Dış Dekorasyon

Modern Bahçe Dekorasyonu

Modern Bahçe Dekorasyonu Örnekleri

Modern Bahçe Dekorasyonu

Modern Bahçe Dekorasyonu Örneklerini sizler için araştırdık. Modern dekorasyondan hoşlanan ve onu bahçelerine taşımak isteyenler için, bugün , bazı fikirler çıkarabileceğiniz modern bahçelerin birkaç fotoğrafını ve fikrini sunuyoruz . Bu tür teraslar, dekoratif unsurlarla aşırı yüklenmediklerinden oldukça basit olmaları ile karakterize edilir. Yollar, çeşmeler, büyük saksılar, banklar ile sınırlıdır ve hepsi renklerin kombinasyonları ve kontrastlarıyla oynar. Bitkilere gelince, tasarımcılar az ama gösterişli bitkileri tercih ettikleri için trendi takip etmeleri ve sayıca az olmaları ile karakterize edilirler.

Şık bahçe dekorasyonları
Şık bahçe dekorasyonları

Modern veya çağdaş bir bahçe, zarif, şık ve sofistike olmasıyla karakterize edilir. Asya tasarım uygulamalarının sadeliğine dayanmaktadırlar. Genel olarak, mimari ve malzemelere, bitki ve bitki örtüsünden daha fazla önem verilir. Geometrik şekiller ve yinelenen desenler sıklıkla kullanılır. Ana fikir kontrollü ve düzenli bir görünüme sahip bir bahçe yaratmaktır.

Minimalist bir görünüm elde etmek için yapısal elemanlar kullanılırken, bitkiler kontrast ve renk sağlamak için vurgu olarak kullanıldı. Tüm unsurlar uyum içinde birlikte çalışacaktır.

Şık Bahçe Dekorasyonu
Şık Bahçe Dekorasyonu
Basit ve Geometrik Çizgiler İlr Modern Bahçe Dekorasyonu

Tipik bir modern döşeme tasarımı, büyük boyutlu ızgara desenlerinin, düz çizgilerin ve geometrik şekillerin kullanımını içerir. Modern bahçeler, klasik unsurları modern tasarım nesneleri ve formlarıyla ilişkilendirmesiyle karakterize edilir. Doğal nesnelerin çeşmeler, banklar, patikalar ve göletler gibi insan yapımı unsurlarla birleşimi modern bir bahçede çok önemlidir. Dinlenmek ve doğa ile bağlantı kurmak için uyumlu alanları korumak da önemlidir.

Az bakım gerektiren bitkilerin kullanılması ve bahçeye yükseltilmiş bir ahşap çerçeve eklenmesi, bahçeye modern ve doğal bir görünüm kazandırır.

Modern Bahçe Dekorasyonu Örnekleri
Modern Bahçe Dekorasyonu Örnekleri

Modern bahçelerdeki topraklar
Bahçede kapalı bir alan, modern bir mekanın olmazsa olmazıdır. Seramik veya beton fayans kullanabilirsiniz. Ancak ahşap kullanıyorsanız, iyi durumda tutmak için her zaman sızdırmazlık ve koruyucu malzeme ile kaplandığından emin olun.

Malzemeler
Beton, tuğla ve seramik gibi malzemelerden yapılmış modern bahçelerde yapısal unsurlar hakimdir. Orijinal renkler ve şekiller. Genel olarak, bitkilerin kullanımı asgari düzeydedir, ancak yapılandırılmış unsurlarla zıtlık oluşturmaktan sorumlu oldukları için kötü bir şöhrete sahiptirler. Modern bahçelerdeki en popüler bitkiler çimenler ve bambudur. Çağdaş bir verandayı döşemek için en popüler malzemeler dikdörtgen beton döşeme taşları ve ahşap kiremitlerdir. Cam ve metal yapılar da yardımcı olabilir. Elementleri yumuşatan bitki örtüsüne sahip olmak önemlidir.

Güzel bahçe dekorasyonları
Güzel bahçe dekorasyonları

Çitler ve Duvarlar
Metal paravanlar, yatay ahşap çitler ve taş dolgulu metal ağdan yapılmış gabion duvarlar gibi çeşitli çitler ve duvarlar modern bir bahçenin tarzına katkıda bulunacaktır.

Bahçede olması gerekenler
Bahçede olması gerekenler

Sobalar
Bahçede soba kullanımı özellikle geceleri çok moda. Hatta bazı tasarımlar, uyumlu çıkarılabilir koltuklara sahip bir masa üstü modelinde gelir ve bu da onları küçük bahçe alanları için mükemmel kılar.

Şömineli bahçe dekorasyonları
Şömineli bahçe dekorasyonları

Modern Bahçelerdeki Renkler
Güçlü bir renk seçmek, bir bahçenin güncel görünmesini sağlamanın başka bir yoludur. Örneğin bu fotoğrafta, diğer renkler çiçeklerle de birleşen sarıyı vurgulamaya yardımcı oluyor. Basit ve modern. Modernliği bir dış mekana taşımanın pratik ve kolay bir yolu, modern mobilyalar ve güçlü renkler.

Bahçe Dekorasyonu
Bahçe Dekorasyonu

Özgün Tasarımlar
Bu özelliklere sahip bir dış mekan yaratmanın bir başka yolu da özgün tasarımlı bahçe aksesuarları kullanmaktır. Renkli ve farklı boyutlardaki saksılar, bahçeye ilginç bir dokunuş vermek için mükemmeldir. İçlerine giren bitki ve çiçeklere dikkat etmelisiniz, çünkü bunlar şekil ve dokularda zıtlıklarla dolu ama aynı zamanda uyumlu bir takım oluşturmaları gerekir.

v
Bahçe nasıl dekore edilir

Bahçe Aydınlatma
Aydınlatma da çok önemli bir diğer konu. Oldukça dekoratif olan bu tip meşale tipi lambaları kullanabilirsiniz. Şemsiyeler ve tenteler
Şemsiyeler çok modern görünebilse de kumaş tenteler çok moda ve çok fazla stil katıyor. Asmak kolaydır (duvarlara veya ağaçlara kanca taktığınız sürece).

Bahçe
Bahçe

Bahçe mobilyası
Modern tasarım söz konusu olduğunda, daha az kesinlikle daha fazladır. Minimalist bir alan yaratmak için sade ve anlaşılır çizgilere sahip mobilyalar seçin. Tel işlemeli koltuklar da çok çağdaş bir tarza sahiptir, yıl boyunca iç ve dış mekanlarda kullanım için mükemmeldirler, hatta dış mekan alanınızı aydınlatmak için çeşitli renk seçenekleri bile seçebilirsiniz. Zarif koltuklarla rahat bir alan yaratmak, bahçeye çok fazla modernlik katar. Lambalar, minderler ve bitkiler dekorasyona artı katıyor.

Bir önceki yazımız olan Modern Villa Tasarımları başlıklı makalemizde 2021 Modern Villa Tasarımları, En Güzel Villa Tasarımları ve modern villa dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu