Muftak Dekorasyonu

Modern Küçük Mutfak Tasarımları

Modern Küçük Mutfak Tasarımları

Modern Küçük Mutfak Tasarımları

Modern Küçük Mutfak Tasarımları Mutfak evin direğidir. Günümüzün küçük modern mutfakları, yemek pişirmek için bir yerden çok daha fazlası olmalı. Menülerimizi yapmak için mutfak mobilyası ve gerekli aletlerin yanı sıra , buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi için alana ihtiyacımız var ve aile toplantıları için kendimizi rahat hissettiğimiz bir alan olmasını istiyoruz. Bu hedefleri göz önünde bulundurarak, modern ve eksiksiz bir küçük mutfak elde etmek için kendi alanımızı planlayacağız.

tasarımcı mutfakları
tasarımcı mutfakları

Evin kalan tüm odaları, onları döşemek ve dekore etmek söz konusu olduğunda önemlidir, ancak mutfak en özel ve karmaşık zorluktur. Bu zorluğu başarmak için güzel, rahat, pratik ve işlevsel bir mutfağın tadını çıkarabilmeliyiz. Planlama esastır: En azından depolama mutfak mobilyalarını, gerekli aletleri bir araya getirmeli ve bir çalışma alanı sağlamalıyız. Çoğu durumda bir yemek alanına da ihtiyacımız olacak ve normalde bunu küçük alanlarda gerçekleştirmeliyiz. Bütün bunlar için , alanı optimize eden tüm fikirler ve püf noktaları memnuniyetle karşılanmaktadır.

Şık mutfak tasarımları
Şık mutfak tasarımları

İşlevsel ve pratik olmanın yanı sıra uyumlu ve kendine has tarzı olan bir rüya mutfağına ulaşmak için araştırma, bütçeleme, iç tasarım için ilham ve yaratıcılık gerekir. Kendi evimizi inşa edecek veya tam bir reform yapacak kadar şanslı değilsek, mutfak tasarımına çoğunlukla odanın boyutları ve şekli karar verecektir. Mantıksal olarak alan küçüldükçe tasarım seçenekleri azalır.

Mutfak mobilyası
Mutfak mobilyası

Modern Küçük Mutfak Tasarımları ve Dekorasyonu

Evler her geçen gün kullanışlı sayaçlarını daha da azaltıyor, oturma odası ve mutfak için tek bir oda bulduğumuz, entegre bir mutfak veya mini mutfak kuracağımız apartman dairelerinde yaşamaya meyilliyiz . Veya mutfak mobilyalarını L şeklinde yerleştirmemiz veya mutfakları U şeklinde dekore etmemiz ve alanı maksimuma çıkarmak için her birinin en iyi yerleşimini incelememiz gereken küçük alanlarda. Az yerimiz olduğunda, daha kolay optimize edilebildikleri için küçük, uzun modern mutfaklara sahip olmak en iyisidir. Küçük mutfakların dekorasyonunun da avantajları vardır. Mutfak mobilyası alırken yatırım azalır çünkü gerekenden fazlasını satın almayacağız. Ve yapı seçimindeki alternatifler azalır, bu nedenle sadece birini aramamız gerekir: en uygun ve ayarlanmış.

mutfak dekorasyonu
mutfak dekorasyonu

Küçük, modern bir mutfağı döşeyeceğimiz zaman , temel aletlerin her birinin yerleşimini planlayan bir dekorasyon projesi yürütmemiz gerekecek . Ara ve boş alanlar depolama dolapları ile doldurulacaktır. Şu anda bu işi sanal uygulamalar sayesinde yapmak çok kolay ; Kişisel bir tane bulabilirsiniz, ancak kendinize yardım etmenize izin verirseniz, Leroy Merlin ve Ikea mutfak departmanı gibi firmalar bunları müşterilerinin kullanımına sunar ve çalışanları da size rehberlik edebilir. Bu firmalar ürünlerini sürekli güncellemekte ve bize küçük mutfaklarda dekorasyon fikirleri ve pratik çözümler sunabilme konusunda büyük ilgi göstermektedirler . Ve en önemlisi, bu şirketlerin uluslararası bir kapsamı var ve çeşitli modern mutfaklar, rekabetçi fiyatlar, harika fiyatlar ve finansman imkanı bulabiliyoruz.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Buzdolabı, lavabo, çamaşır makinesi, ocak veya ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi, fırın ve mikrodalga fırınınızın konumuna karar verdikten sonra, kalan alan yüksek duvarlı saklama dolapları alçak tabanlı mutfak dolapları için kullanılacaktır. Daire ve loftların dekorasyonunda dinlenebileceğimiz, televizyon izleyebileceğimiz, boş zaman veya iş aktiviteleri gerçekleştirebileceğimiz tamamen açık bir alan tasarlayabiliriz. Kısacası, aile ile buluştuğumuz çok işlevli bir alan yaratın. Bu durumlarda apartmanlar için küçük modern mutfaklar tasarlarken, adalı mutfaklar veya kahvaltı barlı mutfaklar oldukça kullanışlıdır.

modern mutfaklar
modern mutfaklar

Barlar veya adalar ikili bir işlevi yerine getirir. İster yemek alanı, ister mutfakta çalışma alanı olarak kullanışlı bir yer. Ayrıca Amerikan mutfaklar ya da entegre mutfaklar oluşturarak farklı ortamlara damga vurmayı başarıyorlar. Farklı yüksekliklerdeki duvarlardan da faydalanabiliriz. Eh, alanları bağımsız hale getirmenin yanı sıra, mutfak tarafına dolap asabiliriz ve diğer tarafa plazma, bazı raflar vb. Mekanların dekorasyonunda düzen ve temizlik esastır ve küçük mekanlarda dekorasyondan bahsettiğimizde daha da fazla sebep vardır.

Küçük Mutfak Tasarımları
Küçük Mutfak Tasarımları

Ve kabul edelim ki, depolamalı mutfak dolapları çok gerekli. Her mutfakta saklanacak pek çok şey vardır: yiyecek, içecek, tabak ve çatal bıçak takımı, züccaciye, tencere ve tavalar, mutfak eşyaları, tencere takımları, masa örtüleri, küçük ev aletleri, temizlik ve çamaşır ürünleri, çöp ve geri dönüşüm kutuları… kesinlikle, her türlü. gereç. Bu nedenle küçük modern mutfaklarımızda düzen, kolay erişim ve temizliğin tadını çıkarmak için mevcut alanlardan en iyi şekilde yararlanmamız gerekecek. Mutfakta depolama ve farklı düzenleyici çekmece türleri esastır.

Bir önceki yazımız olan Koçtaş Rustik Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizde Koçtaş Dekorasyon, Koçtaş Dekorasyon Modelleri ve Koçtaş Ev Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu