Oturma Odası Dekorasyonu

2022 Oturma Odası Renkleri

2022 Oturma Odası Renkleri

2022 Oturma Odası Renkleri

Oturma Odası Renkleri Salonlar için renklerden bahsetmişken, sonsuz olasılıkları masaya koymak gibi görünüyor. Hangisinin en iyi olacağına karar vermek göz korkutucu bir görev olabilir. Ne yazık ki, renkler genellikle bir oda için sahip oldukları potansiyeli tam olarak görmemize izin vermez, bu yüzden onları hızla atma eğilimindeyiz.

Yeşil oturma odası
Yeşil oturma odası

Bununla birlikte, bir kombinasyonun ne kadar ilginç olabileceğinin grafik örnekleriyle, duvarları boyamak ve oturma odalarını dekore etmek için size belirli renk paleti olasılıklarını getirmenin uygun olduğunu düşündük. Zarif grilerin birçok tonu, bej ve toprak kahvesi, viridian yeşili ve fıstık, prusya veya oxford gibi bazı derin mavi tonları gibi oturma odasını boyamak için çok güzel moda renkler var. Bu renklerin yanı sıra hardal sarısı, bordo kırmızısı ve eski pembe gibi sıcak tonlar da hayat buluyor.

Oturma Odası Kırmızı Renk
Oturma Odası Kırmızı Renk

Oturma Odası Renkleri ve Renk Kullanımı

Oturma Odası Yeşil Renk Kullanımı

Doğadan renkler getirmek, bir oturma odasını neşeli tutmanın ve her zaman modern tutmanın bir yoludur. Ana renge odaklanmalı ve ardından odadaki uyumu aşırı yüklemeden koruyarak diğer renklerin unsurlarını birleştirmeye gitmelisiniz. Salone del Mobile ve Milano Tasarım Haftası örnekleri 2022 ve 2023 için oldukça fazla renk gösterdi. Trendlerden biri de şüphesiz Viridiana gibi yeşilin mavimsi tonlarına doğru gitmek. Bu, rahatlatıcı, hoş ve sade bir alan yaratmak için beyaz, viridian yeşili, sarı ve siyah renklerinden yararlanan taze ve çağdaş bir tarzdır. Her rengin kompozisyonda önemli bir rol oynadığına dikkat etmek önemlidir.

Oturma Odası Yeşil Renk Kullanımı
Oturma Odası Yeşil Renk Kullanımı

Geçen sene çokça görülen doygun tonları bırakıp yeşilin daha yumuşak ve narin tonlarını kullanmak trend olsa da birçok fıstık tonu da görüldü. Bu oda, duvardaki parlak fıstık yeşili ile yeşil bitkiler ve narin gri ve bej tonlarının kombinasyonunun karakteristiği olan eklektik bir zarafete sahiptir.

Oturma odanıza neşeli renkler kazandırmak istiyorsanız, bir topraklama teli sağlayan kahverengi detayların (bir mobilya parçası gibi) eşlik ettiği bir deniz mavisi, beyaz, pembe ve bej kullanabilirsiniz. bu odada algılayacak.

Oturma Odasında Mavi Renk Kullanımı
Oturma Odasında Mavi Renk Kullanımı

Oturma Odası Mavi Renk Kullanımı

Evimizi dekore etmek zor bir iş olabilir. Evimizin dekorasyonu kendimizi ifade etmenin bir yolu olduğu için doğru renkleri aramalıyız. Oxford mavisi gibi yoğun renk dokunuşları eklemek de alternatiflerden biri olabilir. Bir odayı yoğun renklerle dekore etmek, özellikle onları nötr renklerle birleştirirsek iyi bir seçenektir. Duvarlarda yoğun bir ton kullanmak ve beyaz, gri veya bej ile tamamlamak, bir renk patlaması oluşturur ve odaya stil katar.

Oturma Odası Mavi
Oturma Odası Mavi

Duvarla tezat oluşturan hardal sarısı bir kanepe seçmek de bir başka güzel renk kompozisyonu olabilir. Koyu gri gibi sade ve zarif bir rengi gök mavisi ile birleştirmek, bir odaya renk katmanın modern ve başarılı bir yoludur. Çok fazla risk almadan renk katmanın bir yolu.

Oturma Odası Mavi Renk Kullanımı
Oturma Odası Mavi Renk Kullanımı

Oturma Odası Pembe Renk Kullanımı

Duvarda eski pembe gibi yumuşak bir renk seçmek ve koltuk ve minderlerde diğer nötr tonları kullanmak, güzel ve düşük riskli bir ortam elde etmenin bir başka kesin yoludur, çünkü başarısız bir sonuç yoktur. İlginç bir oda elde etmek için zıt renkler kullanabiliriz. Deniz mavisi rengindeki bir duvar, eski pembe gibi zıt renkteki aksesuarlarla tezat oluşturuyor. Sonuç, aşırıya kaçmadan farklı renklere sahip neşeli bir odadır.

Oturma Odası Pembe Renk Kullanımı
Oturma Odası Pembe Renk Kullanımı

Bir ortamda uyumu korurken renk eklemenin başka bir örneği. Minderlerde ve koltukta güçlü renkler, renkli ve zevkli bir sonucun kesin yoludur.

Oturma Odası Sarı Renk Kullanımı

Bir odaya renk katmanın yolu sadece duvarlarda olmak zorunda değildir. Kumaş ve kumaşları karıştırarak odayı monokrom tutabilir ve renk katabilirsiniz.

Oturma Odası
Oturma Odası

Bir oturma odasına renk katmanın çok güvenli bir yolu, duvarlar için nötr bir renk seçmektir. Ardından, eşleşen ve stil katan turuncu aksesuarları seçin.

Oturma Odası Kırmızı Renk Kullanımı

Kırmızıyı beyazla birleştirmek, bir odaya renk katmanın kesin bir yoludur. Odada uyum yaratmak için şekiller, dokular ve desenler denemeli, ayrıca odayı kapatmayı başaran bir renk, bu durumda beyaz eklemelisiniz.

Oturma Odası Kırmızı Renk Kullanımı
Oturma Odası Kırmızı Renk Kullanımı

Oturma Odası Gri ve Beyaz Renk Kullanımı

Nötr renkler rahat, sıcak bir atmosfer oluşturduklarından, aynı zamanda yoğun ve kişilik dolu olduklarından iltifatları silip süpürürler.

Oturma Odası Gri ve Beyaz Renk
Oturma Odası Gri ve Beyaz Renk

Sizi daha detaylı gözlemlemeye, tonlardan keyif almaya ve hatta kendi başlarına potansiyelden yoksun görünen sanat eserlerine değer vermeye davet ediyor.

Oturma Odası Renkleri

 

Bir önceki yazımız olan Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları başlıklı makalemizde Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları, Oturma Odası Süsler ve Aksesuarlar ve Oturma Odasında Bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu