Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Kahverengi Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Kahverengi Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Kahverengi Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Kahverengi Kullanımı Kahverengi renk genellikle vasat veya sıkıcı olarak tanımlanır. Bununla birlikte, bu rengin sahip olduğu güzel topraksı yönü, onu birleştirir ve tüm güzelliğini göstermesine yardımcı olan diğer tonlarla birleştirirsek geliştirilebilir. Şimdi size kahverengi ile birleşen bir renk yelpazesi göstereceğiz. Hangi dekoratif stili dahil etmek isterseniz isteyin, hepsinde kahverengiyi başarıyla uygulayabileceğinizi göreceksiniz.

Ev Dekorasyonunda Kahverengi Kullanımı
Ev Dekorasyonunda Kahverengi Kullanımı

Kahverenginin diğer tonları ile kendi aralarında kombin yapılabileceği gibi, bej, beyaz, kontrast gibi diğer renkler ile de yeşil veya mavi gibi renkler ile göz alıcı ve çok çekici bir şekilde kombinlenebilir. Kahverengi ile birlikte harika görünen sarı, kırmızı, pembe ve açık mavi renklerinden de faydalanabiliriz. Bu renkle dekorasyon, evin görsel olarak yenilenmesine neden olabilecek bir şeydir.

Ev dekorasyonunda yeşil renk
Ev dekorasyonunda yeşil renk

Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Beyaz
Kahverengi, bozulmamış beyazla karşılaştırıldığında her zaman geliştirilecektir. Bu banyodaki uzun lambri, yukarıdaki çikolata kahvesi rengiyle mükemmel uyum sağlar, ikisi bu alanın göz alıcı görünümünü vurgulamak için birlikte çok iyi çalışır. Beyaz duvar olmadan banyo çok karanlık hissettirirdi, ancak onunla birlikte, makyaj masasındaki ceviz bir odak noktası haline gelir. Kahverengi, kış renk paletindeki en hoş renklerden biridir ve günümüzde sadece bu mevsimde kullanılan bir ton değildir. Yemek odası, mutfak veya yatak odası gibi oturma odalarında kahverengi ile dekorasyon çok uygundur. Dinlenmek, rahatlamak ve evde olmaktan keyif almak istediğimiz ev alanları için mükemmel kılan bir rahatlama ve sakinlik hissi iletir.

Kahverengi ve beyaz uyumu 1
Kahverengi ve beyaz uyumu 1

Kırmızı
Cesur bir renk sıçraması, kırmızıları, boz kahveleri ve orta tonlu kahveleri birleştiren sıcak bir palete sahip herhangi bir odada harika görünecek. Geleneksel ve moderni harmanlayan bu zarif oturma odasında, büyük ölçekli kırmızı sanat eserleri ve çiçek vurgulu yastıklar, nötr bir arka plan üzerinde öne çıkıyor. Zengin bakır alt tonlu çikolata kahverengi rengini seviyoruz. Bu ilginç tondaki kırmızı tonlar, modern bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur.

Kahverengi ve kırmızı uyumu 2
Kahverengi ve kırmızı uyumu 2

Mor
Mürdüm rengi duvarlarla birleşen koyu ahşap dolaplar bu banyonun zarafetini artırıyor. Bu derin renkler, alanı zenginleştirir ve sofistike bir hava taşır.

Kahverengi ve mor uyumu 3
Kahverengi ve mor uyumu 3

Fuşya
Eğlenceli, feminen bir pop tarzı için kahverengi tabanlı bir odaya fuşya vurgular eklemeyi deneyin. Bu parlak ve canlı pembe tonu, karanlık, nötr bir odaya parlayacak ve karakter katacaktır.

Fuşya ve kahverengi uyumu
Fuşya ve kahverengi uyumu

Sarı
Saf sarı, kahverenginin en canlı tamamlayıcı renklerinden biridir. Çok karanlık veya kasvetli görünebilecek bir odayı kahverengi ile aydınlatmak için bir seçenektir. Altın tonları, sıcak, sıcak kahverengi bir tonla eşleştirildiğinde muhteşem görünür.

Kahve sarı uyumu
Kahve sarı uyumu

Turuncu
Sonbahar mevsiminde doğa oldukça hareketlidir. Bu tonları yıl boyunca portakal, sarı ve sıcak kahverengi tonlarıyla yakalayabilirsiniz. Ahşap mobilyalar gibi kahverengi bir kanepe de pratik bir seçenektir. Pas, hardal ve kehribar tonlarında sanat eserleri, yastıklar veya vurgular serperek enerji verebilir ve daha davetkar bir alan yaratabilirsiniz. Turuncu renk aynı zamanda çok modern ve yenilikçi bir görünüm yaratma yeteneğine de sahiptir. Onu özellikle seviyoruz çünkü kahverengi, nötr tonların “kara koyunu” ama bu renk dokunuşu onu çok daha çekici kılıyor.

Kahve ve turuncu renk uyumu
Kahve ve turuncu renk uyumu

Mavi
Mavinin soğuk tonları ahşap mobilyalarda bulunan daha sıcak tonlarla uyum sağladığı için kahverengi ve mavi birbirleri için yaratılmıştır. Döşemeli yemek odası sandalyeleri ve dekoratif vazolarda masmavi renk kullanımı bu geleneksel mobilyaya modern bir dokunuş katıyor. Kahverengi ile birleşen mavinin belirli tonları, çok rahatlatıcı ve sıcak bir alan yaratabilir. Oturma odanızı, yatak odanızı ve hatta banyonuzu süsleyin, bu zarif ve sakin bir görünüm için bir ikili.

Kahverengi ve mavi uyumu
Kahverengi ve mavi uyumu

Bir evi yeniden dekore ederken, genellikle içinde bulunan mobilyaların çoğu kahverengidir, çünkü genellikle aynı klasik tonudur. Bunları birleştirmenin ve yenilemenin en iyi yollarından biri, mavi veya açık mavi dekoratif öğeler eklemektir. Çok zarif bir kombinasyon. Blues aralığında, elektrikten gök mavisine kadar herkesle oynayabilirsiniz. Neden renkleri eşleştiriyorlar? Bunlara ayrı ayrı bakacak olursak, tüm tonlarında kahverengi, ailedeki iletişim kanallarını açan ve yardımcı olan tanıdık bir renktir; aynı zamanda zariftir ve her yere klasik bir dokunuş katar. Öte yandan mavi renk huzurun ve güvenin rengidir, ayrıca o odadaki insanları rahatlatmayı başarır. Bu yüzden bu renkle süslemenin en iyi yollarından biridir. İletişim kanalları huzur ve rahatlık içinde açılır, güven yaratır. Kalabalık aileler için mükemmel renkler.

Kahverengi ve mavi
Kahverengi ve mavi

Kahverengi Tonları
Mocha duvarlara karşı maun mobilyalar çok hoş bir alan yaratabilir. Doğal beyaz ışık, geleneksel bir kilim, çerçeveli sanat eseri ve kumaşlarla katmanlı zamansız bir alanı aydınlatmaya yardımcı olur.

Kahve tonları
Kahve tonları

Yeşil
Daha doğal ve organik bir his için kahverengiyi nane yeşili ile eşleştirin. Bu ikili harika bir seçim. Yeşil ve açık mavi, kahverenginin sıcaklığıyla çok iyi tezat oluşturan ve odaya enerji veren soğuk renklerdir. Odak merkezi kahverengi bir kanepe olan bir alanı canlandırmak için bu tonlarda renkli desenli vurgulu sandalyeler, perdeler ve yastıklar seçin.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri, ev dekorasyon fikirleri ve Vintage dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu