MobilyaDekorasyonOturma Odası Dekorasyonu

Chester Koltuk Modelleri

Chester Koltuk Modelleri

Chester Koltuk Modelleri

Merhaba, Tarzı ne olursa olsun evinize farklılık katan koltuk türleri her zaman farklıdır. Tarz koltuk denildiğinde bir çok kişinin cevabı muhtemelen chester koltuk modelleri olarak bilinir. Peki bu koltuklardan en çok sevdiğiniz , tercih edeceğiz chester koltuk renkleri hangisi sizce? Evet bu sorunun cevabı oldukça zor çünkü son dönem koltuk koleksiyonlarında o kadar çok renk seçeneği var ki hangisini seçerseniz seçin aklınız hep diğerinde kalır.

15. yüzyılın sonunda İngiltere’de tasarlanan bu koltuk, bulunduğu bölge zanaatkarları tarafından mükemmel hale getirilmiştir. Renk konusundaki hassaslık ta o zamandan kalan bir şey. Malum zaman zor, kumaş çok kıymetli. Şimdiki gibi fabrikasyon kumaşlar mı var, bir kumaş istediğinizde ta Çin’den Hindistan’dan veya buna benzer uzak yerlerden geliyor. O yüzden de bu koltukların fiyatları yüksek bir aralığa sahipmiş. Ayrıca bu koltuk modellerinde o zamanlar deri ürünler çok kullanılmış. Çünkü aslında o zamanlar deri ürünler bir çok kaliteli kumaşa göre daha uygun fiyatlıymış. Bu tür koltuk modellerini o dönemlerde sadece zenginler kullanırmış.

Zamanında sadece zenginlerin evinde bulunan bu harika koltukları artık herkes evine alabiliyor. Tasarım bakımından bir değişiklik yapamayan markalar da kendini birbirinden özel chester koltuk renkleri ortaya çıkararak gösteriyor. Kimi parlak kadife kumaşlar, kimi mat kadife kumaşlar, kimi saten kumaşlar, kimi de deve derisi tarzında çok kaliteli ve pahalı kumaşlar kullanıyor. Salonlarımızı daha zengin gösteren bu koltukların saten ve kadife olanları genelde sıradan bir salon dekorasyonunda kullanılmıyor. Aşırı süslü ve gösterişli kaçtıkları için özel yerlerde daha çok tercih edilir. Bu parlak kadife kaplama kumaşları da zaten en canlı renk tonları en çok tercih edilenler arasında.

Sizler için Chester Koltuk Modelleri ile alakalı bir araştırma yaptık ve en güzellerini bir araya getirmeye çalıştık.

Chester Koltuk Modelleri

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat