DekorasyonSalon Dekorasyonu

2022 Yılında Ev Dekorasyon Trendleri

2022 Yılında Ev Dekorasyon Trendleri

Ev Dekorasyon Trendleri

Merhabalar, 2021 hayal ettiğiniz evi hayata geçirmek için aradığınız yıl olacak. Hem rahat hem de huzurlu bir yaşam alanı istiyorsanız 2022 Yılında Ev Dekorasyon Trendleri mutlaka göz atarak hayallerinizdeki evi oluşturmalısınız. 2022 yılında dekorasyonda evler pozitif ve huzurlu bir ruh hali oluşturacak, özellikle aksesuar kullanımı yılın vazgeçilmez dekorasyon trendi oldu bile. Yaşam tarzına göre renk eğilimleri doğrultusunda bir atmosfer oluşturulacak mavi tonları, nane yeşilleri, beyaz, pembe tonları, sarılar, siyah, bakır ve pirinç renklerinin sonsuz tonları başınızı döndürecektir.

İç mekan mimarları, 2022’nin iç mekan trendlerini analiz ederek, yeni yılda dekorasyonda kullanılacak formlarda, malzemelerde ve dokularda çok daha cesur değişikler gözlemleyeceğimizi vurguladı.

Sade severlerin görmeyi sevdiği pastel tonları, minimal tasarımları ve İskandinav esintisini bu yıl da mekânlarda hissetmeye devam edilecek; ancak, 2022’de formlarda, malzemelerde ve dokularda çok daha cesur değişikler de oluşturmalısınız. Yeni yılda özellikle organik formlardaki mobilyaların sıklıkla tercih edileceğini dile getiren mimarlar, kanepelerde ince kolçakları destekleyen zarif metal ayaklar, eden kısa ahşap ayaklar, hatta yok denecek kadar kısa ayaklar kullanacağımızı söylüyorlar. Masalarda ise amorf formlar ve malzeme farklılıklarıyla ortaya çıkan organik ayaklar, ön plana çıkan öğeler olarak 2022 yılında ev dekorasyon modası olarak karşımıza çıkacak.

2022 yılında ev dekorasyonu trendleri  “Mobilyalardaki formların değişimine destek olacak en etkili şey malzeme farklılıkları olacak” diyen mimarlarımız, ahşap, mermer, lake ve boyalı cam gibi malzemelerin bir arada kullanıldığı mobilyaları 2022’de daha sık göreceğimiz vurguluyor. 2022 ev dekorasyon modasına göre mekanlarda bir yandan farklı malzeme seçenekleri uyum içerisinde kullanılırken, öte yandan aynı renkte farklı malzemelerin bir arada kullanımı da dekorasyonunuzu en güzel şekilde etkileyecektir.

2022 yılında ev dekorasyonu trendleri bazı ipuçları:

2022 yılında ev dekorasyonu trendleri, antrasit ve siyahlar daha yumuşak ve organik formlarla kullanılacak. Sıcak bej ve beyaz ağırlıklı bir paletle ve doğal meşe yüzeylerin farklı tonlarını çalışarak hafif ve dinlendirici ortamlar yaratmak 2022 yılında aranan dekorasyonlardan. Tekstiller, aksesuarlar ve aydınlatma ürünlerinde yeni trendleri takip edin ki tarzınıza en uygun dekorasyonu yapabilin. 2022 yılında ev dekorasyonu trendleri, el yapımı ve pastel tonlardaki aydınlatmaları da tüm sıcaklığı ile görmeye devam edeceğiz. Pirinç detayların aydınlatmalarda ve aksesuarlarda modern yorumlanışı ile, sade ve minimal ürünlerin, şık ve lüks nesnelere dönüştürebilirsiniz.

Ev Dekorasyon Trendleri

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu