Dekorasyon

İskandinav Tarzı Dekorasyon Modelleri

İskandinav Tarzı Dekorasyon Modelleri

İskandinav Tarzı Dekorasyon Modelleri

İskandinav Tarzı Dekorasyon Modelleri İskandinav tarzı olarak da bilinen İskandinav tarzı dekorasyon, hafif ahşap dokunuşları ve taş ve metal gibi unsurların ve yün ve deri gibi doğal malzemelerin kombinasyonu ile parlak ve basit olmasıyla karakterize edilir. Renk seçimi, harika bir ana karaktere sahip doğal tonlara dayanmaktadır. Ve turuncu, yeşil ve mavi gibi güçlü renklerle zenginleştirilmiş beyaz renk. Kapsamlı bir özet yaparak, İskandinav tarzı iç tasarımı şu şekilde tanımlayabiliriz : parlaklık, beyaz, hafif ahşap mobilyalar, daha az, daha çok, sadelik ve sıcaklık. Bazen vintage tarzı ya da eski püskü şık trendlerle karıştırılabiliyor , ancak sadelik istiyorsak bu stili saf bir şekilde uygulamak en iyisi.

Vivence İskandinav tarzı dekorasyon
Vivence İskandinav tarzı dekorasyon

İskandinav iç tasarım stili büyük bir kabulle tüm dünyaya yayıldı ve en iyi dekorasyon dergilerinde ve İskandinav dekorasyon bloglarında beğeni topladı . Diğer sezonlarda zaten dikkate almamız gereken bir dekorasyon tarzıysa, bu sezonda çok geride değil. Dekorasyon ve iç tasarım , bize diğer tarzlarla birlikte İskandinav dekorasyonunu getiriyor ve evleri eşsiz mekanlara dönüştürüyor. Sadelik, minimalizm ve işlevselliğe odaklanan İskandinav tarzı dekorasyon, 1950’lerde ortaya çıkan iç tasarımdaki harekettir ve işçiliğe büyük değer katması, evlere zarafet ve rahatlık getirmesi ile ayırt edilir. Sektördeki en iyi profesyoneller ve firmalar , İskandinav tarzının unsurlarının ortaya çıkardığı doğal çekiciliği teyit ediyor.

ucuz İskandinav sandalyeleri
ucuz İskandinav sandalyeleri

Nordik dekorasyon evlerinden bahsediyoruz çünkü bu güzel dekoratif stili tüm odalarda uygulamak kolaydır, ancak çoğu durumda merkez sahneyi İskandinav tarzı oturma odaları alır. İskandinav tarzından ilham alan mekanlara yakından bakarsak , net bir vintage dokunuşa sahip mobilya, tamamlayıcı veya aksesuarların , bir bit pazarından ikinci el olarak satın alınmış gibi görünse bile , genellikle nasıl büyük bir başarıyla karıştırıldığını göreceğiz. Demir ve kaba, işlenmemiş ahşabın birleştirildiği eski endüstriyel tarz mobilyalar çok yaygındır . Eski esnaflardan parçalar çok değerlidir. Bütün bunlar klasik tasarım öğeleriyle birleştirilmiştir. Her tür ve tarzda dekorasyonda olduğu gibi, iç dekorasyonumuzu kişiselleştirmek için hayal gücü ve yaratıcılık esastır . Ancak belirli bir dekorasyon stilini tercih edersek, neredeyse gerekli tekniklere veya aksesuarlara sahibiz.

İstikbal İskandinav tarzı dekorasyon
İstikbal İskandinav tarzı dekorasyon

Herhangi bir İskandinav tarzı yemek odasında bir örnek ve yıldız figürü ‘ Eames Plastik Sandalye’nin eklenmesidir. İskandinav dekorasyonuna tazelik getirmek istiyorsak , bazı parçaları bağlamından koparmak çok yararlıdır. Mobilya ya da objeleri alışılmadık kullanımlara ayırmanın çok uygun olduğunu söylemek istiyoruz. Örneğin: dekoratif saklama kutuları veya yan sehpalar olarak bavullar ; gece lambaları olarak ofis lambaları ; masa veya başlık olarak paletler. Ikea’dan bahsetmeden geçemeyiz . Bu firmanın köklerinin İskandinav ülkelerinde olduğunu hepimiz biliyoruz ve bu nedenle ikea İskandinav tarzı dekorasyon bize bu tasarımları özünde veriyor. Ek olarak, projeksiyonu sayesinde, düşük maliyetli bir İskandinav dekorasyonu yaratabilmemiz için bize uygun fiyatlarla bir katalog sunma garantisi ile mağazalarınızdan birini evimizin yakınında mutlaka bulundurabiliriz.

İskandinav tarzı yatak odaları
İskandinav tarzı yatak odaları

İskandinav ve İskandinav tasarım mağazaları olarak Nordicthink’in Barselona’da bir referans noktası olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Her durumda, aksesuarları, aksesuarları ve İskandinav mobilyalarını çevrimiçi olarak analiz etmek, karşılaştırmak ve hatta rahatça satın almak için çevrimiçi dekorasyon mağazalarının farklı sayfalarına göz atma konusunda pratik bir seçeneğimiz var.

İskandinav tarzı tablolar
İskandinav tarzı tablolar

Kendi evlerimizde İskandinav dekorasyonu ile iç tasarım yaratmak için 10 ipucu ve püf noktası içeren hızlı bir rehber sunmak istiyoruz . Bu makalenin sonunda, İskandinav iç tasarımının akıllı işlevselliği ve hoş estetiği ile bir alanı nasıl yaratacağımızı tam olarak öğreneceğiz . Bunlar dikkate alınması gereken temel faktörlerdir. Aydınlatma anahtardır, bir yaşam kaynağıdır ve İskandinav ve İskandinav tarzının dekorasyonunda esastır. Bu ülkelerdeki doğal ışığın kıtlığı, onları değer vermeye ve alanlarının geniş bir şekilde aydınlatılmasına ihtiyaç duymaya teşvik ediyor.

İskandinav tarzı salonlar
İskandinav tarzı salonlar

İç mekanlarda, iyi bir ruh halini teşvik etmek için yeterli aydınlatma elde etmek için çeşitli tipte armatürler bulunur. Genel olarak, ideal İskandinav lambası modern bir endüstriyel tarzdadır. Bu İskandinav tarzı lambalar çeşitli tiplerde olabilir : asma tavan lambaları veya duvar aplikleri, oturma odası lambaları birçok olasılığı kabul eder. Mum ışığı da bir ihtiyaçtır , bir mekandaki ortamların dekorasyonuna fantezi ve parlaklık kattığı için düşük maliyetli dekorasyon için de harika bir seçenektir.

Bir önceki yazımız olan Almila Çocuk Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Almila Çocuk Odası Dekorasyonu, Bellona Çocuk Odası Dekorasyonu ve Dodoçocuk Çocuk Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu