AksesuarDekorasyonOturma Odası Dekorasyonu

En Şık Dekoratif Kitaplıklar

En Şık Dekoratif Kitaplıklar ve Modelleri

En Şık Dekoratif Kitaplıklar

Ülkemizde kitap okuma oranı son yıllarda bir hayli azalma göstermiştir. Bu azalmanın sebeplerinin başında kitaba değer vermemek gelir. Kitaplara verilmeyen bu değerin sebeplerinden biride evdeki kitapların çoğunun dağınık halde durmasıdır. Düzensiz duran kitaplar tıpkı yaşamımızın diğer alanlarındaki gibi kendine çekmez. Bu çekimi sağlamak için öncelikle kendimize bir okuma alanı oluşturmamız gerekiyor. En Şık Dekoratif Kitaplıklar ile evde duran kitaplarınızı daha doğru ve estetik bir şekilde yerleştirebilmeniz mümkün.

Dekoratif kitaplıklar sayesinde evde bulunan tüm kitaplarınızı bir araya getirerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Sadece kitaplık deyip geçmeniz yanlış olacaktır. Evinizi dekoratif olarak bütünlemek için sizler de birbirinden şık ve gösterişli kitaplık modellerini tercih ederek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu köşe sayesinde evinizde kendinize ait bir alan oluşturarak tüm gününüzü orada geçirebilirsiniz. Şık ve gösterişli okuma alanları okuma becerilerinizi geliştirmekle kalmaz aynı zamanda sizin için farklı bir aktivite olur. En Şık Dekoratif Kitaplıklar ve Modelleri yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz

En Şık Dekoratif Kitaplıklar ve Modelleri

Ahşap Kitaplıklar

En Şık Dekoratif Kitaplıklar Doğal ve naturel bir ev dekorasyonu oluşturmak için ahşap kasalardan daha güzel bir seçim düşünmek mümkün değildir. Evinizin en uygun köşesine kendinize uygun ahşap bir kitaplık yapabilmeniz mümkündür. Dilediğiniz büyüklükte ve genişlikte hazırlayabileceğiniz ahşap kasalı kitaplık modeli ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra renkli kasalar tercih ederek daha eğlenceli bir ev dekorasyonu hazırlamak ta mümkündür.

Işıklı Kitaplık Modelleri

 

Dar alanları biraz daha göz alıcı ve ferah göstermek için sizler de ışık oyunlarını kullanabilirsiniz. Özellikle ışıklı duvara monte edebileceğiniz kitaplık modelleri dar mekanlar için tercih edebileceğiniz en uygun modellerdendir. Modül olarak satın alabileceğiniz ve oldukça şık tasarımlara sahip olan kitaplıkları ev aydınlatmasına destek olmak için ve dekoratif olarak da tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Kitaplık Modelleri

En Şık Dekoratif Kitaplıklar ve Modelleri estetik olarak muhteşem bir görünüme sahip olan modern bir kitaplık arıyorsanız sizler de seçimlerinizi yuvarlak kitaplık modellerinden yana kullanabilirsiniz. Sadece çalışma odanız için değil salon veya oturma odanızı dekoratif olarak tamamlamak istiyorsanız yuvarlak tasarımlı kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz.

Metal Kitaplıklar

Genellikle sade ancak göz alıcı ev dekorasyonları için tercih edilen modellerden biri olan metal profilli kitaplık modellerini sizler de eviniz için tercih edebilirsiniz. Özellikle geniş salonlar için oldukça sık tercih edilen kitaplık modellerinden biri olan metal profilli kitaplık modelleri ile sizler de daha modern bir ev dekorasyonu hazırlamak mümkündür.

Gömme Kitaplıklar

Evinizde yeterince büyük bir salon varsa sizler de duvara monte edeceğiniz gömme kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Duvarı boydan boya kaplayacak olan kitaplık modelleri evinizi oldukça zarif ve estetik bir görünüme kazandıracaktır. Geniş alanlardaki dağınıklık görüntüsünü de büyük kitaplık modelleri ile ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer boydan boya bir duvarı kaplamak için kitaplık modeli tercih edecekseniz odayı daha ferah göstermek için renk olarak beyazı tercih edebilirsiniz. Ancak biraz daha doğal ve naturel bir dekorasyon havası yaratmak istiyorsanız tercihinizi doğal ahşap renklerinden yana kullanabilirsiniz. Dilerseniz evinizdeki kitaplığı geniş bir alana yayarak şömine karşısında da kullanmanız mümkün olacaktır. Bu sayede farklı bir havaya bürünen kitaplığınızın yanından ayrılmak pek mümkün olmayacaktır.

Sekizgen Tasarımlı Kitaplık Modelleri

Farklı ve göz alıcı tasarımları tercih etmek isteyenlerdenseniz sizler de metal veya ahşap profilli sekizgen tasarımlı kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Duvara monte ederek kullanabileceğiniz sekizgen tasarımlı kitaplık modellerinin içerisine dilediğiniz şekilleri vererek kullanmanız kitaplığınıza farklı bir hava katacaktır.

Profilsiz Raflar

En Şık Dekoratif Kitaplıklar sadece kitapları görebileceğiniz ve herhangi bir raf profilini göremeyeceğiniz kitaplık modelleri ile duvar dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz duvar rafları ayrıca küçük alanlar için de oldukça kullanışlı ve işlevsel bir çözüm üretecektir. Küçük alanlar için alanlardan tasarruf edeceğiniz raflı kitaplık modelleri ile ev dekorasyonunuz için de oldukça estetik bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Merdiven Tasarımlı Kitaplıklar

Biraz daha estetik açıdan göze hitap eden kitaplık modeli arıyorsanız tercihinizi merdiven tasarımlı kitaplık modellerinden yana kullanabilirsiniz. Dar alanlar için en uygun seçimlerden biri olan merdiven tasarımlı kitaplıklarda dilediğiniz rengi ve modeli tercih edebilirsiniz. Büyük kitaplık modellerine nazaran daha az yer kapladığı için küçük çalışma odaları için de tercih edebilirsiniz.

En Şık Dekoratif Kitaplıklar ve Modelleri

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu