DekorasyonDış Dekorasyon

Modern Teras Dekorasyonu

Modern Teras Dekorasyonu

Modern Teras Dekorasyonu

Modern Teras Dekorasyonu Terasları , sert hava koşulları hakkında endişelenmeden tüm yıl boyunca kullanabilmek için dekore edin. Bu çok yaygın bir sorudur. Mevsimlerin değişmesini ve evlerin dışında tadını çıkarabilmeyi seviyorum . Bunu yapmak için, kışın terasları dekore etmek ve çok rahat yerler elde etmek için çeşitli fikirleri takip etmekten daha iyi bir şey yoktur. Soğuk havaların olduğu mevsimler büyük bir cazibeye sahiptir ve balkon, teras ve teraslarımızın dekorasyonundan vazgeçmemize kesinlikle gerek yoktur.

Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu

Terasımızın dekorasyonundan en iyi şekilde yararlanmak için en uygun şey üzerini kapatabilmek veya kapatabilmektir, kapalı teraslar ve balkonlar bize ekstra bir alan sağlar, iyi bir dekorasyon projesi ile ek oda olarak kullanılabilecektir. teraslar için en iyi mobilyaları seçerek. Bizim durumumuz bu değilse ve terası çitsiz bir şekilde dekore etmek istiyorsak; çatılar, pergolalar, teraslar için kafesler , terası kış için kullanabilmemiz ve dekore edebilmemiz için gerekli korumayı sağlar . Kolayca kapatılabilen kalın perdeler bağlayabilir , aynı zamanda rüzgar ve soğuğu çıkaracak samimi bir ortam yaratabiliriz.

Teras dekorasyon trendleri
Teras dekorasyon trendleri

Büyük bir mali harcama, düşük maliyetli modern dekorasyon anlamına geleceğini düşündüğümüz için bu girişimi bir kenara atmamalıyız. Paletli teras mobilyası yapmak çok moda . Ayrıca ucuz terasları dekore etmek için birçok seçeneğimiz var: Eski mobilyalar, diğer odalardan kaldırılmış veya ikinci el mobilyalar kullanmak, terasları dekore etmek ve geri dönüşüm yoluyla tasarruf etmek için mükemmel olabilir. Yepyeni ucuz teras mobilyaları istiyorsak , Ikea, Leroy Merlin veya benzeri mağazaların ucuz teras mobilyaları ve aksesuarları ile geniş bir kataloğu var . Ayrıca internet üzerinden teras mobilyası satın almak da ucuz olabilir.

Şık Teras Dekorasyonu
Şık Teras Dekorasyonu

Bu seçenekler bahçe dekorasyonu, balkon dekorasyonu, teras ve teras dekorasyonu için tam uyumludur . Her durumda , düşük maliyetli teras dekorasyonu bize sayısız olanaklar sunacaktır. Mekanın büyüklüğü ne olursa olsun, küçük terasları dekore etmek ya da büyük terasları dekore etmek, yaratıcılığınızın uçmasına izin verebileceğiniz heyecan verici bir iştir. Rustik tarzdaki bahçelerin dekorasyonunda bize ilham verebilir. Dış cepheleri dekore etmek ve daha düşük sıcaklıklarda bile bu köşelerin tadını çıkarmak için çeşitli seçenekler vardır. Minderler ve kristal avizeler, kitaplık olarak kullanılan merdivenler, cam duvarlar ve tavan, köşedeki eski valizler ve bitki örtüsü ile çevrili her şey sayesinde terasları bu teras görüntüsündeki gibi romantik bir tarzda dekore edin. sıcak ve tutkulu bir atmosfer.

Şık dekor örnekleri
Şık dekor örnekleri

Modern Teras Dekorasyonu Fikirleri

Kışlık terasların dekorasyonunda tuğlanın rustik havası, pencere ve kepenklerin beyazı, ahşap zeminler rustik bir hava veriyor. Tavan lambaları, renkli minderler , ahşap sehpa, pencerelerin geometrisi ve hatta halı ve ayna bile dekore edilmiş terasların tasarımına rahat ve modern bir hava katıyor. Bu kış terası modern ve maskülen bir tarza sahiptir. Birkaç raf ve kitap içeren geniş bir okuma alanının öne çıkması, burayı pratik ve işlevsel bir oda haline getiriyor. Dinlenme tarzının yükselişte olduğu, ziyaretçilerinizi ağırlamak için güzel teras dekorasyonu. Çamur rengi duvar kaplamaları sıcaklık sağlarken , ferforje teras mobilyaları beyaz kumaşlarla birlikte ortamı aydınlatıyor. Duvarları kaplayan ahşap frizler ve asma vazoların harika fikri, kanepelerin rahatlığı nedeniyle harika anlar davet eden bu terasın dekorasyonuna güç ve kişilik kazandırıyor.

Modern Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu

Bu odanın metresi çok olmadığı için zarafetle dolu olduğu için küçük mekanlarda dekore edilmesi gerekir. Mozarabik tarzı tavan lambaları , farklı saksıların bitki ve şifalı otların uyumu ile birleşmesi, ortamların büyüleyici bir dekorasyonunu oluşturuyor. Terasların bu şekilde dekore edilmesiyle elde edilen iç tasarım , sizi hem yalnız başına hem de kalabalık toplantılarda burada kalmaya davet ediyor. Bize dinlenme anlarında maksimum konfor sağlamak için oteller ve restoranlar tarafından çok aranan bir tarz olan chill out teraslarını hatırlatıyor.

Çiçekli teras dekorasyonları
Çiçekli teras dekorasyonları

Baştan, yani boş odadan bir dekorasyon projemiz varsa ve arzumuz, her mevsim kullanabileceğimiz bir teras dekorasyonu oluşturmaksa , farklı ortamları farklılaştırmayı deneyin. Balkonları süslemek için , genellikle daha küçük ve daha dar alanlar olmasına rağmen, net fikirlerimiz varsa bize çok fazla oyun verebilirler. Hatta bir çalışma veya ofis alanını etkinleştirebiliriz. Bu sayede teraslarımız daha gösterişli ve maliyeti düşük olur. Şık teraslara sahip olmak için bu adımları bir bir izlemeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Modern İç Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde Bellona iç dekorasyon, İkea iç dekorasyon fikirleri ve İstikbal iç dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu