Dekorasyon

Moda Life Ev Dekorasyonu

Moda Life Ev Dekorasyonu

Moda Life Ev Dekorasyonu

Moda Life Ev Dekorasyonu Herhangi bir evde en yaygın sorunlardan biri küçük bir oturma odasına sahip olmaktır. Çoğu evde bir kanepe, sehpa ve bir televizyon seti vardır ve bu da oturma odasını çok sıkışık gösterir. Ancak bu birkaç parça ile odayı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Aslında bu, yaşam alanınızı daha büyük göstermenin en iyi yollarından biri! İşte evdeki diğer küçük yaşam alanlarınızda da kullanabileceğiniz birkaç küçük salon dekorasyon fikri!

Şık dekorasyon modelleri
Şık dekorasyon modelleri

Küçük oturma odalarınız olduğunda, alana uygun mobilyalar bulabilmeniz gerekir. Küçük salonlar için mobilya alırken şunlara dikkat etmelisiniz: Kanepeyi odanın geri kalanından ayıran bir duvar veya televizyonu duvardan ayıran bir duvar varsa, mobilyayı duvara bakacak şekilde yerleştirin. Tüm odayı mobilyalarla hizalamak zorunda değilsiniz; sadece mobilyaların sahip olduğunuz alan içinde stratejik olarak oturduğundan emin olmalısınız.

Moda Life Ev Dekorasyonu
Moda Life Ev Dekorasyonu

Küçük salon dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, duvarları boyamayı da düşünmelisiniz. Daha büyük mekanlar için tüm duvarlar için tek renk boya kullanabilirsiniz; ancak küçük alanlar için renklerle oynamanız gerekir. Örneğin, aydınlık ve güneşli bir konut için açık pastel renkler kullanabilirsiniz; ahşap ya da demir elementlerin bol olduğu bir rezidans için daha koyu tonlarda boyaya sahip olabilirsiniz. Boya renklerini seçerken, diğer mobilya parçalarınızla da uyumlu olmaları önemlidir.

Küçük salon dekorasyon fikirleri
Küçük salon dekorasyon fikirleri

Duvarları boyamanın yanı sıra, küçük salonlarınız için kullanılabilecek çeşitli aksesuarları da düşünmelisiniz. Aksesuarlar herhangi bir şey olabilir, ancak dekorunuzu tamamladığından emin olmalısınız. Örneğin yumuşak minderli bir kanepeniz olabilir, yastıkları kullanarak odaya renk katabilirsiniz. Ayrıca evde şömineniz varsa mantoyu mum veya diğer aydınlatma armatürlerini tutmak için kullanabilirsiniz.

İstikbal Ev Dekorasyonu
İstikbal Ev Dekorasyonu

Moda Life Ev Dekorasyonu Fikirleri

Salonlarınız için gerekli düzenlemeleri yaptıktan hemen sonra pencerelerinizi doğru duvarlara yerleştirmeyi düşünmelisiniz. Bol miktarda doğal ışık alabilmek için pencereleriniz doğuya veya batıya bakmalıdır. Doğu ve batı duvarlarına pencere yerleştirmeye gelince, aralarında en az yirmi beş metre mesafe olmasına dikkat etmelisiniz. Pencerelerin karşı duvarlara bakmasını istiyorsanız, onları kırk beş fit mesafeye yerleştirmeniz gerekir. Bu, pencerelerin çok daha fazla doğal ışık almasına izin verecek ve güneş ışığının da pencerelerden düzgün bir şekilde girmesine izin verecektir.

İKEA Oturma Odası Dekorasyonu
İKEA Oturma Odası Dekorasyonu

Pencerelerinizi ve kapılarınızı uygun şekilde yerleştirdikten sonra odanın geri kalanına da dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm mobilya ve mobilyaların uygun alanlara yerleştirildiğinden emin olun, böylece hareket etmek için bolca yeriniz olur. Ek olarak, büyük şemada önemli görünmeyen ayrıntıları da düşünmeniz gerekir. Ancak, bu küçük ayrıntılar, her şeyin gerçekte olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bu birkaç küçük dokunuş, sıkışık oturma odaları yaratmanıza yardımcı olacak, çünkü her bir öğenin büyük resmin önemli bir parçası gibi görünmesini sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Koçtaş Küçük Daire Dekorasyonları başlıklı makalemizde Bellona Küçük Daire Dekorasyonları, İKEA Küçük Daire Dekorasyonları ve İstikbal Daire Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat