Yatak Odası Dekorasyonu

Vivense Bebek Odası Dekorasyonu

Vivense Bebek Odası Dekorasyonu

Vivense Bebek Odası Dekorasyonu

Vivense Bebek Odası Dekorasyonu Bebek odası dekore ederken son 2022 trendleri bize büyük değişiklikler getiriyor. Vivense Bebek odaları günümüzde çocuk dekorasyonunda her zaman uyguladığımız alışılmış kurallara uymamaktadır. Çocuk odaları, ebeveynlerin tüm duygu ve duygularını uyandırdığı için tüm sevgimizi romantik tasarımlarda ve belki de fazla süslü gösterme eğilimindeyiz. Ancak bu iş bitmiştir, bebek, çocuk ve ergen odalarının dekorasyonunda tasarımla çelişmeyen işlevselliği ön planda tutmalısınız.

Vivense Bebek Odası Dekorasyonu
Vivense Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası, yeni hayatınıza başlayacağınız alandır. Bu nedenle bebek odalarının oluşturulması ve düzenlenmesi, miniklerimiz için en iyi yeri alacak şekilde düşünülmeli ve planlanmalıdır. Bu yazımızda alışılmadık derecede ilginç modern tarzdaki çocuk odalarına bakacağız. Vivense Bebek odaları zaten bilinenlerle sınırlı olmak zorunda değil. En son trendler, sadece çocuklar için değil, ebeveynleri için de bir yer sağlıyor ve sağlıyor. İşte en modern bebek odası dekorasyonu için bazı ipuçları. 2022 iç dekorasyonunda bebek odaları yıllardır kullanılan klişelerin birçoğunu reddediyor. Ve 2023 iç tasarımındaki yenilikler de aynı yönergeleri takip ediyor.

Tekzen çocuk odası
Tekzen çocuk odası

Mobilyalardaki aşırı süslü çizgiler, döşeme ve kilimlerin kötüye kullanılması ve hepsinden önemlisi, kız bebek odasını mı yoksa erkek bebek odasını mı dekore etmek istediğimize bağlı olarak şekil ve renk ayrımları geride kaldı. Bebek odasını dekore ederken işlevsellik , güvenlik, temizlik, düzen gibi çok daha ilgili faktörleri dikkate almamız gerekecek ve bu ipuçlarını takip etmek ilginç.

odaları dekorasyonu bebek
odaları dekorasyonu bebek

En iyi iç mimarların sunduğu 2022 dekorasyon trendleri , asıl olanın pembe ve mavi tonlarından uzak durmak olduğunu söylüyor. Bebek odalarında griler ve koyu griler şeklinde nötr ve modern bir palet kullanmaya çalışacağız. Fildişi ile sonuçlar da çok güzel. Bir çocuk odasını soluk tek renkli bir paletle boyamayı seçmek , çocuk ve ebeveynlerinin dinlenmesi için ideal olan sakin bir ortam yaratacaktır. Rengarenk bebek dekorasyon aksesuarları ve kontrast sağlayan ve kolayca değiştirilebilen aksesuarlar ile görsel efekti her zaman canlandırabiliriz . Nötr renklerin kullanılmasının bir diğer çok önemli yönü ise bebeğin cinsiyetini belirtmemesi ve hem erkek odaları hem de kızlar için yatak odaları olabilmesidir.

kız bebek odası
kız bebek odası

Bebek mobilyası seçerken bu zamanın çabuk geçeceğini unutmamalı ve her aşamasına uygun çocuk mobilyasını düşünmeliyiz. Beşikleri, dolapları, şifonyerleri basit açılı ve hantal olmayan seçmeye çalışacağız , oda içinde yer kazanmamızı sağlayacak, temizliği kolaylaştıracak ve çocukların kendilerine zarar vermesini önleyecektir. Şu anda her zevke ve renge uyum sağlayan bebek odası mobilyalarını seçebileceğiniz geniş kataloglar var.

İstikbal çocuk odası
İstikbal çocuk odası

Modern bir mekan yaratmak için temiz hatlara sahip, yeterli miktar ve büyüklükte, oyun alanı yaratmamıza imkan verecek geniş bir boş alan bırakacak şekilde çocuk mobilyalarını tercih edeceğimizi unutmayacağız . Önemli olan, her mevsim için gerekli mobilyaları yerleştirmektir ve en iyi tavsiye, çocukla birlikte büyüyen dönüştürülebilir mobilyalardır : yatağa dönüştürülebilen beşikler, alt değiştirme masası görevi gören şifonyerler, doğru gardıroplar…

odaları dekorasyonu bebek
odaları dekorasyonu bebek

Bebek odası dekorasyonu yaparken şunu unutmamalıyız ki dekoratif aksesuarlar ve bebek odası fikirleri çocuk için önemli görünmese de uzmanlar tarafından yapılan çalışmalar tam tersini garanti ediyor, bebeğin doğru büyümesi için uyaranlara ihtiyacı var: bebek odası renkleri ve sesleri esastır ama , sakin, temizlik ve uyum da öyle. İlk aylarda tavsiyemiz yaşlarına göre değiştirebileceğimiz bebek aksesuar ve aksesuarlarını kullanmak ve oda dekorasyonu olarak onların fotoğraflarından oluşan bir koleksiyon ya da güzel bir çocuk vinili kullanmaktır.

Koçtaş bebek odası
Koçtaş bebek odası

Ana karakter çocuktur ve bir bebek odasının nasıl dekore edileceği ile ilgili her şeyde çok önemli bir rol oynar. Yatak odasının parlaklığı esastır, bol gün ışığı alan bir oda arayacağız ve dekorasyona uygun ve aynı zamanda kullanımı çok rahat olan modern bebek lambaları seçmeye çalışacağız. Tavsiyemiz, ışığın yoğunluğunu kısmamıza izin veren bir regülatöre sahip bebek lambaları tercih etmektir. Çocuk yatak odaları için çocuk perde , panjur veya jaluzi için en iyi tasarımları seçmek de önemlidir.

Bellona çocuk odası
Bellona çocuk odası

İlk başta gerekmese de bebek yatak odasındaki düzen bize bağlı olacağından bebekler için oyuncak ve aksesuar sayısı kısa sürede artacaktır. Bu nedenle çocuk odaları için konforlu ve uygun bir dekorasyon elde etmek için organizasyon yöntemlerini baştan düşünmek ilginçtir. Tavsiye, oyuncakların, kitapların, kıyafetlerin saklanacağı her şeyin sistematize edilmesi ve rasyonelleştirilmesi konusunda önceden düşünmeye çalışarak odaların ve bebek odalarının dekorasyonunda konforu artırmaktır .

Bir önceki yazımız olan Yataş Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Bellona Yatak Odası Dekorasyonu, İstikbalYatak Odası Dekorasyonu ve Koçtaş yatak odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu