Genel

Genç odası dekorasyonu – genç odaları

Ergenlik, her çocuğun hayatındaki özel bir dönemdir. Bu bir keşif, hobiler ve ilgi alanları oluşturma, ilişkileri keşfetme ve ilk gerçek bağımsızlık sınavından keyif alma dönemidir. Ebeveynler, yetişkinliğe geçişin bu birkaç yılında çocuklarına yardım etmek için pek çok şey yapabilirler.

Verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri, kendi benzersiz kişiliğinizi yansıtan bir mekandır. Bu nedenle size genç odası dekorasyonu için birkaç fikir ve fotoğraf göstereceğiz.

genç odaları

Dekorasyon, pratiklik, sadelik, iyi tat ve neşeyi birleştirmelidir; gençlere yönelik bir odada aranan tüm özellikler. Bu nedenle, size modern tarza sahip, enerji dolu ve iyi bir zevkle dolu basit odalara dair bazı fotoğraflar ve fikirler göstereceğiz.

Şuna baksana:
Küçük genç odaları – Küçük alanlar için fikirler
Yatak odası dekorasyonu 2023 trendleri ve fotoğrafları
Modern Yatak Odaları için Renkler 2023 – boyayın ve süsleyin
Modern yatak odaları 2023 – fotoğraflar ve trendler

Dikkate alınması gereken noktalar

Genç odası fikirleri arıyorsanız, çocuğunuzun neleri sevdiğini düşünün ve odalarını onun bakış açısından görmeye çalışın. Bir gencin bir yetişkinden farklı bir yatak odası konsepti vardır: yatacak bir yerden daha fazlası, dünyanın taleplerinden ve kurallarından kaçtıkları yerdir.

Bir gencin kendini utanmadan ifade edebileceği çok az yer vardır. Oda en iyi seçenektir. En sevdiğiniz şeyler çeşitlidir ve bazen uyumsuzdur, ancak biraz planlama ile tüm fikirler bir araya gelebilir. Yatak odalarının kim olduklarının bir ifadesi olduğunu not etmek önemlidir.

Bugünün gençleri tasarım bilincine sahip ve en son trendler konusunda çok güncel. Ancak çocukluk ve yetişkinlik arasında yarı yoldalar. Gençlerin çoğu, ellerinden bırakmaya hazır olmadıkları oyuncaklara değer verirler, ancak çocukluk odalarından daha yetişkin ve sofistike bir oda isterler.

Bir genç, yatak odasının, zamanının çoğunu rahatça geçirebileceği müstakil mini dairesi olduğunu takdir edecektir. Büyüklüğü ne olursa olsun, bir gencin yatak odası, kişiliğini yansıtırken ev ödevlerine, arkadaşlarla takılmaya, dinlenmeye ve uyumaya yetecek kadar çok yönlü olmalıdır.

Farklı alanları tanımlayın

Yatak odanızı sadece bir uyku alanından daha fazlası olarak görün. Bağımsızlıklarını keşfetmeye başladıklarında, arkadaşlarıyla takılabilecekleri, ders çalışabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir odaya sahip olmak neredeyse uykudan daha önemlidir. Ve bir odanın sosyal yönü çok önemlidir. Odanızdaki aşağıdaki alanlar yaratıcı bir şekilde ele alınmalıdır:

Uyku alanı Çalışma alanı Arkadaşlarla dinlenmek için bir yer

Küçük alan bir sorunsa, çok amaçlı oda hedefinize ulaşmak için yaratıcı yaklaşımlar tasavvur etmeye çalışın, örneğin:

Dikey olarak yönlendirilmiş bir çalışma alanı, örneğin, yazmak için küçük bir yüzey ve üstündeki veya altındaki alanı depolama için kullanmak.

Mantar veya manyetik kuru silme tahtaları masanızın yüzeyini temizleyebilir.

Yatağın ayakucundaki küçük bir bank, çok yönlü küçük bir oda olabilir.

Rahat bir köşe oluşturmak için bir köşeye minderler ve bir kilim ile sevimli, rahat bir sandalye ekleyin.

Yatağı bir duvara yerleştirin. Uyumadığınız zamanlarda biraz minder ekleyerek oturacak bir yer yaratın ve yatak odasını rahat bir oturma odasına dönüştürün.

paredes

Yetişkinler sessiz, sade bir alanı tercih ederken, gençler yüksek enerjili, canlı renklere sahip odaları tercih eder. Duvar, bir yatak odasında çalışabileceğiniz en geniş alandır. Bu fikirlerden herhangi birini düşünebilirsiniz:

Duvarı iki renge boyayın.

Orijinal bir duvar kağıdı ile çok genç bir yatak odası elde edebilirsiniz.

Süslü kutular ve raflar.

Kentsel bir stil için kişiselleştirilmiş bir çizim veya grafiti.

Renkli LED ışıklar.

Yaratıcı fikirler

Huzur ve sükunet, yetişkin yatak odası tasarımı için iyi kavramlardır, ancak gençler eğlenceli bir yatak odasını tercih eder. Genellikle yaratıcı ve orijinal bir yatak odası isterler. Cesur ve yaratıcı unsurlar ona enerji verecektir. Herhangi bir fikir:

Salıncak veya asılı sandalye.

Asılı bir yatak.

Çeşitli renklerde geometrik desenlere sahip bir duvar.

Bu alandan depolama alanı olarak yararlanan tek katta bir yatak

Kendilerini ifade edebilecekleri bir kara tahta duvar (kara tahta boyasının siyah dışında diğer renkleri de mevcuttur. Pembe, kobalt mavisi ve limon yeşili en yeni seçenekler arasındadır). Üzerinde genç, unutulmaz alıntılar, en sevdiği şarkıların sözlerini ve diğer kalıcı olmayan grafitileri yazabilir. Herhangi bir duvar alanını bir kutu kara tahta boyasıyla kolayca kara tahtaya dönüştürebilirsiniz.

8

Fikir biraz çocukça gelse de tavan süslemek bir genç odasına hayat vermek için güzel bir fikir. Örneğin, bir gece gökyüzü tavanı aslında bir odaya harika bir dokunuş katabilir. Tüm alanı koyu maviye boyayın ve küçük parlak yıldızları yapıştırın.

Bir tavsiye: Bir tasarıma bir hobi veya özel bir ilgi alanı dahil ederken, bunu dikkatli bir şekilde yapın. Oğlunuzun cep telefonu Bob Marley ile dolu olsa da veya kızınız vampirlere karşı bir tutku geliştirmiş olsa da, bu aşamalardan herhangi biri her an sona erebilir. Ergenlik bir geçiş dönemidir, bu nedenle bu değişiklikler için alan açık olduğundan emin olun.

dokular

Dokuları kullanarak bir odaya ilgi ekleyebilirsiniz, örneğin:

Farklı dokularda yatak örtüleri ve yastıklar.

Sahte kürk halı veya deri sandalyeler.

Alanı bölmek için perdeler asmak.

Çeşitli renk ve dokularda yastıklar veya minderler.

Depolamak

Kabul edelim, gençler ve düzenli odalar garip bir kombinasyon. Bu durumda, bir çekmeceye veya bagaja atmak kadar basit olsa bile, tüm eşyalarınızı saklamak için iyi saklama seçenekleri çok önemli olacaktır. Şunları düşünebilirsiniz:

Dikey çekmeceler.

raflar.

Yatağın altında saklama kutuları.

Depolamalı sandıklar, banklar veya sedirler. Aşağıda oturma yeri olarak kullanılan alçak bir büfe görüyoruz.

Açık raflı ve portmantolu dolaplar.

Genç odaları için renkler

Bir odayı canlandırmanın en iyi yollarından biri, bir renk patlaması eklemektir ve bunu yapmanın yeni bir kat boya kullanmaktan daha iyi bir yolu var mı? Vurgulu bir duvar oluşturmak veya tüm odayı boyamak için çocuğunuzun en sevdiği rengi seçmesine izin verin.

zıt renkler

Renk tekerleğinden ilham alabilir ve zıt renkler seçebilirsiniz. Bu şekilde, mavi ve sarının kullanıldığı bu durumda olduğu gibi çarpıcı bir etki elde edeceksiniz.

Yatak odanızı en sevdiğiniz renkle dekore edin ve zıt rengi seçerek dekoratif objelere ve yatak takımlarına dokunuşlar katın. Bu oda aynı zamanda geleneksel unsurları çağdaş unsurlarla birleştirme özelliğine sahiptir, zıtlıklarla dekore etmenin bir başka yolu. Gençler için mükemmel.

Renk patlamaları ile nötr renkler

Temiz çizgiler ve eğlenceli renkler. Duvarları beyaz, gri ya da bej gibi nötr renklere boyama olasılığını göz önünde bulundurabilir, dekorasyonda tablolar, minderler, lambalar ve kilimler gibi çarpıcı renkler uygulayabilirsiniz.

Gençlerin rahatlaması ve takılması için mükemmel bir ortam yaratın. Duvarları nötr tutarak bir odaya aksesuarlardan bolca renk vermek harika bir trend.

Rosa

Bu, kızların en sevdiği ve modası asla geçmeyen renklerden biridir. Bu odada pembe aksesuarların çoğu beyazla kontrast oluşturuyor, bu da yatak odasına sıcak bir tasarım kazandırıyor.

Renkli duvarlar ile beyaz aksesuarlar

Duvarı çarpıcı bir renge boyayabilir, odayı beyaz veya siyah objelerle dekore edebilirsiniz.

Bu kişilik dolu bir oda. Beyaz armatürler, parlak gök mavisi duvar rengiyle harika bir kontrast oluşturuyor. Farklı desenler odaya kişilik ve özgünlük verir.

Pastel renkler

Sanattan hoşlanıyorsa, açık renkli ahşap ve beyaz mobilyaların olduğu bir oda mükemmel olabilir. Bu renkler ayrıca küçük bir odanın daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Mavi

Rahatlatıcı etkisinden dolayı yatak odası için mükemmel bir renktir. Altında çalışma masası bulunan çatı katı yatağı gibi süper işlevsel mobilyalar IKEA’dandır.

gri veya bej

Gri veya uçuk bej gibi nötr renkler çok kolay kombinlenebilir ve sonuç olarak her zaman zarif ve dinlendirici bir konaklama sunarlar.

Sarı ipuçları ile

Sarı renk, gençlerin sevdiği o enerjiyi sağladığı için gençlik alanlarının dekorasyonunda klasiklerden biridir. Kapı ve mobilyalar kirli beyaza boyanmıştır. .

Yeşil

Pastel tonlardaki bu renk, bol ışık sağladığı için küçük odalar için mükemmeldir.

Genç odaları için mobilya ve yataklar IKEA

erkek genç odaları

Aşağıda göreceğimiz bu odaların temel özelliklerinden biri, bir gencin hem dinlenme hem de ders çalışma ve eğlenme için ihtiyaç duyabileceği tüm mobilyaların bir araya getirilmesidir. Ayrıca bu alanların çok aydınlık ve iyi havalandırılması önemlidir çünkü bu özelliklere sahip bir oda, ışıksız ve havalandırmasız odalara göre genellikle çok daha sağlıklıdır.

IKEA, kapsamlı dekorasyon çözümleri alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir şirkettir ve ürünleri arasında genç yatak odalarını döşemek için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Bize sundukları bu fotoğraflar ilham kaynağı olabilir.

Gördüğünüz gibi, her odada bir genç için gerekli olan her şey var: çalışma alanları, raflar, dolaplar ve dekorasyon öğeleri; bu mekanları her odanın sahip olması gereken estetik ve fonksiyonellikle buluşturmak.

bayan genç odaları

Kız çocuk odası dekorasyonu genellikle bizde en çok beklenti oluşturan dekorasyon türlerinden biridir çünkü kadın cinsiyeti doğası gereği düşünceli ve biraz da mükemmeliyetçi olmakla karakterize edilir. Bu nedenle bugün, yatak odalarını yeniden düzenlemeyi düşünen ancak yine de kafalarında mükemmel dekorasyonu bulamayan tüm kızlara bu makale aracılığıyla yardım etmek istedik.

Bu mekanlarda başarılı bir tarz elde etmek için mobilya ya da dekoratif aksesuarlarla doldurmamalısınız. Bazı favori renklerin yanı sıra fonksiyonel olarak gerekli olan mobilyaların basit bir şekilde bir araya getirilmesi, yaratıcılık, iyi tat ve canlılık ve neşe taşıyan detaylara yer verilirse mükemmel bir dekorasyon elde etmek için fazlasıyla yeterli olabilir.

Büyük modern trendlerden bir diğeri, duvar kağıdının veya duvarda farklı renklerde grafik tasarımların boyanması olabilir. Çünkü mevcut piyasanın bize sunduğu çok çeşitli tasarımlar, kişiliğimize göre bir genç odasını canlandırmak için fazlasıyla yeterli olabilir.

Bir önceki yazımız olan Küçük genç odaları - Küçük alanlar için fikirler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu