Banyo Dekorasyonu

Modern Banyo Örnekleri

Modern Banyo Örnekleri

Modern Banyo Örnekleri

Modern Banyo Örnekleri Küçük alanlarınız olduğunda, bundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Banyo bir istisna değildir. Yeni yapılarda banyo başta olmak üzere evin tüm odalarında yerden tasarruf etmek çok yaygındır. Bu nedenle, yüzeyin her santimetresinden yararlanarak küçük banyoları keyifli, rahat bir yer haline getirebilmeniz ve ayrıca daha büyük bir optik illüzyon yaratabilmeniz için size bazı ipuçları göstereceğiz ve tüm bunlar, modern , zarif ve işlevsel görünmesi için kriterlere uygun. Tanımlanması gereken ana şeylerden biri, dekorasyonda kullanacağınız renklerin yanı sıra duvarlara, mobilyalara veya aksesuarlara hayat verecek öğelerin seçimidir.

Tarz Banyolar
Tarz Banyolar

Küçük Banyolar İçin Mobilyalar

Bir banyoyu görsel olarak büyütme görevinde temel bir nokta, iyi bir sirkülasyon ve zeminin, duvarların ve genel olarak alanın daha geniş bir görünümünü sağlamak için minimum mobilya birleşimidir. Ayrıca çağdaş bir görünüm elde etmek için minimalist mobilyaların yani sade çizgi ve tasarımların kullanılması tavsiye edilir. Ayrıntılı mobilya ve aksesuarlar yakın çekim etkisi yaratma eğiliminde olduğundan, bu aynı zamanda daha geniş bir alan yaratılmasına da yardımcı olacaktır.

Şık Banyo Modelleri
Şık Banyo Modelleri

Cesur fayanslarınız, renkli duvar kağıtlarınız veya ilginç aydınlatma armatürleriniz varsa, bunlar banyo dekorunda önemli bir rol oynarken, işleri dengede tutmak önemlidir ve bu minimalist bir dolap ile başarılabilir. Alanın çok havasız hissetmediğinden emin olmak için basit tutamaçlarla süsleyin.

Modern Banyo
Modern Banyo
  • Karanlık dolaplar geçen yıl mutfaklara girdi ve şimdi trend banyolara giriyor. Lacivert ve saf siyah bu sene çok kullanılan tonlar olacak.
  • Cesur tonlar, altın aksesuarlar veya beyaz tezgahlarla çarpıcı görünüyor. Alanı iyi kullanarak, ne olursa olsun depolamak için açık rafları kullanabilirsiniz. Bu, banyonun işlevselliğini geliştirmesine yardımcı olacaktır.
  • Duvarın her santiminden yararlanın. Sadece dekorasyon için değil, gerçekten ihtiyacınız olan rafları yerleştirmeye çalışın.
  • Banyonuzu lüks hissettirmek ve makyaj rutininize kendi özel alanını kazandırmak için bir tabure ve mini masa ekleyerek banyonuza kişisel bir dokunuş katabilirsiniz.
Modern Banyo Çeşitleri
Modern Banyo Çeşitleri
Küçük Banyolarda Duvarlar ve Zeminler
2022 Modern Banyo Örnekleri, doku, renk ve aksesuarlarla çok fazla kişilik getirmeyi vaat ediyor. Renkli duvar kağıtları, şık mobilyalar ve grafik karo desenleri banyonuzu mini bir sığınağa dönüştürecek. İster bir yenileme planlıyor olun, ister sadece biraz dekorasyon ilhamı istiyorsanız, işte bazı şık trendler. Diğer duvarlardan farklı bir arka duvar ve zemin kaplaması kullanmak, optik derinlik ve daha fazla alan yanılsaması yaratabilir.
Küçük Banyolar İçin Mobilyalar
Küçük Banyolar İçin Mobilyalar
Akdeniz tarzı çini karolar yükselişte. Yürürlükte bir geri dönüş yapıyorlar ve karmaşık Fas tasarımlarına veya modern geometrik şekillere düşkünseniz, bunları kullanmak için harika bir zaman. Birkaç karo türünün kombinasyonu, tamamen kişiselleştirilmiş bir banyo elde etmenin güzel ve basit bir yolu olmayı vaat ediyor. Güzel bir görsel etki için tek renkli bir palet kullanmayı deneyin ve metro, altıgen ve kare fayanslarla oynayın. Çoğu zaman, banyo duvarında balık ve akvaryum teması kullanılır, ancak bu günlerde beklenmedik sanat eserleri de başka bir seçenektir.
Banyo Mobilyaları
Banyo Mobilyaları
Lavabo mümkün olduğunca büyük, küçük ve klasik olmamalıdır. Genellikle bir depolama alanı olmasına rağmen, küçük bir banyo için depolama alanı olmayanları öneriyoruz. Çok küçük bir banyo değilse, lavabonun altına bir dolap, her şeyi düzenli ve yerinde tutmak için mükemmel bir seçenektir. Bunaltıcı bir his yaratmamak için banyonun mümkün olduğunca temiz ve net görünmesinin tavsiye edildiğini unutmayın. Küçük banyolar, yalnızca muslukları doğrudan duvara monte ederek, yerden tasarruf sağlayan akıllı bir numara kullanabilir. Bu trend özellikle pirinç ve siyah yüzeylerde, beyaz fayanslara veya renkli duvarlara karşı şık görünüyor.
Banyo Bataryaları
Banyo Bataryaları
Aynalar, dekorasyonda mekanları optik olarak genişletmek için en çok kullanılan hilelerden biridir. Banyo küçük olduğunda, boylamasına bir ayna boşluk hissini ikiye katlayabilir. Aynalar, tıpkı şeffaf veya aynalı karoların yaptığı gibi daha fazla derinlik ve boyut hissi verdiği için mümkün olduğunca büyük olmalıdır. Yansıtan bir yüzey olan o yüzey sınırlayıcı değil, derinlik kazanıyor. Mermer tablanın aynaya açısı, duvarı tamamen gizler, eşyaları desteklemek için boşluk hissi yaratmaya yardımcı olur. Aynalar bir zorunluluktur ve bu yıl trend yuvarlak ve duvara sığabileceği kadar büyük. Çerçevelemeyi veya doğal bırakmayı tercih etmenize bağlı olarak rustik veya glam stilini tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da, alanı kutulu meslektaşlarından çok daha çekici hissettirmeyi başarıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Beyaz Banyo Dekorasyonu, Beyaz Ev Dekorasyonları ve beyaz mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu