Dekorasyon

Banyonuz için üç temel bileşen: Duş Perdeleri, Duş Tekneleri ve Banyo Aynaları

Banyo, rahatlamak, bağlantıyı kesmek ve stres atmak için bir yerdir; Bu nedenle, evdeki en çok kullanılan alanlardan biri olduğu için doğru görünüme ve hisse sahip olması önemlidir.

Tam da bu nedenle, maksimum konfor ve hijyen sağlamak için gerekli tüm unsurları ve mobilyaları sağlamanız çok önemlidir.

Banyonuzu sıfırdan yeniliyor veya yeniden inşa ediyor ya da sadece çağdaş bir estetik için güncellemek istiyor olun, ne olursa olsun, hem işlevsel hem de şık aksesuarları seçmek en iyisidir. Bunun için, duş kabinlerikayıp Duş tekneleri ve aynalar banyo Yenilemenizde eksik olamayacak unsurlardır.

Bugün bu temel banyo bileşenleriyle ilgili tüm detayları keşfetmek için bizimle devam edin.

Duş ekranlarına merhaba deyin İlk düşünmeniz gereken şey duş ekranlarıdır. Çünkü bu, banyonuzun hem estetiği hem de işlevselliği için olmazsa olmaz unsurlardan biri olacaktır.

Bununla birlikte, bir perde seçerken, estetiğinin yanı sıra, duşa geçişi kolaylaştıracak ve ayrıca mekana daha açık bir girişi karakterize edecek olan banyonun boyutunu ve düzenini de dikkate almalısınız.

Yukarıdakileri dikkate alarak, birkaç seçenek belirleyebilirsiniz:

Duş duvarında sabit paravanlar Küçük bir duşunuz varsa veya duşa giriş açıklığı darsa; İdeal olarak, sabit ekranları tercih etmelisiniz. Sabit kapılı bu panelin şekli için gerekli ölçüler 45 cm ile 90 cm arasındadır.

yaklaşık bir bölücü sistem oluşturduğu banyonun sabit cam duvara yapışır ve yan tarafta duşa sorunsuz girip çıkmanız için yeterince büyük bir boşluk bırakır.
Şu anda moda, özellikle sadece birkaç çelik veya alüminyum çubuğa sahip basit ve minimalist tasarımlı olanlar.

Aslında bu modele karar verirseniz, duşu tamamen kapatmasa da duş işlevini yerine getirme avantajına sahip olacaksınız. alanı daha iyi kullanmaközellikle banyonuz küçükse.

Bununla birlikte, bu tür bölme tasarımının daha fazla direnç ve stabilite sağlamak için biraz daha kalın bir yönü gerektirmesi beklenebilir; ama yine de çok hafif.

Çarpma kapı ve sabit yan kapı Ama eğer banyo 90 cm’den büyüktür ve sabit bir paravan kullanmak istemiyorsanız, en iyi seçenek sabit bir tarafı açılır veya kayar kapı ile birleştirmektir.

Bu seçenek ile sabit panele çift alüminyum çubukla yapışan menteşeli bir kapıya sahip olacaksınız; hizalama görünür menteşeler kullanılarak da yapılabilir.

Bu, banyonuz ister klasik ister daha güncel bir tarza sahip olsun, değerlendirebileceğiniz bir seçenektir.

Sürgülü bölmeler Çarpma kapılar yerine sürme kapılar seçerseniz açıldığında yer kaplamamalarından faydalanabilir ve bu sayede banyo mobilyası veya lavabo gibi ortak aksesuarlara sahip olabilirsiniz. Sen.

Onu oluşturan saclar, birkaç yıl öncesine göre daha dayanıklı ve verimli olan yataklar sayesinde katlanabilir veya gerilebilir. Genellikle ikili, ayarlanabilir ve paralel tipte olup, küvete veya duş teknesine sorunsuzca girebileceğiniz kadar yer bırakırlar.

Küvetinizi duş teknesi ile değiştirin Küvet yerine duşa bahse girerseniz, en son trendler net bir ön öğeye sahiptir: duş tekneleri.

Duş tekneleri son yıllarda çok gelişti. İlk popüler olduklarında çok basit ve daha az estetiktiler, ancak bugün seçenekler daha çeşitli ve güzel.

Duş teknesi çeşitleri Aslında tartışılmaz trend Duş tekneleri, bu mekanın tüm ihtiyaçlarını karşıladıkları için ağırlıklı olarak reçineden yapılmışlardır. oluşturmak temiz estetik, evdeki bu alanın ihtiyaçlarını karşılayan işlevsel bir ortam sağlarken.

Öte yandan, öyle bir şey arıyorsanız, temizlemesi kolay ve günlük kullanım için yeterince dayanıklı, o zaman bir akrilik tabak seçmek muhtemelen banyonuz için en iyisidir, çünkü kırılmaz veya çatlamaz kolayca porselen olanlar gibi.

Bir adım daha ileri giderek, duş teknelerindeki son trendler sadece daha ince duş tekneleri veya duş teknelerini değil, aynı zamanda organik estetik içerikli olanları da içeriyor.

Bu, mevcut duş teknelerinin çoğunun artık taklit edildiği veya yapıldığı anlamına gelir. doğal materyaller diğer “doğal” malzemelerin yanı sıra taş, arduvaz, mermer, granit, taklit çimento veya beton gibi.

Modern banyo aynalarını içerir Banyo aynasını güncellemek gibi basit bir değişiklik, büyük bir yatırım yapmadan imajınızı tamamen değiştirebilir. Bu banyo aksesuarının trendi şunları içerir: LED ışıklı aynalarince çizgilerle, çerçevelerde siyah ve altın renginin hakim olduğu.

Gördüğümüz diğer bileşenler gibi, banyo aynaları da birçok seçeneğe sahiptir: kompakt, çerçeveli, yuvarlak, duvara monte, kare veya dikdörtgen ve daha fazlası.

Elbette bu ayna kategorisinde, banyonuzun tarzına ve tercihlerinize en uygun olanı seçmek için birçok tasarım seçeneği bulacaksınız.

Bu banyo bileşenleri, banyonuzun harika görünmesi, içinde kendinizi iyi hissetmeniz ve sunduğu tüm özelliklerin keyfini çıkarabilmeniz için temel unsurlardır. Ayrıca, nispeten ekonomiktirler ve kurulumu kolaydır. Banyonuzun hayal ettiğiniz gibi görünmesi için ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz bir online mağaza olan Balnearian’da her türlü banyo bileşeni modelini görebilirsiniz.

Oluşturuldu:

29/08/2022 14:39

Bir önceki yazımız olan Evde işinize yarayacak temizlik tüyoları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu