DekorasyonMuftak DekorasyonuOturma Odası DekorasyonuSalon DekorasyonuTeras DekorasyonuYatak Odası Dekorasyonu

Modern Zemin Dekorasyonu

Modern Zemin Dekorasyonu

Modern Zemin Dekorasyonu

Minimalist modern zeminler

Modern Zemin Dekorasyonu nasıl olur? Diğer bir seçenek ise, elbette azın çok olduğu eğilimini takip eden modern minimalist tarzdır. Bu modelde temel olarak renklerle değil, dokular ve malzemeler aracılığıyla estetik zenginleştirmeye odaklanıyoruz. Mekanlarda önerilen renkler nötrdür, ancak yalnızca siyah ve beyaz ile sınırlı değildir. Gri, bej veya kremin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Raflar ve aletler fazla yer kaplamamalıdır. Maksimum işlevsellik sunmalı, ancak yalnızca gerekli alanı işgal etmelidirler.

Zeminleri Dekore Etmenin Yolları
Zeminleri Dekore Etmenin Yolları

Son olarak, kurallara uymayı sevmeyenler için, malzemeleri, renkleri ve dokuları karıştırmak dışında belirli bir kurala uymayan modern eklektik stil var. Zevkinize göre dekore edebilir, çerçevesiz resimlerin yanına çerçeveli resimler asabilir, en çeşitli dönem ve tarzlardan mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Bu eklektik ve boho şık stil için iyi bir dekorasyon elde etmek, mobilya ve aksesuarları karıştırırken yaratıcılığınıza ve zevkinize bağlı olacaktır.

Yatak odası dekorasyonu 2
Yatak odası dekorasyonu 2

Modern Zeminde Aydınlatma

Armatür ile ilgili olarak, diğerlerinin yanı sıra duvarları, zeminleri, çerçeveleri oluşturan çeşitli dokuların vurgusuna büyük önem verilmektedir. Bu, dolaylı aydınlatma ile sağlanır.

Her şeyden önce, çeşitli alanların tıkanıklığını ortadan kaldırmak önemlidir. Anahtarlar, kağıtlar, yazışmalar, faturalar ve her gün biriken, düzensizlik yaratan her türlü eşya gibi eşyaların belirli bir saklama yeri olmalıdır. İyi bir dekorasyonun temeli, ek unsurlar olmadan düzenli dekorasyonun takdir edilmesidir.

Şık dekorasyon örneklerş
Şık dekorasyon örneklerş

Küçük modern daireler

Küçük bir dairenin dekorasyonunu düşündüğümüzde , alan eksikliği gerçekten niyetlerimizi çok fazla sınırladığından, çoğu zaman baş ağrısına dönüşür. Bu nedenle, bu zorlukla karşılaşan herkese bir yardım olarak, bu amaç için ideal hale gelen bir stil sunmak istedik , temiz çizgileri ve iyi tadı sayesinde İsveç stilinden bahsediyoruz. , az elemanla uyumlu, rahat ve çok güzel bir dekorasyondan faydalanmak için.

Oturma odası dekorasyonu
Oturma odası dekorasyonu

Bu tarz, her evin sahip olması gereken pratiklikten ödün vermek zorunda kalmadan işlevsel, güzel alanları teşvik eder.

Bu tür bir mekanda mükemmel bir seçenek, küçük iç mekanlarımızda daha taze ve daha ferah bir görünüm sağladığından, çok sayıda beyaz veya diğer açık tonların dahil edilmesidir. Kahverengi ve siyah gibi koyu renklerde mobilyalarla mükemmel bir kontrast oluşturan tonlar.

Oturma odası dekorasyonu
Oturma odası dekorasyonu

Aşağıdaki resimde tavanın ve zeminin nasıl beyaz olduğunu gözlemleyin. Duvarlar neredeyse beyaz bir griye boyanmıştır. Bu, alanı genişleten bir etki elde etti. Mobilya ve aksesuarların sağladığı renk dokunuşları dekorasyona ilgi katıyor.Dekoratif unsurların kahverengi veya siyah olarak bir araya getirilmesinin yanı sıra, aşağıdaki görselde gördüğümüz gibi kırmızı ve mavi gibi sıcak veya soğuk renk dokunuşları bu güzel mekanlara hayat vermemize yardımcı olabilir.

Mutfak masası dekorasyonu
Mutfak masası dekorasyonu

Modern Genç Odası Dekorasyonları

Yalnız ya da yalnız yaşamaya gitmek, yeni evlerinin ne olacağına dair her köşesinde kimliklerini arayan genç ve çok genç olmayanlar için bir olasılıklar dünyasının kapılarını açar. Her mobilya parçası, her tablo, hatta paspas bile bizi doğrudan veya dolaylı olarak insan olarak tanımlayan ve zevklerimiz ve kişiliğimiz hakkında konuşan unsurlar haline geliyor. Bu yüzden bu sefer kendi tarzına sahip modern bir daire elde etmek için bazı temel noktaları göreceğiz.

Genç yatak odası
Genç yatak odası

İlk kez taşınan genç birinin dairesinin tasarımı, aile evini karakterize eden tüm klasik şeylerden kopmaya çalışan duygular, ayrıntılı tasarımlar ve garip fikirler yayıyor. Açık yatak odası bir trend haline geliyor, çünkü sesleri veya huzur içinde olma arzusunu ayıracak kimse yok.

Çok iyi göründüğü ve bunun dışında ucuz bir dekorasyon yolu olabileceği için dokularla oynamaya çalışmak yaygındır. Duvarı kendiniz parçalayabilir ve tuğlayı açıkta bırakarak gerçekten harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonu
Ev dekorasyonu

Mobilyaların kişiliği değişir; klasikten kopan, eğlenceli ve taze tasarımlar aranan, kullanılmak ve sanat eseri olarak sergilenmemek istenen tasarımlardır.

Bazı dekoratif öğeler, başka yerde bulması zor olan kendi damgalarına bir bakış verecektir. Bu durumda, duvar kağıdını odanın ortasındaki bir köpeğin yüzü ile tüm şemaları kırarak ayırt edebilirsiniz. Ayrıca, tasarımlarınızı seçerken resimler net bir şekilde yeni bir vurgu gösterecektir.

American mutfak dekorasyonu
American mutfak dekorasyonu

Dekorasyon Örnekleri

Tek başına hareket edenlerin, evinin bir köşesini (muhtemelen en güzellerinden biri) oluşturmak için, hobi köşesi olacakları, resim yapmak, enstrüman çalmak, fiziksel egzersizler yapmak, marangozluk işleri veya başka bir şey yapmak için yaygındır. takılmayı sevdiğin yer.

Şık dekorasyon örnekleri
Şık dekorasyon örnekleri

Mutfak, yalnız olduğunuz zamanlar için daha küçük ve daha davetkar bir alandır. Orada, kimsenin olmadığı zamanlarda iyi bir arkadaş olan televizyonu pişirebilir ve izleyebilirsiniz.

Lüks iç mekanları sevenler için, çatı katı tarzı bir zemine zarafet katmak için ideal olan birkaç tasarım fikri sunuyoruz.

Bu tip iç mekanlara hayat vermek için en çok tavsiye edilen şeylerden biri de beyazın hem duvarlarda hem de mobilya ve aksesuarlarda bolca kullanılmasıdır, çünkü bu renk, renk paletindeki en çok yönlü seçeneklerden biri olmasının yanında , siyahla birlikte, bu iç mekanlarda arzu edilen iki özellik olan mekanlarda bize ışık ve ferahlık verir.

Şık ev dekorasyonları
Şık ev dekorasyonları

Bu alanlarda renk uygulaması yoluyla stil eklenmesi, örneğin minderlerde, perdelerde ve diğerlerinde saten kumaşların eklenmesiyle önerilir, çünkü parlaklıkları bize lüks ve zarafet verir.

Mobilyaların dahil edilmesine gelince, sadeliği ve iyi tadı lüks ve zarif bir dekorasyon elde etmek için özel olduğundan, çok moda olan minimalist tarzın seçilmesi tavsiye edilir.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu