. Her iki alanı da görsel olarak sınırlandırmak için, zemin bordür olarak bir seramik karo şeridi ile kaplanmıştır. Kanepede ise dikey raf yerine duvardan duvara uzanan ve kitaplık görevi gören iki yatay raf seçilmiştir.

Dekor modelleri
Dekor modelleri

Beyaz duvarlar ve nötr tonlardaki kanepe ve halı ile oturma odanızın düz, yavan ve sıkıcı hale gelmemesi için ne yapmalısınız? Aksesuarlara, örneğin tekstillere renk katın. Mekana bir miktar enerji katan kanepe için parlak renkli minderler seçin. Ayrıca, çok düşündürücü bir baskıya sahip bu çift taraflı gibi zarif perdeleri, perdeleri veya panjurları tercih edin. Kanepeyi veya sandalyeyi mümkün olduğunca pencereye yakın yerleştirmeye çalışın, böylece yeterli doğal ışık alır ve koltuğa bir zemin lambası eşlik eder. Solaksanız, bunu sağa yerleştirmeniz gerektiğini unutmayın. Ve ışığın gözlerinizi kamaştırmaması için ne yapmalı? Ampulün gölgeliğin arkasına gizlendiğinden emin olun. Bir oturma odasını dekore etmek harika bir fikir!

Bellona Oturma Odası Dekorasyonu
Bellona Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona mağaza web sitelerine göz atarken, ezilmenin ortaya çıktığı ve karşı koyamayacağınız zamanlar vardır! Bir mobilyaya aşık olduysanız ve onu oturma odanızda zaten hayal ettiyseniz, onu nasıl dekore edeceğinizi de düşünün. Büyük bir depolama kapasitesine sahip bu güzel ahşap büfede, malzeme karışımının işe yaradığını göstermek için metal ve cam nesneler yerleştirildi. Duvar, bir grup son derece orijinal çerçeveli baskıyla kaplandı. Gördüğünüz gibi, stilist Dafne Vijande tarafından dekore edilen bu oturma odası zirveye çıktı.

2022 oturma odası
2022 oturma odası

Kapatma, oturma odasında çalışmak için bir alan ayırmamız gerektiğini düşünmemize neden oldu . Ve dinlenme alanından ayırmak için, kanepeyi sırtınız ona dönük olarak yerleştirebilir veya size en uygun olan görünen veya kaybolan bir masa tercih edebilirsiniz. Görseldeki bu eski sekreter, menteşeli kapısı açık bir masa görevi görüyor ve kapattığınızda başka bir mobilya parçası haline geliyor.

Bellona Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri
Bellona Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Günde birkaç saatini kitap okuyarak, pencereden manzarayı seyrederek ya da sadece bir süreliğine kopup dinlenerek geçirmeyi sevenlerdenseniz, geniş oturma odanızda bir köşeye uzanıp şezlong koyabilirsiniz. izin ver. Ya da tercih ederseniz, ayak dayama yeri ile uyumlu bir koltuk. Daha fazla neye ihtiyacın var? Sizi sıcak tutacak bir zemin lambası ve bir ekose. Kanepenin yanında sehpa veya destek sehpası olarak modern bir oturma odasında yan sehpalar eksik olamaz . En iyi bahis, ihtiyaca göre bir, iki veya üç koymanıza ve gerekmedikçe bunları kaldırmanıza izin veren yuva tipi olanlardır. Görüntüdeki bu iki küçük oval, alçak büfenin yanında mükemmel. Ayrıntılara bakarsanız, zarflarının birkaç kitap ve bazı gizli vazolarla süslendiğini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Alfemo Mobilya Oturma Odası başlıklı makalemizde Alfemo Mobilya Oturma Odası, Bellona Mobilya Oturma Odası ve Chester Koltuk Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu