Oturma Odası DekorasyonuSalon Dekorasyonu

Moda Life Oturma Odaları

Moda Life Oturma Odaları, Moda Life Koltuk Takımı

Moda Life Oturma Odaları

Moda Life Oturma Odaları ve genel olarak rustik dekorasyon, eve rahat bir atmosfer kazandırmayı başarıyor. İster büyük bir yerimiz olsun, ister küçük bir odamız olsun , bu dekorasyon tarzı uygundur. Dekorasyonun mükemmel olması için bazı yönergeleri dikkate almamız gerekse de, alan nedeniyle herhangi bir sınırlamamız olmayacak. 2022 salon dekorasyonunda rustik dekorasyon tarzı da oldukça moda , yani beğendiyseniz tek yapmanız gereken işe koyulmak.

Salon Koltuk Takımları
Salon Koltuk Takımları

Rustik dekorasyon fotoğraflarını gördüğümüzde elde edilmesi en pahalı dekorasyon stillerinden biri gibi görünse de gerçek şu ki, göründüğü kadar pahalı veya karmaşık değil. Salon dekorasyonunda büyük bir odadan bahsettiğimiz zaman ile küçük bir odanın dekorasyonundan bahsettiğimiz zaman arasında ayrım yapmalıyız.

Modern salon örnekleri
Modern salon örnekleri

Sizinkini alabilmeniz için rustik oturma odaları hakkında size bazı ipuçları veriyoruz:

  • Büyük bir rustik salondan bahsedecek olursak duvar kaplamasını da es geçemeyiz . Örneğin, taşa benzeyen duvarlara sahip olmak, rustik bir dekorasyon elde etmek için harika bir adımdır. Öte yandan, rustik tarzda küçük odaların dekorasyonu için, duvarlardan sadece birinde kaplamayı tercih etmek daha iyidir, aksi takdirde çok karanlık bir sonuç elde ederiz. Duvarları toprak tonlarında boyamayı da seçebilirsiniz, hatta birkaç rengi bir araya getirerek sonuç olağanüstü olacaktır.
  • Taşa ek olarak, ahşap özel bir rol üstlenir. Evet, birçok insanın rustik tarzda veya başka bir malzemede taş döşemeyi tercih ettiği doğrudur , ancak hiçbiri ahşabın sıcaklığını iletemez. Ek olarak, rustik bir oda doğal bir alanı temsil eder ve bunu yapmanın harika bir yoludur.
Modern salon örnekleri
Modern salon örnekleri
  • Rustik oturma odaları, yerleştirebileceğimiz aksesuarlardan çok yapının kendisine önem verilen sade odalardır. Öyle bile olsa çok fazla dikkat çekmeyen ince salon perdeleri olmazsa olmazlardandır. Ayrıca seramik bir vazo da yerleştirebiliriz ve eğer iç mekan bitkilerini seviyorsanız, bir tanesini seçebilirsiniz çünkü sonuç harika olacaktır.
  • Son olarak, rustik odalarda her tarz mobilyayı birleştirmek mümkün olsa da, mükemmel bir sonuç elde etmek; geleneksel ahşap mobilyalar tavsiye edilir. Oda küçükse, daha açık olan kayın tonlarında bir tane seçebilirsiniz.
Modern salon dekorasyonu
Modern salon dekorasyonu

Aslında rustik tarz birçok seçeneği barındırabilen bir dekorasyon tarzıdır ancak doğal ve sade olanın özel bir rol üstlendiğini de unutmamak gerekir. Hem duvarlarda hem de mobilyalarda farklı renk tonlarını seçmeye çok dikkat etmeli, her zaman sıcaklığa ve sadeliğe saygı göstermeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Bellona Salon Takımları başlıklı makalemizde Bellona Halı Modelleri, Bellona Koltuk Takımları ve Bellona Oturma Grupları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu