Genel

çocuk oyun odası

Tüm ailenin uyum içinde yaşamasının çok etkili bir yolu, herkesin başkalarını rahatsız etmeden faaliyetlerini sürdürebileceği yeterli alanlara sahip olmaktır. Evinizdeki alan izin veriyorsa, çocuklarınıza rekreasyon için uyumlu bir yer vermenin iyi bir yolu, bir çocuk oyun odası yaratmaktır. Yine de biraz ustalıkla odanızda bir oyun alanı oluşturabilirsiniz.

Burada, küçüklerin rekreasyon anlarını çok sağlıklı ve sıcak bir ortamda geçirmeleri için çok eğlenceli öneriler bulacaksınız.

çocuk oyun odası

Oyun odasının tasarımını çocukların yaşına ve özel ilgi alanlarına göre uyarlamayı unutmayın. Hayal gücünüzü serbest bırakın ve çocukların yaratıcılıklarını keşfetmeleri ve maksimum düzeyde eğlenmeleri için eğlenceli ve teşvik edici bir alan yaratın. Renkleri, temaları seçmelerine ve hatta basit kendin yap projelerine katılmalarına izin vererek çocukları dekorasyon sürecine dahil etmeyi unutmayın. Küçükleriniz için bir eğlence ve macera cenneti olan bir oyun odası yaratmanın tadını çıkarın!

Size ilham verebilecek fikirler:
Bebek odaları – dekorasyon ve tasarım fotoğrafları
Çocuk odaları için 30 dekorasyon fikri ve görseli
Çocuklar için ortak yurtlar

Yatakların altında oyun alanı

Şu anda, altında çalışma veya oyun alanları oluşturmanıza olanak tanıyan sayısız yüksek yatak modeli bulunmaktadır.

Bu tür bir teklif, küçük alanlar için mükemmeldir.

Piyasada, bu tür alan kullanımına izin veren birçok yatak tasarımı bulunmaktadır.

Yatak odasında çocuk oyun odası

Halihazırda bir çocuk odası olanlar, duvardaki büyük bir kara tahta veya araba raylı bir kilim gibi yeni unsurları dahil ederek yaratıcılıklarını en üst düzeye çıkarmayı seçebilirler.

Alan izin verirse, bir masa ile bir dolap ve giysi ve oyuncaklar için saklama yeri kurmak için bir duvar kullanılabilir. Pencerenin önünde bir sirk çadırı, küçük bir oyun alanı oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Yataklar aynı zamanda bir oyun unsuru da olabilir, örneğin aşağıda gördüğümüz, yerleşik bir deposu olan.

Yatak odasının bir duvarı veya köşesi, her şeyin raflarda ve saklama kutularında düzgün bir şekilde düzenlendiği bir oyun alanı oluşturmak için kullanılabilir.

Kullanılmayan alandan yararlanın

Evinizde tam olarak kullanılmayan alanlar veya odalar varsa, onu bir oyun alanına dönüştürebilirsiniz.

Bu alanlarda parlak renkleri, duvardaki eğlenceli görüntüleri, orijinal mobilyaları uygulayabilir ve onlarla bir hayal ve hayal dünyası yaratabilirsiniz, böylece minikler doğal ve sağlıklı bir şekilde merak uyandırır.

Eğitim ve oyunu birleştirin

Her iki görev için gerekli mobilya ve aksesuarlara sahip bir alanı etkinleştirebilirsiniz, mekanın optimal olması için her bir fonksiyon için gündüz bölgelerini nasıl tanımlayacağınızı bilmeniz yeterlidir.

Çocukların bilgisayarlarına sahip olmaları için masalar ve okul çalışmaları ve etkinlikleri için düzenlenmiş alan, daha sonra masa oyunları ve el işi projeleri için kullanılabilir.

Alanı paylaşın

Küçük bir evde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız ve alanı küçüklerle paylaşmanın ve eğlenceli hale getirmenin yollarını bulursanız, uyumlu bir aile hayatına ulaşmanın en iyi yolu bu olabilir. Nötr tonları tercih edin ve odaya renk ve yaratıcılık katmak için dekorasyonu kullanın.

Mavi ve yeşil tonları ile karıştırılmış çikolata kahvelerinde nötr tonlardan oluşan bir palet, çocukların ve yetişkinlerin ortamdan memnun olmaları için ideal bir kombinasyon olabilir.

Tüm aile üyeleri arasında uyumu koruyabilirsiniz. Çocuklar 24 saat oyun oynamadıkları için diğer zamanlarda büyüklerin ve aktivitelerinin kullanılabileceği bir gerçektir.

Bu, çok işlevli oyun odalarının oluşturulması sayesinde evin işlevselliğini en üst düzeye çıkarmaya ve böylece ev uyumunun tadını çıkarmaya yardımcı olacaktır.

eğlenceli tema

Orman, uzay, prenses şatosu veya süper kahraman şehri gibi çocukların hayal gücünü harekete geçiren eğlenceli bir tema seçin. Duvarlarda, mobilyalarda ve aksesuarlarda tema ile ilgili dekoratif öğelere yer verebilirsiniz.

çok yönlü oyun alanı

Bloklarla bir inşaat alanı, minderler ve kitaplıklar ile bir okuma alanı, el işi masası veya masa oyunları için bir köşe gibi odada farklı oyun alanları yaratın. Bu, çocukların çeşitli aktivitelerden zevk almalarını sağlayacaktır.

Halı veya yastıklı zemin

Oyun odası zemininin rahat ve güvenli olduğundan emin olun. Düşme durumunda çocukları korumak için büyük, yumuşak bir kilim veya yastıklı köpük zemin kullanabilirsiniz.

etkileşimli duvarlar

Çocukların mıknatıs çizip yapıştırabilmesi için duvarlarda kara tahta boyası veya manyetik tahtalar kullanın. Ayrıca sanat eserlerini sergilemek için mantar panolar kurabilir veya manyetik panolar ve eğitici oyunlar koyabilirsiniz.

Duvarı karatahta boyasıyla boyamak, hayal güçlerinin çılgına dönmesine izin vermenin ve yaratıcılıklarını daha da geliştirmelerine izin vermenin en iyi yolu olur.

depolama alanları

Oyun odasını düzenli tutmak için raflar, kutular ve sepetler kullanın. Oyuncaklar ve oyun malzemeleri erişilebilir ve düzenli bir şekilde saklanabilir, bu da çocukların toplamayı ve alanlarını temiz tutmayı öğrenmelerini kolaylaştırır.

parlak ve neşeli aydınlatma

Oyun odasında yeterince ışık olduğundan emin olun. Renkli veya eğlenceli şekilli lambalar gibi yaratıcı ışıklar kullanabilirsiniz. Ayrıca gün içinde perde veya panjur açarak doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanın.

Dinlenme alanı

Çocukların arkalarına yaslanıp rahatlamaları için rahat bir köşe içerir. Kendi sessiz alanlarına sahip olabilecekleri büyük minderler, yumuşak bir halı ve bir tente veya çadır ekleyebilirsiniz.

duyusal elemanlar

Farklı dokulardaki minderler, müzikli oyuncaklar, yumuşak ışıklar, kırılmaz aynalar ve kinetik kum veya macun gibi duyusal malzemeler gibi çocukların duyularını harekete geçiren öğeler ekleyin.

dekore edilmiş duvarlar

Duvarları, çocukların kişiliğini ve ilgi alanlarını yansıtan duvar resimleri, duvar çıkartmaları veya renkli resimlerle süsleyin. Hatta kendi sanatsal kreasyonlarınızı çerçeveleyip sergileyebilirsiniz.

Aktif oyunlar için alan

Yeterli alanınız varsa, tırmanma halatları olan bir mini spor salonu, küçük bir kaya tırmanma duvarı veya basketbol potası gibi aktif oyun için bir alan eklemeyi düşünün.

Bir önceki yazımız olan Genç odası dekorasyonu - genç odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu