Genel

Modern koridorlar – fotoğraflar ve dekorasyon fikirleri

Koridorlar genellikle dar, karanlık ve çirkindir. Ancak, bir kitaplık veya hatıra fotoğrafları galerisi gibi birçok kullanım sağlayabiliriz. Çoğu zaman o kadar dardırlar ki, onlara bir işlev vermek veya güzel ve hoş görünmelerini sağlamak zordur.

Bu nedenle, size koridorları estetik bir şekilde nasıl dekore edebileceğiniz ve mümkünse onlara biraz işlevsellik katabileceğiniz konusunda bazı ilham verici fikirler gösteriyoruz.

Pasillo veya koridor dekorasyonu

Beğenebileceğiniz daha fazla fikir:
dekoratif aynalar
iç aydınlatma
Dekoratif resimler

aynalarla süsleyin

Dar bir koridoru daha açık hale getirmenin en iyi yollarından biri, zeminden tavana kadar büyük aynalar eklemektir. Çoksa, geniş, çerçeveli bir ayna deneyebilirsiniz.

Ayna koridora parlaklık ve derinlik verecektir. Koridorları aynalarla dekore etmenin bir başka yolu da, farklı boyut ve stillerde, ancak aynı renk paletinde çerçeveli aynalardan oluşan bir koleksiyon yerleştirmektir. Aynalarla dekorasyonda önemli olan, genişleyip aydınlatabilmeleridir.

Bir koridorun sonuna bir ayna eklemek, tipik olarak karanlık bir alanı daha aydınlık ve daha büyük hissettirecektir.

Bunun gibi uzatılmış bir masa yalnızca minimum yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda koridorun evin girişine yakın olması durumunda ayakkabılarınızı giymek veya anahtarlarınızı bırakmak için uygun bir yer sunar.

kitapçılar

Koridorunuzdaki alanı en üst düzeye çıkarmak ve benzersiz bir ortam yaratmak istiyorsanız, duvara gömme kitaplıklar kurma seçeneğini düşünün. Bu tür gömme kitaplıklar zarif ve pratik bir çözüm sağlayabilir. Özel ankastre tasarımlar arasından seçim yapabilir veya mevcut alana uyan modüler raflar kullanabilirsiniz. Kitaplıkları duvara iç içe geçirerek koridorda yer kaplamadan temiz bir görüntü oluşturuyor.

Kitapları vurgulamak ve rahat bir atmosfer yaratmak için yeterli aydınlatma kullandığınızdan emin olun. Bu seçenek aynı zamanda bir kitaplığın işlevselliğini dekoratif karakterle birleştirmenize olanak tanıyarak koridorunuzu çekicilik ve kişilik dolu bir alana dönüştürür.

Boyalı kağıt

Koridorunuza özel ve benzersiz bir dokunuş vermek istiyorsanız duvar kağıdını yaratıcı bir şekilde kullanabilirsiniz. Duvar kağıdını, koridorun sonundaki gibi yalnızca tek bir vurgulu duvara uygulamayı deneyin. Bu teknik, görsel olarak ilginç bir odak noktası oluşturmaya ve o belirli alanı vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Başka bir fikir, koridor duvarlarında şaşırtıcı ve orijinal bir unsur katacak duvar kağıdı kullanmaktır. Ayrıca, bir yan duvarda daha yumuşak, daha narin bir tasarım ve diğerinde daha cesur bir desen gibi görsel bir kontrast oluşturmak için farklı duvar kağıdı stillerini birleştirmeyi düşünün.

Anahtar, olasılıklarla oynamak ve benzersiz ve şık bir koridor elde etmek için hayal gücünüzü serbest bırakmaktır.

ahşap paneller

Mekana sıcaklık ve doku katmak için koridor duvarlarını ahşap panellerle kaplayabilirsiniz. Rahat, rustik bir atmosfer yaratmak için doğal tonlarda ahşap panelleri tercih edin veya daha çağdaş bir görünüm için yumuşak renklerde boyanmış panelleri tercih edin.

Ek olarak, ahşap paneller, duvarları darbelere ve çizilmelere karşı korumaya yardımcı olabilir ve bu da onları pratik bir seçenek haline getirir. Güzelliğini vurgulamak ve koridorunuzda rahat bir atmosfer yaratmak için ahşap panelleri stratejik aydınlatma ile birleştirin.

duvar pervazları

Bu teknik, alana derinlik ve boyutun yanı sıra bir incelik dokunuşu ekler. Daha modern bir görünüm için basit, temiz süslemeli panelleri veya daha klasik bir görünüm için daha ayrıntılı ayrıntılara sahip panelleri tercih edebilirsiniz.

Ek olarak, çarpıcı bir görsel etki yaratmak için döşeme panellerini zıt bir renge boyayabilirsiniz. Dekorasyonu, pervazları öne çıkaran ve koridorunuzda rahat bir atmosfer yaratan stratejik aydınlatma ile tamamlayın.

raflar

Modern, minimalist bir görünüm için hareketli rafları tercih edin veya daha geleneksel bir dokunuş için ayakta rafları seçin. Kitapları, fotoğrafları, saksı bitkilerini veya kişisel tarzınızı yansıtan dekoratif öğeleri sergilemek için rafları kullanın.

Dekoratif bir unsur eklemenin yanı sıra raflar, koridorunuzda ek saklama alanı da sağlar. Rafın dağınık görünmesini önlemek için öğeleri estetik ve dengeli bir şekilde düzenlediğinizden emin olun.

Hafif ve parlak boya

Aynalarla genişletmenin yanı sıra parlak boyayı da deneyebilirsiniz. Işık yansıtılır ve karanlık ve dar bir koridoru genişletebilir. Soğuk renklerin tam tersini yaptığını unutmayın ve bir koridoru soğuk bir renge boyarsanız, bu sadece alanı küçültmekle kalmaz, duvarın üzerinize yıkıldığı yanılsamasını da verir.

Yıldırım

Bir koridoru veya koridoru dekore etmenin başka bir yolu da ışıklardır. Kesinlikle stil katacak çarpıcı bir tasarım deneyebilir veya duvarların ne kadar dar olduğunu fark etmemek için farklı ışıklar ve lambalar ekleyerek gözleri şaşırtabilirsiniz.

Veya farklı uzunluk ve boyutlarda lambaları asmayı deneyin. Belirli bir lamba tasarımı yerleştirmek için koridorun boyutunu dikkate almanız önemlidir.

Basit bir tavan lambası yerine, farklı ışık kaynaklarının bir kombinasyonunu eklemeyi düşünün. Örneğin, tabloları veya fotoğrafları aydınlatmak için duvar aplikleri, zemindeki dekoratif unsurları vurgulamak için gömme zemin lambaları veya sıcak bir atmosfer yaratmak için salonun sonuna bir zemin lambası yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, doğal ışığa erişiminiz varsa, bundan en iyi şekilde yararlanmaktan çekinmeyin.

süsler veya resimler

Duvarlara heykel, tablo ya da vazolu dar bir masa gibi süslemeler yerleştirip ışık verebilirsiniz. Bu, odak noktasının süs üzerinde olmasına ve optik genişleme yanılsamasını yaratmasına neden olacaktır.

Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanın, genellikle çok estetik olmayan bu alana iyi bir dekorasyon vermenin en iyi yolu budur.

006

Aile portrelerini, fotoğrafları ve sanat eserlerini asmak, bir koridora kişisel bir dokunuş vermek için kolay bir çözümdür. Bu uzun koridorda gördüğümüz gibi, uyumlu çerçeveleri tek bir renkte seçmek, uyumlu bir görünüm yaratır.

Bu alan, iyi miktarda sanat eseri barındırabilir ve ilham için bir geçiş yolu olabilir.

yardımcı mobilya

Koridorların herkesin bildiği gibi dar olması, bazı mobilyalara sığamayacakları anlamına gelmez. Bu Barselona evinde görülene benzer ince bir büfe, ekstra saklama alanı sunar ve alanın çok steril hissetmesini engeller.

Örneğin, altında saklama yeri bulunan bir bank, oturup ayakkabılarınızı çıkarmak için uygun bir yer olmanın yanı sıra ek saklama alanı da sağlayabilir. Dar bir büfe veya konsol masası da harika bir ek olabilir ve size dekoratif öğeleri sergilemeniz için bir yüzey sağlar.

halılar

Bir koridor, kilim veya yollukların dahil edilmesinden büyük ölçüde yararlanabilir. Bu öğeler yalnızca alana sıcaklık ve doku katmakla kalmaz, aynı zamanda koridorun belirli alanlarını tanımlamaya da yardımcı olabilir. Görsel olarak çekici bir etki için evinizin renk paletini tamamlayan ilginç desenli bir kilim veya yolluk seçin.

Halıların farklı desenleri görsel ilgi uyandırır ve benzer renk paletleri birleşik bir görünüm sağlar.

duvar rengi boya

Koridorlara canlılık ve ilgi uyandırmak için yaygın olarak kullanılan bir dekorasyon hilesi, aşağıdaki görselde gördüğümüz gibi bir duvarı renkli boyamaktır.

Bitkiler

Bitkileri seviyorsanız bu olasılığı göz önünde bulundurun. Bir sonraki fotoğrafta ne kadar güzel göründüğünü görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahçe yolları - kolay ve ucuz fikirler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu