DekorasyonGenel

En Popüler İç Tasarım Stilleri

En Popüler İç Tasarım Stilleri

En Popüler İç Tasarım Stilleri

En Popüler İç Tasarım Stilleri İç tasarımın tanımı, mekanı kullanan insanlar için daha sağlıklı ve estetik olarak daha hoş bir ortam elde etmek için bir mekanın içini iyileştirme sanatı ve bilimidir. Bugün iç tasarımdaki stiller ve trendler hakkında konuşacağız ve bununla post yaratıcı özgürlüğün yeni bir boyutunu deneyimleyeceğiz.

Vintage mutfak takımı
Vintage mutfak takımı

Bu stili tanımlayan çarpıcı kelimeyle, onu bir salsa veya balile ile kolayca karıştırabileceğimizi düşünüyorum.

Wabi-Sabi, kusurların güzelliğine odaklanan bir Japon dekorasyon stilidir. Eh, bir tarzdan daha fazlası, doğadan 3 temel fikir alan bir yaşam felsefesidir: hiçbir şey mükemmel değildir, hiçbir şey kalıcı değildir ve hiçbir şey tam değildir.

Aynı zamanda dünyayı farklı gözlerle görmektir… Doğal olanı takdir etmek, zamanın akışını takdir etmek ve güzelliğin gelip geçiciliğini anlamaktır. İç tasarımdaki endüstriyel tarz, adından da anlaşılacağı gibi, bir depodan veya bir kentsel çatı katından esinlenmiştir. Endüstriyel tarzda bir iç tasarımın anahtarını bulmak için, birçoğunun saklamaya çalıştığı yapı malzemelerini gururla göstermelisiniz. En özel iç tasarım stillerinden biridir.

En Popüler İç Tasarım Stilleri Nelerdir?

Endüstriyel tarza sahip iç mekanlarda birçok unsurda bitmemiş bir hamlık hissi vardır, endüstriyel tarz temalı ikonik bir ev, eski bir endüstriyel binanın yenilenmiş bir çatı katı olacaktır. Endüstriyel stil denilince aklımıza yüksek tavanlar, az mobilyalı eski ahşap ve metal sarkıt lambalar geliyor. Ahşap ve metallerin ana malzemelerinden elde edilen, tabanın nötr olduğu bir şemaya bir renk dokunuşu eklemek için bir veya iki soyut sanat veya fotoğraf parçasını kaçıramazsınız.

Salon tasarım stilleri
Salon tasarım stilleri

Akraba tarzı, temellere geri dönmekle ilgilidir. Aslında, Amish topluluğundan ilham alıyor. Bu nedenle, ilkeleri arasında kemer sıkma ve doğa ile bağlantı vardır. ?

Bu yazımda sizlere evinizde bu tarz bir dekorasyonu nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağım.İç tasarımda, anın tarzlarına ayak uydurmayı seviyorsanız, çağdaş tarzın takipçisisiniz. Günümüz evleri, çağdaş iç mekanlar, dağınık ve karanlık olmadan rahat ve davetkardır. Temel olarak, iç tasarımda çağdaş bir tarz, sadelik, ince incelik, dokuların kasıtlı kullanımı ve temiz çizgilerle tanımlanır. İç mekanlar, eşyalardan ziyade boşluk gösterme eğilimindedir. Renk, alan ve forma odaklanan çağdaş tarzdaki iç mekanlar şık ve tazedir.

Oturma odası tasarım stilleri
Oturma odası tasarım stilleri

Çağdaş bir iç tasarımın en belirgin ve ayırt edici unsuru mimari detaylarda, koyu renk blokların kullanımında, yüksek tavanlarda, çıplak pencerelerde ve geometrik şekillerde bulunur. Mobilya parçaları cesur bir ifade vermeli, ancak aynı zamanda eğriler veya süslemeler olmadan basit ve düzenli olmalıdır. Pürüzsüz, temiz ve geometrik şekiller esastır.Tasarım sahnesine damgasını vurduktan ve 90’ların başında anlaşılır bir şekilde büyük bir stil anı olarak asla başarısızlığa uğramadıktan sonra, minimalist iç tasarımdaki stil, genellikle yatırım yapmaya değer ve asla gitmeyecek sıcak, incelikli bir ev yaratmanın kesin yoludur. iyi düşünülmüş ve pratik yaklaşımlar sayesinde modası geçmiş veya modası geçmiş. Minimalist ev stilinin ana mantrası sadeliktir.

Manzaralı ev dekorasyonu
Manzaralı ev dekorasyonu

Minimalist iç tasarım, göründüğünden daha fazlasıdır. Açıkça düşünebileceğiniz, minimalist tarzı sevenlerin sadeyi gördüğü bir alan. Bazıları bunun soğuk bir iç mekan olduğunu düşünebilirken, minimalistler zarif bir alan görüyor. İskandinav tarzının bu kadar popüler olmasına şaşmamalı, İskandinav ülkelerinde gösterilen yaşamın sadeliğine saygı duyuyor. Hem trendlere duyulan sevgiden hem de rahat ve sıcak ortamlarda yaşama arzusundan bahseder. Muhtemelen “İskandinav tarzı” terimini duymuşsunuzdur, o kadar çok kullanılmıştır ki, tam olarak ne anlama geldiğini merak etmeye başlamışsınızdır. Bunu sizin için çok basit bir şekilde özetleyebilirim: beyaz duvarlar, ahşap zeminler ve modern mobilyalar, ama hikayenin daha fazlası olmalı, değil mi?

Evet, var, diğer ortak özellikler, İsveç, Norveç ve Danimarka manzarasının nötr renkleri ve sıradan yaşlı bir görünüme sahip olmaları. Bu ülkelerde uzun kışlar ve doğal ışık eksikliği, mevcut güneş ışığından en iyi şekilde yararlanan şık ve ferah iç mekanlara ihtiyaç duyulmasına neden oldu.

İç tasarımdaki eklektik tarz ilk bakışta göz korkutucu görünebilir, size ulaşılmazlık hissi verebilir. İyi eklektik tarz alanları, görünüşte farklı stilleri, dokuları ve renkleri uyumlu hale getirmekten kaçınırken, aynı zamanda hepsini birbirine bağlamak için birkaç önemli püf noktası kullanır.

Eklektik tarzda bir iç mekanda, her şey kontrollü bir kaos görüntüsü yaratmak ve bir düzeyde görsel karmaşıklık yaratmakla ilgilidir. Eklektik tarzın temel amacı, bir katalogda veya mağaza vitrininde bulabileceğiniz hiçbir şeye benzemeyen benzersiz bir alan yaratmaktır. Nihayetinde, iç tasarımdaki eklektik tarz, farklı tarzların karışımının uyumu ile ilgilidir.

En Popüler İç Tasarım Stilleri

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu