Genel

Beyaz yemek odaları – nasıl tasarlanır ve dekore edilir

Bazılarına, beyaz bir alanın kişilikten yoksun olabileceği görünebilir. Ancak, size gösterdiğimiz modern beyaz yemek odalarının hiçbirinde durum böyle değil. İçlerinde, her dekorasyon şemasını çok güzel ve birbirinden tamamen farklı kılmak için güzel aksesuarlar kullanılır.

Modern mobilya malzemeleri ve boya kaplamaları kolayca yıkanabilir, bu nedenle temiz görünümün korunması kolaydır.

beyaz yemek odası

Şuna baksana:
Boyamak ve süslemek için yemek odası renkleri
Modern yemek odaları 2023 – trendler ve dekorasyon
Yemek mutfağı – birleştirmek için tasarım fikirleri

Siyah ve beyaz içinde

Beyaz bir yemek odasına vurgu rengi eklemek istiyor ancak bir renk yelpazesi kullanmak istemiyorsanız, seçeceğiniz gölge siyahtır. Beyaz renk şemasının minimalist doğasını bozmamak için yeterince sade. Bazı bitkileri dahil edebilirsiniz.

Bu siyah beyaz yemek odasının üzerinde modern bir avize bir hale gibi asılı duruyor. Mobilyaların, tabloların ve lambanın siyah rengi bu boş tuvale hayat veriyor.

Düz beyaz bir duvarın düz ve cansız görünmesini, dokulu bir yüzey kullanarak önleyebilirsiniz. Ahşap paneller, renk seçmek zorunda kalmadan bir duvara ilgi katmanın harika bir yoludur.

Metalik detaylara sahip

Metalik süslemeler ile sofistike bir görünüm kazandırabilirsiniz. Altın bir sarkıt lambanın veya zarif sandalyelerin altın ayaklarının sağladığı zarif ışıltı. Yapışkan görünebileceğinden altınla aşırıya kaçmayın.

Yukarıdaki resimde, yemek odasına doğru incelik dozunu veren iki gümüş sandalyenin kullanıldığını görüyoruz.

Yemek odanızın modern bir sanat galerisi gibi görünmesini istiyorsanız doğru mobilyaları seçmek çok önemlidir. Alanı dağınıklıktan uzak tutmalısınız ve mobilyalar minimalist ve büyüleyici olmalıdır. Bu oval yemek masasının etrafındaki tel örgü sandalyeler, çağdaş tarzın tüm doğru unsurlarını ekler.

renkli sandalyeler

Kontrast renkli aksesuarlar büyük bir etki yaratır. İki turuncu sandalye bu beyaz alana büyük ilgi katıyor.

Parlak beyaz, koyu pigmentlerin, özellikle ana renklerin öne çıkmasına yardımcı olabilir. Kırmızı sandalyeler ve uyumlu bir şerit baskılı kumaş örtü, dekora büyük bir canlılık katıyor.

Mavi tabanlı sanatsal bir kanvas, mandalina sandalyelerle harika bir kontrast sağlıyor. Odanın beyaz ağırlıklı dekorunda mavi ve turuncu aksesuarlar öne çıkıyor.

renkli kilim

Renkli bir halı girin. Duvarların beyaza boyanmış olması, renkli bir yemek odasında oturamayacağınız anlamına gelmez. Bu çizgili kırmızı halı tasarımı, baskın kırmızı sanat eseri ile eşleştirilmiştir.

Tek bir kırmızı vurgulu sandalye, masanın daha belirgin olan başına oturmak yerine, özellikle uzayabilen ahşap masanın yan tarafına yerleştirilmiştir.

Sanat Eserleri

Beyaz, kişilik eksikliği anlamına gelmek zorunda değildir. Ne de olsa beyaz duvarlar, eserlerin sergilenmesi için en iyi zemini sağlamak için sanat galerilerinde temel bir unsurdur.

Bunu akılda tutarak, neden çerçeveli resimler asarak yemek odasına karakter katmıyorsunuz?

Yukarıda görüldüğü gibi, bir sanat duvarı, bir yemek odasını daha samimi hissettirmek ve sohbeti devam ettirmek için harika bir yoldur.

Zeminden tavana kadar beyaz kullanın: alanı zenginleştiren mükemmel bir şema oluşturmak için boya döşeme, ahşap işleri, duvarlar. İlginç aksesuarlar ve sanat eserleri, tamamen beyaz zemin üzerinde mini başyapıtlara dönüşecek.

beyaz ve ahşap

Beyaz ile kombinlenen ahşap, dekorasyonda her zaman başarılı bir ikili olmuştur. Ahşap yemek takımı, soğuk beyaz rengin sıcaklığını getirmek için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Sandalyelerin güzel yapısal şeklini vurgulamak için mükemmel bir kombinasyon.

Bazı tablolarla bir duvarın önünde ahşap bir yemek takımı, görünümü tamamlamak için yeşil yapraklardan seramik bir vazo ile bir orta süs.

Rustik bir ahşap masa, metal sandalyelerle zenginleştirilebilir.

Lambalar

Aydınlatma, herhangi bir alanda atmosfer yaratmanın anahtarıdır. Samimi bir his yaratmak için lambaları yemek odası masasının üzerine asın. Bir salıncak kolu zemin lambası, bir yemek masasının üzerine aydınlatma eklemenin yeni bir yoludur. Metal, bu İskandinav yemek odasına parlaklık katıyor.

Masanın üzerinde doğrusal olarak düzenlenmiş üç göz alıcı vintage tarzı sarkıt lamba, beyaz duvarla zenginleştirilmiştir.

Dikkatlice yerleştirilmiş tavan lambaları, alanı çok fazla sıcaklıkla doldurmaya yardımcı olur.

Yerleşik koltukları dahil etme olasılığını göz önünde bulundurun. Bu örnekte, yerden tasarruf etmek için masa bir köşe pencere kenarına yerleştirilmiştir. Ayrıca yemek sandalyelerine para harcamaktan da tasarruf sağlar.

Nötr tonlarda beyaz

Beyaz renk mobilya ve çevre yüzeylere uygulanabilir. Açık tuğla ve metal çerçeveli pencereler gibi modern estetiğin hayranıysanız, koyu gri gibi nötr bir renk kullanmak, düzeni birleştirmek için harika bir yol olabilir.

Nötr tonlar her türlü farklı görünüm için kullanılabilir – hem minimalist bir dekorda hem de country tarzı bir düzende iyi görünür.

Toprak tonları derinlik ve sıcaklık katar. Beyaz rengin görünümünü yumuşatmak için dokular ekleyin. Masa örtüleri veya koltuk ve minder döşemeleri ile, örneğin sahte İskandinav tarzı koyun derisi kullanarak yapabilirsiniz.

bitkilerle

Bitkilerin gücünü hafife almayın. Ev bitkileri, sade görünen bir odaya renk ve yaşam parıltıları eklemenin kolay bir yoludur.

Bir önceki yazımız olan Boyamak ve süslemek için yemek odası renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu