Muftak Dekorasyonu

2022 2023 Mutfak Trendleri

2022 2023 Mutfak Trendleri

2022 2023 Mutfak Trendleri

2022 2023 Mutfak Trendleri Modern mutfak dekorasyonundaki trendler her zaman gelişiyor. Önceleri sadece yemek pişirmek ve yemek yemek için kullanılan bu mekan, günümüzde günlük hayata çok daha fazla entegre olmuş bir yer haline geldi.

Vitrinli mutfak modelleri
Vitrinli mutfak modelleri

Mutfakların tasarlandığı aktivitelere ek olarak, televizyon izleyen, bilgisayar kullanan veya ders çalışan insanlara rastlamak nadir değildir. Bu nedenle, mutfak çok fonksiyonlu bir oda haline geldiğinden, dekorasyon giderek daha önemli bir rol oynuyor ve bugün Decora Ideas’ta mutfaklar için ana trendlerden bazılarını 2022 2023 ve birçok ilham verici fotoğraf sunacağız.

Şık mutfak modelleri
Şık mutfak modelleri

Mutfağınızı yenilemeyi veya yenilemeyi düşünüyorsanız, her yıl yeni tasarım ve ürün trendleri getirdiğinden araştırmaya başlamanın tam zamanı. Başarılı bir mutfak tasarımı işlevselliğe odaklanmalı, iyi ergonomi, dayanıklı yüzeyler kullanmalı ve kaliteli ürünler içermelidir.

Tarz mutfak modelleri
Tarz mutfak modelleri

Yeni tasarımlar, zıt dokusal yüzeyler kullanır. Örneğin, ahşap ile koyu porselen veya arduvaz veya süper mat siyah dolaplar ve bronz sıcak metal lavabolar. Bu zarif yüzeyler, ahşap ada vurguları veya geniş tahta döşeme gibi doğal organik unsurlarla dengelenir. Dolap kulpları için en popüler yüzeyler mat siyah, saten nikel, kalay ve antik pirinçtir. Tüm bu cilaların ortak özelliği, mat olmaları, yüksek parlaklıkta olmaması ve bu nedenle parmak izi göstermemeleridir.

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu
Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Ama daha fazla olasılık var. Size gösterdiğimiz fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, kullanılan malzemeler çok çeşitlidir. Ve giderek daha fazla birbirine karışıyor, yani ahşap, cam, plastik, seramik, taş ve metal daha özgün kombinasyonlarla kaynaşıyor ve şimdiden bir trend empoze ediyor. Ev sahipleri ucuz, dayanıklı ve güzel görünen sentetik malzemeleri tercih ediyor. En popüler tezgah markalarından bazıları, birçok renk ve çeşitli kalınlık ve şekil seçenekleri sunar.

Mermer mutfak masası
Mermer mutfak masası

Modern mimaride mutfak, çalışmak, çalışmak, ancak birçok eğlence ve rahatlama için işlevsel bir alan olması nedeniyle her gün artan bir ün kazanıyor. Yemek yapma hobisi veya kokteyl yapmak, adada arkadaşlarla sohbet etmek veya sabahları kahvaltı yapmak için kullanılır. Bu durum göz önüne alındığında, dışarıyla bağlantılı büyük pencereler aracılığıyla bu alana daha canlılık kazandırmanın bir yolu aranmıştır. Buradaki fikir, mutfakları bahçeye bitişik olarak yerleştirmek, böylece pencere aynı anda her iki yerde de olma hissi yaratıyor, çünkü yemek pişirirken dışarıda güzel günün tadını, kaybettiğinizi hissetmeden çıkarabilirsiniz.

Mermer mutfak dizaynı
Mermer mutfak dizaynı

Aynı şekilde arkadaşlarınızla yemek yerseniz, aynı mekanda olmadıkları için aşçının toplantının yarısını kaçırmasına gerek kalmadan pencereleri açarak mutfağı verandaya bağlayabilirsiniz. Ayrıca manzaranın ve daha geniş bir alanın tadını çıkarırken birkaç içki içmek ve pizza yemek için mutfağa bağlı bir teras da oluşturabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, daha fazla miktarda doğal ışığın geçmesine izin vermek, daha fazla parlaklık ve dolayısıyla daha iyi bir titreşim sağlar.

2022 2023 Mutfak Trendleri

 

Bir önceki yazımız olan 2022 Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Dekorasyon Fikirleri, Mutfak dekorasyon fikirleri ve Oturma odası dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu