Dekorasyon

LED tabelalar: kişiselleştirmek için püf noktaları

Reklamcıların sıklıkla tekrarladığı pazarlama ilkelerinden biri, her logonun anlatacak bir hikayesi, iletmek istediğimiz görsel imajda kendini gösteren bir amacı olması gerektiğidir. Aksi takdirde – uyarıldık – kişilikten yoksun genel bir mesaj yansıtma hatasına düşeriz.

Yazar ve ünlü marka danışmanı Alina Wheeler, tasarımın görünür hale gelen zeka olduğunu söylüyor ve bu, evrimin doğa için ne anlama geldiğini markalaştırmak için geçerli: uyum sağlamamıza, gelişmemize ve hayatta kalmamıza olanak tanıyor. Aynı şekilde, harfleri ışıklarla kişiselleştirmek için kullanılan araçlar, görsel kimliğimizi yeniden tanımlamamıza ve geliştirmemize olanak tanıyarak hesaplanamaz faydalar sağlayan bir dizi olasılık sunuyor.

İster kısıtlı bir bütçeyle küçük bir işletme yürütüyor olun, ister gelişmekte olan bir girişimci olun, ister başarılı bir işletmeye sahip olun, bu kılavuz reklam stratejinizi optimize etmenize yardımcı olacaktır.

1. Tabelanızı kişiselleştirmenin avantajlarından yararlanın Piyasadaki en iyi seçeneklerden yararlanarak yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedin. Tabela özelleştirme araçları, renkleri, dokuları, boyutları ve yazı tiplerini birleştirerek çok çeşitli yaratıcı seçenekler sunmamızı sağlar.

Mevcut tabela pazarında, her biri kendi estetik avantajlarına sahip geniş bir malzeme, kaplama ve renk kataloğu bulacağız. Trendlere hakim olan malzemeler arasında şunlar yer alıyor:

– Neon led: Kuşkusuz piyasadaki en popüler ürün ve bunun çok iyi sebepleri var. Bunlardan biri, şekil tasarlama ve renk seçme söz konusu olduğunda, klasikten retro-fütüristiğe kadar uzanan bir dizi olasılık arasından seçim yapmamızı sağlayan çok yönlülüğüdür. Neon ledli harfler, özellikle geceleri eşsiz bir görsel etki yaratıyor.- Pvc PVC ışıklı harfler, dar bütçeler için en iyi seçenek olsa da, uzun süre açık havada bırakılmasının tavsiye edilmediğini de göz önünde bulundurmak gerekir. . Bu malzemenin en iyi kullanımı, bir binanın salonu veya bir ofisin resepsiyon odası gibi yarı kapalı alanlardadır.

– Ahşap Harfler Hava ve sıcaklığın malzemenin dayanıklılığı için bir tehdit oluşturmadığı iç mekanlar için tabelalarda klasiklerden biri. – İçi boş çelik: Levha, denize bakan rüzgarlı alanlar gibi aşırı hava koşullarına sahip bir alana kurulacaksa, paslanmaz çelik önerilen seçenektir.- Corten çelik: Corten çelik harfler, paslı kaplamaları sayesinde eski bir görünüme sahiptir. . Endüstriyel alanlardaki tesisatlar için ideal estetiğe sahip bir malzemedir.2. Aydınlatma türü: Hangisini seçmeli? – Ön aydınlatmalı LED harfler – Bunlar, aydınlatmayı daha homojen bir şekilde yansıtır, bu da uzun mesafelerde veya geceleri yapay aydınlatmanın bol olduğu sokaklarda bile daha iyi okunabilirlik sağlar.
– Açık kanal: Dahili ampullerin görüntülenmesini sağlayan klasik bir format. Aradığınız şey vintage estetiği ile uyum sağlamaksa ideal bir tarz.- Arkadan aydınlatmalı: – Bu LED harflerin avantajı, desteklendikleri yüzeye yansıtıldıklarında görsel olarak etkileyici bir 3D aydınlatma efekti oluşturmalarıdır. kaçırmak imkansız. 3. Size ilham veren bir yazı tipi seçin Harf yazmanın ana zorluklarından biri, karmaşık yazı tipleriyle ve çok fazla eğriyle çalışmaktır, çünkü bunlar büyük ölçekte yansıtıldığında okunabilirliklerini engeller. Bu, kendinizi genel ve kişiliksiz yazı tipleriyle sınırlamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak küçük baskılar veya dijital logolar için kullandığınızdan farklı bir yazı tipi kullanmayı düşünmeniz gerekebilir.

Bugün en popüler kaynaklar arasında şunları bulabilirsiniz:

– Pasifik

– Hipstelvetica

– Küba

– neon şehir

– Aromalı süt

– Keşif

– Amatik

– Nostaljik

3.1 Boyut önemlidir Ve kolay şakalara aldanmadan, bunun iki şekilde de geçerli olduğu konusunda sizi uyarıyoruz: Çok büyük veya çok küçük bir tabela, marka imajınızı ve tabii ki cüzdanınızı da olumsuz etkileyebilir. Boyut önemlidir, ancak şekil ve tasarımınız da önemlidir. 4. Sık yapılan hatalardan kaçının Işıklı tabelanın konumuna karar vermek, montajında ​​zorluklara yol açan, tüccarların sıkça karşılaştığı bir sorundur. Bunu yapmak için, bütçenize bağlı olarak etiketleme uzmanlarına veya dekoratörlere danışmanızı öneririz.

Görsel alanda ve estetik amaçlar için aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır:

– Çok genel bir tasarım. En sevdiğiniz markalardan biri tarafından kullanılan bir tasarımı geri dönüştürmenin cazibesine kapılmak kolaydır, ancak gerçek şu ki, diğerlerinin halihazırda yaptıklarını tekrarlama riskiyle karşı karşıyasınız.

– Deneyin ve deneyin: kendi tasarımlarınızı farklı malzeme ve renklerle birleştirin, özelleştirme araçlarından tam olarak yararlanın.

– Kontrast faktörünü göz önünde bulundurarak renklerinizi seçin: beyaz zemin üzerine bazı sarı led harfler – veya tam tersi, sarı zemin üzerine beyaz harfler – aradığınız görsel etkiyi kaybedebilir.

Hızlı okumayı zorlaştıran çok uzun metin. Mesajın hedefine müdahale olmadan ulaşması için tabelanızın alanını optimize edin.

5. Tabelanızı bir profesyonel gibi nasıl kuracağınızı öğrenin Montajcıya ödeme yapacak bütçeniz yok mu? Kendiniz nasıl kuracağınızı öğrenin!

Ama her şeyden önce en önemli şey: Gerekli araçlara sahip misiniz? Aşağıdakilere ihtiyacınız olacak, not alın:

– Delmek

– Duvar veya metal matkap (harflerimizi yerleştirmek istediğimiz yüzeye bağlı olarak).

– Harfleri duvara veya panele sabitlemek için tapalar ve vidalar.

– Yerleştirme şablonu (Siparişinize dahildir)

– Maskeleme veya boya bandı

– Elektrikçi düz tornavidası ve küçük yıldız tornavida

– Yumuşak harfler için yapışkan veya polimer dolgu macunu.

Tüm aletleriniz organize edildikten ve gitmeye hazır olduğunuzda, gerisi çocuk oyuncağı olacak. Art Attack’tan Jordi Cruz Pérez’den doğru şekilde nasıl yapılacağını öğrenmek için oynat’a basın.

Oluşturuldu:

23/03/2023 15:03

Bir önceki yazımız olan çalışmak için sandalye: oyuncu mu yoksa ofis mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu