Dekorasyon

Evidea Küçük Ev Dekorasyonları

Evidea Küçük Ev Dekorasyonları

Evidea Küçük Ev Dekorasyonları

Evidea Küçük Ev Dekorasyonları Küçük ve basit bir ev nasıl dekore edilir. Kendimize kaç kez sorduk : daha fazla alan elde etmek için evi nasıl yeniden şekillendirebiliriz, böylece çok fazla para harcamadan dekorasyonu kolayca değiştirebiliriz , böylece sonuç işlevsel ve hoş olur. Pekala, tüm sorulara bir çözüm sağlayabilecek bir cevaba sahip olduğumuza inanıyoruz: örneğin, baskın renk olarak beyazı kullanmak belirtilen hedeflere ulaşacak ve ayrıca az para ve iyi düşük maliyetli dekorasyon ile gerçek tasarımlar yapabileceğiz.

Küçük evlerin içini dekore edin
Küçük evlerin içini dekore edin

İç dekorasyonun ana rengi olan beyaz , giderek daha popüler hale geliyor. Pek çok kişi bir evin tamamını bu renkte dekore etmenin ortamı sıkıcı hale getirebileceğini düşünebilir ama tam tersi. Beyaz dekorasyon, her zaman farklı bir eve sahip olma imkanı sunuyor çünkü bu tonun çok yönlülüğü onu her renk ve doku ile kombinlememize olanak sağlıyor. Sadece küçük dekorasyon aksesuarları veya detayları değiştirilerek farklı duyumlar elde edilmesini sağlar.

Küçük evlerin girişlerinin dekorasyonu
Küçük evlerin girişlerinin dekorasyonu

Ayrıca beyaz esintili dekorasyon, evde zarafet, temizlik, incelik ve dinginlik atmosferi sunuyor. Evinizi yeniden şekillendirmeyi düşünüyorsanız veya yakında yeni evinizi dekore etmeye başlamanız gerekiyorsa ve hala yeni evinizi nasıl sevdiğinize dair şüpheleriniz varsa, sizi bu makaleyi okumaya davet ediyoruz. Pekala, küçük bir evin baskın renk olarak beyazla nasıl dekore edileceğini ve farklı stiller nasıl uygulanacağını gösteriyoruz.

küçük evler nasıl boyanır
küçük evler nasıl boyanır

Önceleri beyaz dekorasyonu minimalist stille tanımlayabilirdik , ancak günümüzde beyaz herhangi bir dekorasyon stiline uyuyor , bu nedenle bulmamız gereken ilk şey, farklı alanları hangi stili dekore etmekten hoşlandığınızı ve özelliklerine bağlı olarak beyaz rengi içerdiğini bulmamız gerekiyor. ana unsur olarak. Alanımızı göz önünde bulundurarak ucuz mobilya ve gerekli dekorasyon aksesuarlarını alacağız. Dekorasyon tarzınızı seçin ve işe başlayın. Dekorasyon stilini seçtikten sonra , beyaz renkte küçük bir rustik evin dekorasyonunda yer alan özellik ve detaylarla ilgilenmeye başlayabiliriz.

Küçük bir mutfağı dekore etmek
Küçük bir mutfağı dekore etmek

Ev Dekorasyonu Modelleri

Beyaz, baskın renk olarak görsel etkiyi destekleyecek ve böylece odalar daha büyük ve daha parlak görünecektir. Ortama huzur ve zarafet getirecek beyaza boyanmış duvarlarla başlayacağız. Onları herhangi bir dokuya boyayabiliriz hatta kağıt, ahşap frizler, seramikler (normalde banyo ve mutfakların dekorasyonunda kullanılır) gibi diğer malzemeleri duvar çerçevesinde biraz detayla veya en basit şekilde kullanabiliriz, tek gereklilik şudur: rustik tarzın tipik detaylarını uygularsak.

Küçük alanların dekorasyonu
Küçük alanların dekorasyonu

Beyaz rustik tarzda bir ev dekore etmek için de uygun bir zemin seçmelisiniz. Bu renk çok yönlü olduğu için her şey geçerli olabilir. Ancak, beyaz dekorda daha iyi görünen bazı yüzeyler var . Örneğin cilalı beton, mermer, döşeme ve parke veya çok açık tonda ahşap zeminler uyum yaratmak için mükemmel bir seçenektir. Beyazın önerdiği sıcaklığı çalabilecek koyu tonlardan kaçının, ancak güçlü bir kontrast da iyi bir seçenek olabilir. Vintage tarzı gibi romantik , eski ve sıcak bir dokunuş vermeye karar verdiysek , renkleri beyaz üzerine kurmak büyük bir başarı. Vintage tarzdaki bu renk kraldır, belki de saf beyaz değil. Uygun zemin, eskitilmiş ahşap olabilir ve klasik mobilyalar ve stile özgü aksesuarlar mükemmel bir şekilde birbirine bağlanacaktır.

İstikbal Küçük Ev Dekorasyonları
İstikbal Küçük Ev Dekorasyonları

Beyaz dekorasyon renge yer veremeyeceğimiz anlamına gelmez , aksine yapabilir ve yapmalıyız, bu şekilde düz ve yavan bir ortam hissinden kaçınacağız. Herhangi bir dekorasyon tarzında, duvarlarda beyazı seçtikten sonra , pencerelerle ilgili soru ortaya çıkıyor; küçük bir odanın herhangi bir tarzda nasıl dekore edileceği ve hangi perde tasarımının en uygun olduğu. Beyaz rengi duvarlara uygularken perdelerde bu rengin tonlarını kullanarak uyum sağlayacak ve mekanlara güzel bir ışık katacak, yapay ışık kullanımını ve kurulumunu azaltacak tonların seçilmesi önerilir. Ancak pencerelerin dekorasyonunun son ortama büyük bir oyun verebileceğini ve dekorasyonun değişebileceğini de hesaba katmalıyız . Kullanımı değiştirmek için başka bir renkte fazladan bir çift perde bulundurmanız önerilir.

İKEA Küçük Ev Dekorasyonları
İKEA Küçük Ev Dekorasyonları
Modern Evidea Küçük Ev Dekorasyonları

Beyaz dekorasyonda başka bir renk kullanmanın imkanı yok mu diye merak ediyorsunuzdur kuşkusuz; tabii ki öyle, aslında, önemli olan da bu: beyaz dekora renk katmak. Kontrast yaratan çekici tonlar ekleyen, ancak tüm dikkati çekmeyen beyaz süslemeler , iyi bir hedefe ulaşma tekniğidir. Bunu nasıl başarabiliriz? Pastel tonlarda olsun ya da olmasın dört tona kadar bir renk paleti seçerek başlamalıyız , önemli olan dört ton arasında harika bir uyumla bir ortam dekorasyonu oluşturmaktır. Mükemmel bir örnek, renkleri birleştirerek dekorasyon yapmaktır . Beyaz üzerine inşa edin ve açık su, bebek mavisi , bej ve hatta kahverengi tonlarıyla eşleştirin . Açık tonları tercih ediyorsanız neden çimen yeşili , sarı , mavi ve fuşya tercih etmeyesiniz ? Yaratıcılığın sınırı yoktur ve sonuç olağanüstü olabilir.

Küçük alanların dekorasyonu
Küçük alanların dekorasyonu

Beyaz temel bir dekorasyonda, neşe ve gösteriş getirmek için renk paletini nasıl ve nerede uygularız . Çok basit: aksesuarlarda, minderlerde, battaniyelerde, perdelerde, kitaplarda, masalarda, mobilyalarda vb. Şimdi bu her şeyin renkli olacağı anlamına gelmiyor, beyazın her zaman başrolde olması için bir denge bulmalıyız. Diğer renklerin kullanımının sadece dekorasyonu vurgulamak için olduğunu unutmayın. Mobilyanın tarzı , seçilen dekorasyon tarzına uygun olacaktır . Renk, stil veya şekil olarak farklı bir mobilya yerleştirmek istiyorsak önemli olan ve emin olmamız gereken şey , mobilyanın geri kalanını beyaz olanlarla tamamlamasıdır.

Evidea Küçük Ev Dekorasyonları
Evidea Küçük Ev Dekorasyonları

Beyaz renkli dekorasyon için hafif ahşap veya metalik kaplama mobilyalar , hiç gösterişli olmadıkları için şiddetle tavsiye edilir. Mobilya alırken yatırım yapmak istediğimiz paranın çok yüksek olmasına gerek yok, ucuz mobilyalarla harika bir ortam elde edebiliriz. Çoğu durumda, evler küçük olduğunda ve dağılımları buna izin verdiğinde, bölmeleri ortadan kaldırmak ve işlevsel ve modern bir çatı katı tasarlamak çok ilginçtir. Kanepeyi oturma odasının merkezi haline getirebiliriz. Resmin yanı sıra en çok sevdiğimiz dokuyu veya malzemeyi seçebiliriz. Bununla birlikte, beyaz bir son bitirmek istiyorsak, aynı renkteki mobilyaları almak, beyaz bir evi dekore etmek için kilit bir unsurdur. Mobilya , ahşap veya başka bir malzeme veya renkte ayaklar ve kolçaklarla birlikte olabilir, gerçekten önemli olan döşemenin tonudur.

Bir önceki yazımız olan Modern Teras Dekorasyonu başlıklı makalemizde 2022 Teras Dekorasyonu, düşük maliyetli teras dekorasyonu ve Modern Teras Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu