DekorasyonModa

En Modern Dekorasyon İpuçları

En Modern Dekorasyon İpuçları

En Modern Dekorasyon İpuçları

En Modern Dekorasyon İpuçları Modern tarzın genellikle sadece minimalist ve çağdaş tarzlar olduğuna inanılır, ancak gerçekte modern tarzın birçok çeşidi vardır. Burada size modern zeminlerin nasıl dekore edileceğine dair bazı fikirler bırakıyoruz. Daireler genellikle birimler arasında çok az fark olan veya hiç fark olmayan tekrarlanan düzenlerdir. Ancak bu, onu benzersiz olacak şekilde dekore edemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Vintage dekorasyon
Vintage dekorasyon

Klasik Modern Zeminler

Çok kullanılan bir model, yüzyıl ortası modern dekordur. Hafif bir yer, yani aşırı yüklenmemiş, köşeli çerçeveler, modüler parçalar ve iç ışık ve açık alan vurgusunu koruyan alçak mobilyalar ile karakterizedir.

Nötr sarı ve gri, yüzyıl ortası modern dekorunda harika çalışır ve zeminlerde ve kitap raflarında ahşap damarı tamamlar.

Tv odası
Tv odası

Minimalist Modern Zeminler

Diğer bir seçenek ise, elbette azın çok olduğu eğilimini takip eden modern minimalist tarzdır. Bu modelde temel olarak renklerle değil, dokular ve malzemeler aracılığıyla estetik zenginleştirmeye odaklanıyoruz. Mekânlarda önerilen renkler nötrdür, ancak yalnızca siyah ve beyaz ile sınırlı değildir. Gri, bej veya kremin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Raflar ve aletler fazla yer kaplamamalıdır. Maksimum işlevsellik sunmalı, ancak yalnızca gerekli alanı işgal etmelidirler.

Oturma odası
Oturma odası

Farklı Tarzlar

En Modern Dekorasyon İpuçları son olarak, kurallara uymayı sevmeyenler için, malzemeleri, renkleri ve dokuları karıştırmak dışında belirli bir kurala uymayan modern eklektik stil var. Zevkinize göre dekore edebilir, çerçevesiz resimlerin yanına çerçeveli resimler asabilir, en çeşitli dönem ve tarzlardan mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Minimalist dekorasyon
Minimalist dekorasyon

Armatür ile ilgili olarak, diğerlerinin yanı sıra duvarları, zeminleri, çerçeveleri oluşturan çeşitli dokuların vurgusuna büyük önem verilmektedir. Bu, dolaylı aydınlatma ile sağlanır.

Her şeyden önce, çeşitli alanların tıkanıklığını ortadan kaldırmak önemlidir. Anahtarlar, kağıtlar, yazışmalar, faturalar ve her gün biriken, düzensizlik yaratan her türlü eşya gibi eşyaların belirli bir saklama yeri olmalıdır. İyi bir dekorasyonun temeli, ek unsurlar olmadan düzenli dekorasyonun takdir edilmesidir.

minimalist dekor
En Modern Dekorasyon İpuçları

Küçük Modern Daireler

Küçük bir dairenin dekorasyonunu düşündüğümüzde , alan eksikliği gerçekten niyetlerimizi çok fazla sınırladığından, çoğu zaman baş ağrısına dönüşür. Bu nedenle, bu zorlukla karşılaşan herkese bir yardım olarak, bu amaç için ideal hale gelen bir stil sunmak istedik , temiz çizgileri ve iyi tadı sayesinde İsveç stilinden bahsediyoruz. , az elemanla uyumlu, rahat ve çok güzel bir dekorasyondan faydalanmak için. Bu tarz, her evin sahip olması gereken pratiklikten ödün vermek zorunda kalmadan işlevsel, güzel alanları teşvik eder.

Minimal dekorasyon
Minimal dekorasyon

Bu tür bir mekanda mükemmel bir seçenek, küçük iç mekanlarımızda daha taze ve daha ferah bir görünüm sağladığından, çok sayıda beyaz veya diğer açık tonların dahil edilmesidir. Kahverengi ve siyah gibi koyu renklerde mobilyalarla mükemmel bir kontrast oluşturan tonlar.

Aşağıdaki resimde tavanın ve zeminin nasıl beyaz olduğunu gözlemleyin. Duvarlar neredeyse beyaz griye boyanmıştır. Bu, alanı genişleten bir etki elde etti. Mobilya ve aksesuarların sağladığı renk dokunuşları dekorasyona ilgi katıyor.

Kahverengi veya siyah dekoratif unsurların bir arada kullanılmasına ek olarak, aşağıdaki görselde gördüğümüz gibi kırmızı ve mavi gibi renklerin sıcak veya soğuk dokunuşları bu güzel mekanlara hayat vermemize yardımcı olabilir.

Minimal mutfak
Minimal mutfak

En Modern Dekorasyon İpuçları

Yalnız ya da yalnız yaşamaya gitmek, yeni evlerinin ne olacağına dair her köşesinde kimliklerini arayan genç ve çok genç olmayanlar için bir olasılıklar dünyasının kapılarını açar. Her mobilya parçası, her tablo, hatta paspas bile bizi doğrudan veya dolaylı olarak insan olarak tanımlayan ve zevklerimiz ve kişiliğimiz hakkında konuşan unsurlar haline geliyor. Bu yüzden bu sefer kendi tarzına sahip modern bir daire elde etmek için bazı temel noktaları göreceğiz. İlk kez taşınan genç birinin dairesinin tasarımı, aile evini karakterize eden tüm klasik şeylerden kopmaya çalışan duygular, ayrıntılı tasarımlar ve garip fikirler yayıyor. Açık yatak odası bir trend haline geliyor, çünkü gürültüyü ya da huzur içinde olma arzusunu ayıracak kimse yok.

Klasik Modern Tasarımlar
Klasik Modern Tasarımlar

Çok iyi göründüğü ve bunun dışında ucuz bir dekorasyon yolu olabileceği için dokularla oynamaya çalışmak yaygındır. Duvarı kendiniz parçalayabilir ve tuğlayı açıkta bırakarak gerçekten harika bir görünüm yaratabilirsiniz. Mobilyaların kişiliği değişir; klasikten kopan, eğlenceli ve taze tasarımlar aranan, kullanılmak ve sanat eseri olarak sergilenmemek istenen tasarımlardır. Bazı dekoratif öğeler, başka yerde bulması zor olan kendi damgalarına bir bakış verecektir. Bu durumda, duvar kağıdını odanın ortasındaki bir köpeğin yüzü ile tüm şemaları kırarak ayırt edebilirsiniz. Ayrıca, tasarımlarınızı seçerken resimler net bir şekilde yeni bir vurgu gösterecektir.

İlginç tasarımlar
İlginç tasarımlar

Tek başına hareket edenlerin, evinin bir köşesini (muhtemelen en güzellerinden biri) oluşturmak için, hobi köşesi olacakları, resim yapmak, enstrüman çalmak, fiziksel egzersizler yapmak, marangozluk işleri veya başka bir şey yapmak için yaygındır. takılmayı sevdiğin yer.

Mutfak, yalnız olduğunuz zamanlar için daha küçük ve daha davetkar bir alandır. Orada, kimsenin olmadığı zamanlarda iyi bir arkadaş olan televizyonu pişirebilir ve izleyebilirsiniz. En Modern Dekorasyon İpuçları evinizin her alanında size yardımcı olabilecek niteliktedir.

Lüks iç mekanları sevenler için, çatı katı tipi bir zemine zarafet katmak için ideal olan birkaç tasarım fikri sunuyoruz.

Bu tip iç mekanlara hayat vermek için en çok tavsiye edilen şeylerden biri de beyazın hem duvarlarda hem de mobilya ve aksesuarlarda bolca kullanılmasıdır, çünkü bu renk, renk paletindeki en çok yönlü seçeneklerden biri olmasının yanında , Siyahla birlikte, bu iç mekanlarda arzu edilen iki özellik olan aydınlık ve havadar alanlar verir.

Bu alanlarda renk uygulaması yoluyla stil eklenmesi, örneğin minderlerde, perdelerde ve diğerlerinde saten kumaşların eklenmesiyle önerilir, çünkü parlaklıkları bize lüks ve zarafet verir. Mobilyanın birleştirilmesine gelince, sadeliği ve iyi tadı lüks ve zarif bir dekorasyon elde etmek için özel olduğundan, son derece moda olan minimalist tarzın seçilmesi tavsiye edilir.

En Modern Dekorasyon İpuçları

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu