Muftak Dekorasyonu

Ada Mutfak Modelleri

Ada Mutfak Modelleri

Ada Mutfak Modelleri

Ada Mutfak Modelleri İyi tasarlanmış adalar, mutfakların ayrılmaz bir parçası haline getirilebilir. Genellikle odanın ortasına yerleştirilirler ve yemek pişirmenin yanı sıra yemek pişirmek için ekstra alan sağlarlar. Ayrıca mutfağın odak noktası olabilirler. Burada size adalı çok fonksiyonel ve modern mutfaklar hakkında fikir ve tasarımlar göstereceğiz.

"Zarif

Mutfak adaları sadece yeme pişirme ve eğlenceli için daha fazla yer eklemek değil, aynı zamanda merkezi bir tasarım parçası olarak büyük bir açıklama yapmak değil. Yerdeki mevcut alanı ölçün ve kağıt üzerinde bir eskiz yapın. Alanın ortasındaki farklı büyüklükteki adalarla veya tezgahla L veya U oluşturarak oynayın. Etrafında rahatça hareket etmek için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Ayrıca adanın mutfağın giriş çıkışını engellememesi de önemli bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bu.

"Vintage

Merkez ada: Yeterli alanınız varsa, ada mutfağın ortasına, yani tezgaha paralel olarak yerleştirilebilir. Bu mutfak, en pratik seçeneklerden biri olan kahvaltı barı ile merkezi bir adaya sahiptir.

Mutfak çeşitleri
Mutfak çeşitleri

 

Mevcut tezgahınızla bir U oluşturabilir ve toplanmak ve eğlenmek için harika bir yer yaratabilir. Tasarım, yemek hazırlamak, yemek yemek veya diğer işleri yapmak için bolca alan sağlar. Kalabalık aileler veya mutfak sanatlarından çok hoşlanan kişiler için idealdir.

Ayrıca tezgah ile L şeklinde konumlandırılabilir. Bu tasarım daha küçük mutfaklar için daha uygundur.

Tekerlekli adalar: Adaların yere sabitlenmesi gerekmez, ayakları üzerinde tekerlekler olabilir. Bu, çok fazla esneklik sağlayan ve alanı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan dahice bir fikirdir.

"Orta

Ada, yemek hazırlamak veya yemek yemek için bir yer olarak taşınabilir ve kullanılabilir. Veya burada gösterilen portatif ada gibi, kullanılmadığında tezgahın altına yerleştirilebilir.

Bu mutfak ada türleri ile adada bir kahvaltı barı da dahil edebilirsiniz. Bu fikir, az alana sahip dairelerde çok iyi çalışır. Mutfakta yemek yiyebiliyorsan yemek odasına ihtiyacın yok. Bu yaratıcı çıkarılabilir koltuk fikri, gerektiğinde temiz bir mutfak adası ve oturma alanı sağlar. Ve tabii ki, aynı zamanda çok fazla alan tasarrufu sağlar.

Mutfak adası depolama

Mutfak adası, depolama ve düzenleyici olarak yararlanmak için mükemmeldir. Her şey için bir yer isteyenler ve darmadağın, darmadağın çekmeceleri karıştırmaktan nefret edenler için, adanın altındaki geniş alanı çatal bıçak takımı düzenleyicisi olarak kullanmak harika bir fikir olabilir. Ayrıca şarapları ve diğer içecekleri veya ağır ve hassas yemekleri düzgün bir şekilde saklamak için de kullanılabilir. Ağır eşyaları alt raflardan veya çekmecelerden saklamak ve almak, üst dolaptan almaktan daha güvenlidir.

Küçük ev aletleri de tezgahın altında saklanabilir. Bu sallanan çöp kutusu iyi bir konuma sahiptir, gizlidir ve erişilebilirdir. Yiyecek ve çay havluları asmak için de ideal olabilir. Mutfakta sadece yemek pişirmek veya yemek yemekle kalmıyor, aynı zamanda konuşmak, ders çalışmak, çalışmak veya yemek planlamak gibi başka şeyler yaparak da çok zaman harcıyoruz. Bu nedenle, birkaç kitaplık çok faydalı olabilir.

"Depolu

Baharatları yemek pişirme alanının ve/veya yemek odasının yakınında düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Mutfak adası, çok uygun ve kolay erişilebilir bir yer olan çıkarılabilir bir baharat düzenleyici için mükemmeldir.

Depolama Ada Mutfak Modelleri

Ada Mutfak Modelleri ve Çeşitleri

Daha fazla depolama alanı, daha fazla çalışma yüzeyi ve oturup kahve içmek için ek bir yer, bize sunabilecekleri avantajlardan sadece birkaçı. Mutfağınız için mükemmel adayı seçmenin anahtarı, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu anlamak ve ardından aynı anda birkaç parçayı karşılayan bir parça bulmaktır. Kare bir ada istiyorsanız, kenar başına 1 metreden az olmaması tavsiye edilir. Uzatılmış bir ada istiyorsanız, yeterli çalışma yüzeyine sahip olmak için 60 santimetre genişliğinde ve 1 buçuk metre uzunluğunda bir ada size ulaşacaktır.

"Çekmeceli

Genel tasarım kuralı, konfor, güvenlik ve kullanım kolaylığı için sabit ada ile diğer yüzeyler arasında yaklaşık 1 metre boşluk bırakılmasıdır. Ancak hareketli adalar söz konusu olduğunda, alan gerektiği gibi ayarlanabileceği için bu o kadar önemli değildir. En küçük alanlarda bile tekerlekli bir ada yerleştirilebilir. Geleneksel bir ada olmasa da aynı şekilde çalışır, değerli bir çalışma yüzeyi ve ekstra depolama alanı ekler. Kullanılmadığı zaman bir pencereye veya duvara itilebilir ve bir vazo çiçekle süslenebilir.

"<yoastmark

Mutfak tasarımı için temel kural, lavabo, buzdolabı ve pişirme bölgesi arasındaki çalışma üçgenine uymaktır, ancak bu, bitiş noktaları arasına küçük bir durak ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu küçük ada, tüm hareketin ortasında harika bir çalışma yüzeyi yaratıyor. Tabak ve tencereleri, mutfak gereçlerini, alüminyum folyoyu, havluları ve fırın eldivenlerini saklamak için harika bir yerdir.

Bir önceki yazımız olan Mutfaklarda Kullanılan Renkler başlıklı makalemizde Açık Pembe Mutfak Renkleri, Mutfaklarda Kullanılan Renkler ve Mutfaklarda Mavi Renk Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu