Dekorasyon

Aynalı Koridor Tasarımları

Aynalı Koridor Tasarımları, Aynalı Ev Tasarımları

Aynalı Koridor Tasarımları

Aynalı Koridor Tasarımları Evimizin dekorasyonu kendimiz, zevklerimiz ve hobilerimiz hakkında çok şey söyler ve bu nedenle kişiliğimizin bir parçasını ortaya çıkarır ve aynalı salonlar evimizin harika bir sunumudur. Normalde tüm çabamızı mutfakta, oturma odasında veya yatak odalarında yoğunlaştırırız ve giriş gibi yerleri kaçırabiliriz. Bu, bizi ziyaret eden herkese verdiğimiz ilk izlenimdir ve bakımlı bir alan olması önemlidir. Aynalı salonların tasarımı, biraz karmaşık olabilecek bir iştir, çünkü ne tür bir giriş mobilyası yerleştirmek istediğimiz konusunda çok net değilsek, bulabileceğimiz tüm akımlar, fikirler ve diğerleri arasında kaybolacağız.

Yuvarlak ayna modelleri
Yuvarlak ayna modelleri

Son zamanlarda aynasız salonlar moda oldu , yerini genellikle bir veya daha fazla resim, fotoğraf veya askı aldı. Aynaları tercih ediyoruz, ışık veriyorlar ve alanı görsel olarak büyütüyorlar.Ayrıca ayrılmadan önce son bir kez bakmayı gerçekten sevdiğimizi itiraf etmeliyiz. Girişimizin ölçüleri ne kadar net olursa hol aynası ve konsola o kadar iyi sığdırabiliriz . Çok büyük bir mobilya parçası bütünü mahvedecek ve günlük kullanım için rahatsız edici olacaktır. Aksine çok küçük bir giriş, ortamın tamamlanmadığı hissini verebilir.

Şık koridor modelleri
Şık koridor modelleri

İdeal olarak, aynalı salonların tasarımını düşündüğünüzde, evinizin geri kalanının dekoratif çizgisini çok fazla çakışmaması için dikkate almalısınız. İskandinav , endüstriyel veya eski tarz bugün en çok kullanılanlardır. Dekorasyonda renk çok önemlidir ve salonda daha az olmayacaktı. Girişimize renk katmak için çeşitli unsurlarla oynama seçeneğimiz var. Duvarı evin geri kalanından farklı bir renge boyamak, giriş alanını genişletmemize veya güzel bir duvar kağıdı kullanmamıza yardımcı olabilir. Bu kadar radikal olmak istemiyorsak, vazo veya bazı lambalar gibi renkli bir aksesuar arayın. Çiçekler ne olursa olsun evimizin girişinde harika görünürler , bize aradığımız renk dokunuşunu verirler ve mevsime göre de değiştirebiliriz.

Şık ev aynası
Şık ev aynası

Aynalı Koridor Tasarımları

Salon dekoratif bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra şemsiye ve anahtarlardan sonsuz ıvır zıvıra kadar çeşitli eşyaların saklanmasına da hizmet ediyor. Bu yüzden salon aynamızın tasarımını düşünürken hangi ihtiyaçları karşılamak istediğimizi çok iyi düşünmeliyiz. Halı , bütüne çok fazla sıcaklık getiren bir unsurdur ve onu küçük bir ayakkabı dolabı yerleştirmek için kullanabiliriz.

Modern ayna modelleri
Modern ayna modelleri

Aynalı salonlar tükenmez bir kaynak kaynağıdır, onları tüm şekillerde, boyutlarda ve hatta renklerde buluruz. Mümkün olduğu kadar çok çeşitliliği dahil etmeye çalışan küçük bir derleme yapacağız. İskandinav tarzıyla el ele gelen yuvarlak aynalarla başlıyoruz. Normalde demirden yapılan bu tür parçaları birkaç veya üç yıldır görüyoruz. Bu aynaların askısı şerit, çeşitli malzemelerden, ipten, deriden ve hatta geri dönüştürülmüş kemerlerden yapıldığını bulduk.

Koridor modelleri
Koridor modelleri

Pencere şeklindeki salon aynaları oldukça dekoratif olup, görsel olarak mekanın artmasını sağlamaktadır. Bunları kare, dikdörtgen ve vitray pencereler şeklinde bulabilirsiniz. Demir ve ahşapla mükemmel uyum sağlarlar. Size sunduğumuz ilk öneri , aynı renkte vitray aynalı beyaz bir ferforje salon önerisidir. Bu tür mobilyalar bize denize yakın evlerde kullanılan tarzın hatıralarını getiriyor. Bu tip salon aynasına ahşap bir konsol veya şifonyer ve kuru çiçekli bir vazo eklerseniz evinizin girişinde vintage bir görünüm elde etmiş olursununuz.

Ev ayanları
Ev ayanları

Dikdörtgen pencere şeklindeki aynalar , bütüne derinlik kazandırmanın yanı sıra, evimizin her köşesine ışık getirir. Salon aynalarımızı koyacak çok yerimiz yoksa ayakta giyinme odası aynası çok ilginç bir çözüm olabilir. Evimizin girişindeki tek dekorasyon olan duvara karşı dev bir ayna, özgünlüğü ve sadeliği nedeniyle misafirlerimiz üzerinde hoş bir izlenim bırakabilir.

Dikey ayna modelleri
Dikey ayna modelleri
Aynalı Ev Tasarımları

Umarız önerdiğimiz tüm bu fikirler, eviniz için istediğiniz aynalı salon tasarımının nasıl olacağı konusunda daha net bir fikre sahip olmanıza yardımcı olmuştur. İşinizi daha da kolaylaştıracağız ve size piyasada bulunan ve onları nereden satın alabileceğinizi gösteren bazı aynaları göstereceğiz. Rustik görünümlü ve uyumlu aynalı klasik ferforje konsoldan, sac ve lazer kesimden yapılmış yenilikçi takımlara kadar çeşitli dekoratif tarzlarda mobilya ve aynalar var.

Aynalı Koridor Tasarımları
Aynalı Koridor Tasarımları

Bu salon aynalarını çok çeşitli renklerde seçebiliriz, yukarıda size beyaz tonda gösterdiklerimizi hayal edin, sahilde ikinci bir ikamet için harika olur. Forge tasarımları çok gelişti ve piyasada hakim olan tüm stillere uyarlandı. Bu yazımızda hem beğendiğiniz aynaları favorileyip satın alabilirsiniz. Hemde koridor aynaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede evinizi dekore ederken aynalardan yardım alırsınız.

Bir önceki yazımız olan İskandinav Dekorasyonu başlıklı makalemizde Ev Dekorasyonu Teknikleri, İskandinav Dekorasyonu ve İskandinav Dekorasyonu Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat