Genel

Rustik ve modern mutfaklar – fotoğraflar ve dekorasyon fikirleri

Mutfak dekorasyonu için seçenekler arasında rustik tarz yer almaktadır. Bu tür dekorasyon ve tasarım, geleneksel kırsal mutfakların çağrışımına yanıt verir. Adı kendi başına bu dekorasyondan ne bekleyebileceğimizi tanımlar. Rustik, doğal malzemelerin bol olduğu, tamamen kırsal bir konaklama için köylü veya ülke ile eş anlamlıdır.

Rustik dekorasyonun günümüzde daha fazla takipçisi var, çünkü giderek daha fazla insan bu dekorasyon tarzının bize sunduğu zarafeti ve sıcaklığı keşfediyor ve bu nedenle size rustik mutfakları dekore etmenin ve tasarlamanın bazı yollarını göstereceğiz.

rustik mutfaklar

Ve tabii ki kişisel zevkimize ve sahip olduğumuz ortama en uygun olanı seçebiliriz, çünkü söylenmelidir ki, bazı tasarımlar harika görünseler de sahip olamayacağımız bir alan gerektirir ve diğerleri bütçemizi aşacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer tasarımlar:
Modern Küçük Mutfaklar
ahşap mutfaklar
Beton veya cilalı çimento mutfaklar

rustik ahşap mutfaklar

Başlangıç ​​olarak, stile ulaşmanın anahtarlarından birinin ahşap gibi doğal malzemelere güvenmek olduğunu takdir edebiliriz. Duvarlar bu malzemeden yapılmışsa ve tavanda zaten büyük eski ahşap kirişler varsa, dekorasyonda çok fazla iş kurtarmış oluruz.

Duvarlarımız ve tavanlarımız sadece betondan yapılmışsa, bu da bizi bu tarza ulaşmaktan alıkoymaz, çünkü duvarı geri dönüşümlü kalaslarla kaplayabilir veya aynı havayı elde etmek için tavana ahşap kirişler yerleştirebiliriz.

Modern ahşap mutfaklar – trendler

açık tuğla duvar

Çarpıcı rustik bir görünüm için, bir tuğla duvar mutfak için mükemmel bir seçimdir.

Taş duvar

Doğal taş, herhangi bir odayı dergiye hazır hale getirebilir. Birçok farklı ve ucuz seçenek bulabilirsiniz. Dış mekan öğelerini iç mekana getirmek, country tarzının büyük bir parçasıdır, bu nedenle, dış mekan öğelerini mutfağınıza getirmenin harika bir yoludur.

Rustik karo mutfaklar

Rustik tarzın doğal malzemelere olan sadakati renk paletinde de kendini gösteriyor. Sıcak kahverengiler, nötrler ve yosunlu yeşillikler doğanın bir yansımasıdır. Bununla birlikte, daha parlak, modern bir mutfak yaratmak için görünümü daha açık nötr yüzeylerle aydınlatabilirsiniz.

Ama doğanın bize sunduğu malzemeleri çağrıştıran zengin dokularla çalışmak da önemli. Zellige gibi mat veya düzensiz yüzeylere sahip karolar, rustik ve modern bir mutfak duvarını aynı anda dekore etmek için mükemmeldir.

Metro karoları, tuğlaların şeklini biraz çağrıştırıyor ve bu da onları mükemmel bir seçim yapıyor. Geleneksel yatay düzenlerinde yerleştirilebilirler, ancak aynı zamanda bugün çok moda olan dikey veya balıksırtı trendlerine yerleştirilebilirler.

Fayanslar, geçmişle bugün arasındaki boşluğu kapatmanın mükemmel bir yoludur. Dayanıklılıkları ve çok yönlülükleriyle ödüllendirilen bu ürünler, mat ahşap veya taş kaplamaların aksine ışıltı katarken mutfaklara rustik bir görünüm verebilir.

çalkalayıcı dolapları

Shaker tarzı dolaplar, modern bir görünüm sunmasıyla bilinir. Bu nedenle, mükemmel modern ama rustik bir görünüm elde etmek için bu tasarım idealdir.

Tüm renk ve kaplamalarda gelirler, bu da onları herhangi bir renk paleti için çok yönlü hale getirir. Yukarıda resmedilen güzel doğal ahşap Shaker dolapları, modern rustik bir hissi mükemmel bir şekilde kapsıyor.

Pervazlı mobilyalar

Tepsili dolaplar, ülke görünümü için harika bir seçenektir. Tüm renklerde gelirler ve cilalanırlar, bu nedenle favori renk paletiniz ne olursa olsun eşleşeceklerinden emin olabilirsiniz.

minimalist mobilya

Geleneksel rustik görünüm tarzınız değilse ve country’yi de ihmal etmeden daha modern bir dokunuş istiyorsanız, minimalist bir tarzı, yani tamamen düz yüzeylere sahip mobilyaları tercih edebilirsiniz. Rustik bir taş duvar ve doğal ahşap kirişlerle birleştiğinde, çarpıcı bir rustik-modern alan oluştururlar.

Bu, mobilyalar ahşabı paslanmaz çelikle birleştirdiği için kentsel bir dokunuşa sahip çok daha avangart bir rustik mutfak. Aynı şekilde mutfağın ortasında koyu gri neredeyse siyah renkte bir adacık barındırır.

açık raflar

Rustik modern olarak tanımlanacak birçok mutfak, uzun dolapları ortadan kaldırarak, dekorun bir parçası olarak tencere, tava, tabak ve diğer eşyaların açık raflarda görülmesine izin verdi.

Burada ahşap mobilyalar ve ona çok özel bir dokunuş vermeyi başaran bazı çok önemli detaylarla tamamen rustik bir mutfak görüyoruz. Bir yanda mutfağın ortasındaki ada, ahşap tabureler. Öte yandan, çok güzel çanak çömleklerin olduğu rafları ortaya çıkaran cam kapaklı dolapları görebiliriz. Siyah renkteki detaylar oldukça şık görünmesini sağlıyor.

lavabolar

Metal lavabolar, rustik mutfaklar için gerçek bir vurgudur ve günümüzde oldukça popülerdir. Aynı anda eski ve modern bir görünüm elde etmek için idealdirler, çünkü modada her şey geri gelir ve bu vintage lavabolar modern dekorasyonda en popüler olanlardan biridir.

Onları karakterize eden pas rengi olmak, bir odak noktası oluşturmak için ideal bir yol olmasının yanı sıra, mekana zarafet ve incelik katmanın en iyi yolu. Klasik kare veya dikdörtgenden dairesel şekillere kadar çok çeşitli biçimler ve stiller seçebilirsiniz.

Bulaşıkların yıkandıktan sonra kuruması için nereye konacağı raflarla birlikte gelebilirler. Mermer, granit veya kuvars gibi taş olarak da bizlere sunulmaktadır.

Ancak bu mutfak tipi için seramik lavabolar da var, örneğin aşağıdaki görselde gördüğümüz gibi.

rustik mutfaklar

Tasarım alanlarında mikro beton kullanımı sürekli artmaktadır. Mimari ve iç mimarlar, bu kadar basit bir malzemeyi seçkin ortamların yaratılmasına dönüştürerek, mekanlara rustik bir dokunuş kazandırdı.

küçük rustik mutfaklar

Bu tarz küçük ortamlara uyarlanabilse de country mutfakları genellikle geniştir. Ancak hiçbir şey imkansız değildir ve burada ilham alabilmeniz için size bazı örnekler gösteriyoruz.

Ada ile rustik mutfak

Rustik kır tarzı bir ada, sade bir mutfağı büyüleyici bir alana dönüştürebilir. Ahşap bir tezgah, yine bu asil malzemeden yapılmış raflar ve şarap için bazı açık raflar, çok fazla stil ve zarafet verecek şekilde birleştirilebilir. Aksesuarlar eğlencelidir, retro tarzdadır ve odayı bir araya getirmeye yardımcı olur.

Koyu lekeli ahşap, bir ada için etkileyici bir dekoratif unsur olabilir. Siyah granit gibi mutfağın geri kalan kısmındaki tezgahlarla kontrast oluşturabilir ve beyaz dolaplar güzel bir kontrast oluşturabilir.

Çok fazla kişilik katabilecek vintage tarzı bar tabureleri kullanabilirsiniz. Bu endüstriyel tarzdaki demir tasarımlar, beyaz dolaplara karşı öne çıkarak adayı odanın odak noktası haline getiriyor.

Cesur renkli bir ada ile kır mutfağının ev sıcaklığındaki hissini de yakalayabilirsiniz. Çoğunlukla nötr bir şemada, bu ada ince bir renk enjeksiyonu ekler ve çekmecelerinize dikkat çeker. Bir ada sadece bir çalışma yüzeyi değildir, aynı zamanda dolapları ve çekmeceleri de barındırabilir.

Zarif kapılarıyla bu beyaz adanın üzerinde asılı duran heykelsi pandantifler güzel bir odak noktası oluşturuyor. Karıştır ve eşleştir mutfak ünitelerinin uyumlu bir etki yaratabileceğini gösterir.

Yıldırım

Bu stilde de çok önemli olan iyi doğal ışık, alanlarımızın çok ferah ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Bu stile çok iyi uyan birçok lamba var. Bu fotoğraflarda bronz veya pirinç kandiller gibi bazı örnekler görebilirsiniz.

rustik mutfak renkleri

Rustik bir mutfaktaki dolaplar genellikle ahşaptan yapılır, genellikle lekelenir veya öne çıkmaları için koyu bir renge boyanır.

gri

Mobilyaların çok dikkat çekici olmasını istemiyorsanız, ancak yine de odada bir renk patlaması istiyorsanız, gri harika bir seçenektir. Daha yumuşak bir palet tercih ediyorsanız daha açık grileri, çarpıcı mutfaklardan hoşlanıyorsanız daha koyu grileri seçin.

rustik mavi mutfaklar

Mavi, çoğu alanda iyi çalışan ve hemen hemen her mobilya stiliyle harika görünen renklerden biridir. Hatta parlak deniz mavisi veya koyu lacivert giyebilirsin.

Aşağıdaki gibi bir lacivert seçerseniz, mutfağın geri kalanında parlak unsurlar kullanmak, mekana etkileyici ve zarif bir görünüm kazandıracaktır. Bu ev sahipleri beyaz duvarları ve paslanmaz çelik davlumbazı tercih ettiler.

Sarı

Sarı, kır mutfaklarında yaygın olarak kullanılan bir renktir, bu nedenle rustik bir hava katacaktır. Hardal sarısının doğru tonu, duvarlarda ve zeminlerde bulunan diğer zengin tonları tamamlamada harikalar yaratır.

Rojo

Kırmızı mutfaklar, İtalyan tarzı restoranlarla eş anlamlı olabilir, ancak evde rahat bir atmosfer yaratmak için de iyi çalışırlar. Daha fazla drama istiyorsanız daha parlak kırmızıları veya daha abartısız bir şey tercih ediyorsanız daha koyu kırmızıları seçin.

Rosa

Pembe, bir zamanlar mutfak dolapları için garip bir seçim olarak görülüyordu, ancak son yıllarda oldukça moda oldu. Açık pembeler bir kır evi dekoruyla harika giderken, daha koyu tonlar retro bir hava katacaktır.

yeşil

Yeşil, herhangi bir odaya enerji getirebilecek bir diğer seçenektir ve bitki örtüsünü çağrıştıran bir renk olduğu için rustik bir tarz elde etmek için mükemmeldir.

rustik beyaz mutfaklar

Krem gibi kırık beyaz tonları, diğer unsurların daha fazla konuşmasına izin vermek için boş bir tuval sağlayan zamansız nötrlerdir. Mutfağı oluşturan diğer tüm unsurlar vurgulanacaktır.

Kendinizi karmaşık hale getirmek istemiyorsanız beyazın farklı tonlarını hem duvarlarda hem de mobilyalarda kullanabilir, bazı detayları ahşapta bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan L şeklindeki mutfaklar - bar, ada, pencere ve + fikirler içeren tasarımlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu