DekorasyonOturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Merhabalar, Küçük bir oturma odasını iyi dekore etmek için birkaç noktaya dikkat etmemiz gerekiyor. İlk olarak mobilyaların, eşyaların boyutu ve sayısı nasıl olmalıdır dikkat edin. Odanıza tüm oturma odası mobilya takımını sığdırmaya çalışmayın ki boğucu bir oda olmasın. Bazı kimseler millet eksik demesin diye tüm koltuk takımını sığdırmaya çalışıyorlar ki bu yanlış bir uygulama. Koltuk ve mobilya sayısını azaltırsanız daha ferah bir görünüm elde edersiniz ve huzura kavuşursunuz. İkinci konu ise renkler nasıl olmalı. Canlı ve koyu renkler ön plana çıkacağından duvar ve perdelerde canlı renkler kullanırsanız odanız dar görünür. Arka planda soluk ve açık renkler kullanın, odanın merkezine doğru canlı renkleri tercih edin. Bu sayede odaya bir derinlik kazandırmış olacaksınız ve odanız daha geniş görünecektir. Mobilyaları seçerken de evinizin şekline göre olmasına dikkat edin.  Küçük olsa da odalarınızı şık dekore edebilirsiniz. Küçük oturma odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar var.  Şimdi bakalım hangi noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Dengeli bir biçimde yerleşim seçin. Küçük oturma odası dekorasyonu için küçük alanlarda başarılı dekorasyonlar için denge uyumuna dikkat edin. Odanızın kare ya da yuvarlak şeklindeyse odanıza uygun seçimler yapınız. İnce uzun odaya sahipseniz odanızın iki bölümünü de kullanmanız daha mantıklı olacaktır. İlk olarak oturma gurubundan başlayabilirsiniz. Orta sehpa ve az ürünle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Konforlu köşe takımları seçin. Küçük oturma odası dekorasyonu için hem konforlu hem kullanışlı hem de az yer kaplayan ergonomik ürünler seçin. Hemen hemen her sitile uygun köşe takımlarını tercih edebilirsiniz. L biçiminde olan köşe takımları evinize uyum sağlayacaktır. hem konfor hem de modern bir tarz oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Beyaz fon renkler ve kontrast renkler kullanın. Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için en etkileyici seçim renktir. Odanıza derinlik katmalısınız ki daha ferah bir dekorasyon oluşturun. Ferahlık ve aydınlık bir oda için sade renkler daha elverişli olacaktır. Kontrast renkler odanıza derinlik kazandıracaktır bu detayı unutmayın.

Duvara entegre mobilyalar kullanın. Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için televizyon ünitesi, kitaplık ve raf gibi mobilyaları duvara entegre olarak planlanması uygun olacaktır. Kitaplık ve raf gibi ürünlerin duvardaki nişlere uygulanması hem yer tasarrufu hem de eşya tasarrufuna yardımcı olacaktır.

Geniş pencereleriniz de küçük odanıza aydınlık ve ferahlık katacaktır. Küçük Oturma Odası Dekorasyonu odalarınız ne kadar küçük olsa da pencerelerinizi geniş tutun.

Az eşya modern dekorasyon Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için uyulması gereken başlıca kuraldır. Odanıza dekore etmek istediğiniz her ürün işlevsel ve uygun olmalı. Az sayıda aksesuarlar kullanın. Küçük ve çok aksesuarlar yerine büyük ve az aksesuar kullanımı daha iyi olacaktır.

Alternatif ışık kaynakları kullanabilirsiniz. Küçük Oturma Odası Dekorasyonu oluştururken boğucu olmayacak şekilde mobilyalarınıza uygun aydınlatma ürünlerini de dekore edebilirsiniz güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. Tek bir tavan lambası yerine ledler, spotlar, aplikler ile aydınlatılan odalar daha ferah görünecektir.

En iyi dekorasyon ekibi olarak sizler için Küçük Oturma Odası Dekorasyonu nasıl olmalıdır araştırdık ve sizin için galeri oluşturduk. Galerimizde küçük bir gezinti yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu