DekorasyonMuftak Dekorasyonu

Doğtaş Yemek Odası Modelleri

Doğtaş Yemek Odası Modelleri

Doğtaş Yemek Odası Modelleri

Doğtaş Yemek Odası Modelleri Bir yemek odasını dekore etmek için metin ve resim formatında veya video formatındaki bu kılavuzda, güzel ve iyi kullanılmış bir yemek odasına sahip olmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız. Her türlü yemek odası için tasarlanmıştır: Dikdörtgen, kare, düzensiz, büyük veya küçük. Yemek odanızdaki alanı nasıl dekore edeceğinizi, dağıtacağınızı, döşeyeceğinizi ve alanı en iyi şekilde nasıl değerlendireceğinizi adım adım anlattığız. Tüm alanı iyi kullanmanın en etkili yoludur. İyi bildiğinizi düşünseniz bile, küçük bir alan olsa ve size faydası olmadığını düşünseniz bile, kat planı mükemmel mobilya ve yeri seçmenin yol haritasıdır.

Yemek Odası Modelleri
Yemek Odası Modelleri

Eğer kare bir yemek odanız varsa, kare bir yemek odası nasıl dağıtılır diye merak ediyor olabilirsiniz . Ve tüm kare yemek odalarının aynı şekilde döşenmesine izin veren standart bir yol yoktur, aynı şey dikdörtgen yemek odalarında da olur: Eğer bir tane varsa, dikdörtgen bir yemek odasının nasıl dağıtılacağını da merak edeceksiniz ve aynı şekilde, bunları dağıtmanın birçok yolu vardır, ancak tek bir evrensel formül yoktur. Düzeni ve mobilyayı doğru bulmanın ve elde etmenin gerçekten etkili tek yolu, test etmek için bir kat planı oluşturmaktır.

Vivense Yemek Odası Dekorasyonu
Vivense Yemek Odası Dekorasyonu

Bunu yapmak için, kullanımı kolay olan bazı ücretsiz uygulama ve programlardan yararlanabilirsiniz ve birkaç dakika içinde yemek odanızın bir planı olacak, bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz: Bunu yaptıktan sonra, tam veya yaklaşık ölçüleriyle mobilya eklemeye başlayın ve yemek odanız için her bir parçanın tam yerini bulana kadar tekrar deneyerek ve tekrar deneyerek konumuyla “oynamaya” başlayın. Bu, tam olarak hangi boyutta mobilyalara ihtiyacınız olduğunu ve bunları yaşam tarzınıza ve zevklerinize göre en iyi nasıl dağıtacağınızı söyleyecek kaynaktır.

Tekzen yemek masası
Tekzen yemek masası

Alan izin veriyorsa, yemek masasını mutfağa yakın bir yere koymak en iyisidir. Temel olarak kolaylık sağlamak için, masaya ulaşmak için tüm odayı yemekle geçmek zorunda kalmaktan ziyade, mutfaktan yemekle ayrılmak ve masanın yanında olması daha pratik olduğu için. Alan buna izin vermiyorsa, yemek masası için başka bir iyi yer, doğal ışık alan bir pencerenin yanındadır. Burada büyük ölçüde ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize değil, aynı zamanda mekanın özelliklerine de bağlıdır. Masada birkaç lokantayı bir araya getirmeyi planlıyorsanız, en iyi masalar dikdörtgen olanlardır, çünkü bize çok fazla yemek yemeden çok fazla yemek yeme imkanı sundukları için, onları ortama uyarlama konusunda daha çok yönlü ve esnektirler.

Siyah yemek odası takımları
Siyah yemek odası takımları

Doğtaş Yemek Odası Modelleri ve Dekorasyonu

Çok sayıda yemek yemeyi planlamıyorsanız ve nispeten küçük bir yemek odanız varsa, kare masalar genellikle en iyi seçenektir, çünkü tam kapasitesini kullanmadığımızda onları bir köşeye yerleştirebiliriz ve yemek yemezler. Zaman zaman masaya daha fazla misafir eklemek zorunda kalırsanız, her zaman kare bir masayı tercih edebilir ve daha önce gördüğümüz dikdörtgen bir formata genişletilebilir, daha esnek ve kare olanlardan daha iyi uyarlanabilir veya başka bir masaya katılabilirsiniz. tablo , çünkü masanın düz kenarları başka bir masanın zamanında sorunsuz bir şekilde birleştirilmesine izin verir.

Modern yemek masası
Modern yemek masası

Bu durumlarda, günlük olarak çok sayıda misafir koyulmasının planlanmadığı ve nispeten küçük olduğu yemek odalarında yuvarlak masalar da işe yarayabilir. Köşeleri olmayan yuvarlak masalar, her koltuğun yerini şartlandırmaz. Daha esnektirler. Ayrıca orta bacaklı seçersek daha rahat ve akıcı olacaktır. Tek “ama”, bu tip masaların kare masalar kadar köşeye sığdırılmasına da izin vermemesidir. Bunun sizin için önemli olup olmadığını değerlendirmeniz gerekecek. Yemek odanız çok küçükse, kare bir masa da fazla yer kaplamadan herhangi bir köşeye ayarlayabildiğimiz için alanı daha iyi kullanacaktır. Bu durumda yuvarlak masaları köşelere çok iyi ayarlayamadığımız ve fazladan toprak yediği için yuvarlak masalardan uzak durmak gerekir.

Yemek odası
Yemek odası

Yeterli alanınız varsa ve ailenizde öğle yemekleri, akşam yemekleri veya yemek sonrası öğünler önemli ve yaygınsa, tüm yemek yiyenlerin aynı büyüklükte olmasına izin vererek daha samimi ve yakın bir atmosfer sunduğu için yuvarlak veya oval bir masa çok iyi çalışır. köşelerin sahip olduğu ve her lokantanın konumunu koşullandıran sorunları ortadan kaldırır. Daha sonra hangi masanın veya hangi masanın seçileceğini daha derinlemesine göreceğiz, ancak bu noktada masanın stili ve bitişleri hakkında da konuşmalıyız. Küçük alanlar için diğerlerinden daha iyi çalışan tablolar vardır.

Kelebek Mobilya Yemek Odası Modelleri
Kelebek Mobilya Yemek Odası Modelleri

Örneğin, cam tablalı masalar ister kare, ister dikdörtgen veya yuvarlak olsun görsel olarak çok daha hafiftir. Herhangi bir formatta da merkezi bacağı olanlar daha rahattır ve bizi koşullandıran bacaklarımız olmadığı için küçük alanlara daha iyi uyum sağlar. Cam tablalı bir masa istemiyorsanız, görsel olarak daha hafif olanlar şüphesiz beyaz, parlak, saten veya mat olanlardır. Masanın boyutu veya görsel etkisi, yeterli alanınız olduğu için veya sadece umursamıyorsanız, sizin için sorun değilse, o zaman sınırlama olmaksızın istediğiniz bitişi koyabilirsiniz. Bir sandalyenin rahat olduğunu garanti etmek için şimdi göreceğimiz standart ölçülere sahip olması gerekmesine rağmen, görsel olarak diğerlerinden çok daha hafif olan ve daha az görsel ağırlığa sahip oldukları için küçük alanlara daha iyi adapte olan sandalyelerimiz var, örneğin bu satırların üstünde gördüğümüz gibi. Hafif sandalyelerdir, ağırlık oluşturmadıkları için küçük alanlar için mükemmeldir.

İKEA Yemek Odası Modelleri
İKEA Yemek Odası Modelleri

O zaman hangi masa ve sandalye stilini seçeceğimizi daha ayrıntılı olarak göreceğiz. Şimdi daha fazla ölçümle devam edelim. Her yemek odasının kendine has özellikleri olmasına ve evde kendi yaşam tarzınıza uyum sağlamanız gerekse de, bilmek isteyeceğiniz bazı önlemler var çünkü bunlara uyulursa rahat bir yemek odasını garanti ederler. Başlangıç ​​olarak ideal olan, yemek masasından herhangi bir mobilya parçasına, kanepeye veya herhangi bir duvara kadar minimum 90 cm olmasıdır, çünkü bu şekilde sandalyeyi rahatça geriye atabilir ve masaya rahatça girip çıkabiliriz. Ayrıca arkamızda bir mobilya varsa, çekmecelerini veya kapılarını açıp kapatabiliyor ve çok rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Evidea yemek odası
Evidea yemek odası

Ayrıca, kanepeden bu mesafeyi korursak, iki alan iyi ayrılmış, tanımlanmış ve daha rahat ve akıcı bir yemek odası. Sonra bir masa almaya gittiğimizde zaten 6’lı mı, 8’li mi yoksa her hangi bir lokanta için olduğunu belirtseler de, çoğu zaman daha fazla masa satmak veya daha hızlı satmak için bazı mobilya firmaları her masaya kaç kişilik yemek sığar diye biraz abartıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Kelebek Mobilya Mutfak Modelleri başlıklı makalemizde Enza Home Mutfak Modelleri, Kelebek Mobilya Mutfak Dekorasyonu ve Kelebek Mobilya Mutfak Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu