Oturma Odası Dekorasyonu

Vivense Oturma Odası Dekorasyonu

Vivense Oturma Odası Dekorasyonu

Vivense Oturma Odası Dekorasyonu

Vivense Oturma Odası Dekorasyonu Başarısızlıktan kaçınmak istiyoruz, bu yüzden gerçekten istediğimiz şeyin tadını çıkarabilmeniz için size iyi oturma odası dekorasyon fikirleri veriyoruz. Zarif ve uyumlu bir alan ama her şeyden önce rahat ve işlevsel. Özellikle küçük alanlara sahip ve her santimini en iyi şekilde değerlendirmek için maksimum yaratıcılık gerektiren evlerde , oturma odası bir dekorasyon dergisinin sayfaları ya da hayallerimizdeki mobilya mağazasının vitrini gibi dekore etmeyi hepimiz düşündük. Öncelikle, örnek bir vivense oturma odası dekorasyonu , ihtiyacımız olan her şeyi nereden satın alacağımızı, ne yapacağımızı ve nasıl birleştireceğimizi bilmemizi sağlar.

vivense oturma odası nasıl döşenir
vivense oturma odası nasıl döşenir

Bunlar, bir iç mimar olarak kariyer yapmayı seçmeyen , ancak kendi ortamlarını her dakikanın tadını çıkarmak için tasarlamak isteyen insanların kafalarında dolaşan sorulardan bazıları. Herkes bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu bilir, bu nedenle bu yazıda görebileceğimiz farklı durumların fotoğraflarını, detayları dikkate almak ve bize yardımcı olmak için odaların dekorasyonunda seçtik:

Vivense Oturma Odası Dekorasyonu
Vivense Oturma Odası Dekorasyonu

Öte yandan, ev dekorasyonuna adanmış bazı şirket ve mağazaların müşterileri için çok ilginç teklifleri var, örneğin: Mobilya restorasyonu , paletli mobilyalar ve lüks görünen mekanlar yaratmak için bazı püf noktaları gibi seçeneklerle çok az para harcayarak oturma odalarımızda kişiselleştirilmiş alanlar ve harika bir iç tasarım yaratabilsek de. Bu nedenle, bazı tuzaklardan ve ikilemlerden kaçmak için tüm iyi öneriler ve dekorasyon fikirleri çok iyi karşılandı. Oturma odalarını dekore ederken ziyaretçilerimiz için zarif ve uyumlu iç tasarımlar elde edebilmemiz ve aynı zamanda oturma odalarını konforlu, harika bir tarz ve uygun bir fiyata nasıl dekore edebileceğimizi öğrenebilmemiz için beş ipucu hazırladık.

vivense oturma odaları
vivense oturma odaları

İşin sırrı, orta vadede lüks bir dokunuşa sahip odalar elde ederek bize zaman ve para kazandıracak büyük kararları sabırla analiz etmeye ve değerlendirmeye kendimizi adamaktır. Modern , pratik ve konforlu bir oturma odası tasarımı gibi ortamların dekorasyonuna kavuşun ; oturma odamız bizi eve karşılamalı! Bu faktörü planlamanın tüm aşamalarında dikkate almak, vivense oturma odası mobilyalarının (kanepeler, masalar, sandalyeler, büfeler…) seçiminde, oturma odaları için renk trendinde ve iç mekanlarda kendi stilimizi kişiselleştirmemize ve basmamıza yardımcı olacaktır. dekoratif elemanlar, aksesuarlar ve tamamlayıcılar ( perde , halı , lamba , ayna , tablo tasarımı…)

Şık oturma odası dekorasyonu
Şık oturma odası dekorasyonu

İç dekorasyon tavsiyesi : Bu ortamda bizim için önemli olan her şeyin bir listesini yapacağız, alanı paylaşıyorsak, tek başımıza, partnerimizle, çocuğumuz, ailemiz veya düzenli arkadaşlarımız varsa ve listeye dahil edip aramayı oluşturacağız. temel öğeler için ve tüm tercihler için kullanışlıdır. Dekorasyon fikirlerini belirlememize ve gerçekleştirmemize yardımcı olan tüm oda dekorasyonu görsellerini görselleştirmek, kararsızlığın yarattığı kaygıyı azaltmak, doğru olanı yapmak ve başarıya ulaşmak için çok önemlidir.

oturma odası nasıl döşenir
oturma odası nasıl döşenir

Vivense Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonunda iyi fikirler , farklı odaların tek bir işleve sahip olmasına izin vermeyen avangart trendleri takip etmektir. Ev dekorasyonunda , bir odanın tasarımının, farklı işlevleri tek bir alana vermek için büyük esnekliğin keyfini çıkarmanıza izin vermesinin zamanı geldi. Paylaşmayı sevdiğimiz deneyim türlerini (televizyon, okuma, müzik, yemek, toplantılar…) planlayın veya ofisli odaların projesini, yemek odası tasarımlarını vb. Alan, ihtiyaçlarımıza en uygun şekilde doldurulmalıdır. Örneğin evde yemek yeme alışkanlığımız yoksa yemek masasını iptal etmekten korkmamalı ve o köşeden faydalanarak kullanışlı oturma odası mobilyalarını yerleştirip çocuklar için okuma alanı, ofis veya oyun alanı oluşturmalıyız.

oturma odası markaları
oturma odası markaları

Bir oturma odasını nasıl dekore edeceğimize dair tavsiyeler :Yaşam tarzımızı dikkate almalı ve salon dekorasyonuna. Modern ve fonksiyonel oturma odalarının tasarımını ortak ve günlük alışkanlıklarımız ile yenilerken cesur olmaktan korkmayacağız Dekorasyon konusunda uzman olmayan bizlerin çoğu zaman gözden kaçırdığı, iç mimarlar için iki temel ayrıntıya dikkat etmeyi unutmuyoruz : bir yanda doğal aydınlatma ve yapay ışık noktalarının çeşitleri. Çok takdir edilen doğal ışığa sahip olmamıza rağmen, tüm dekorasyonlarda , çevreye uyum sağlayan, bazı detayları vurgulayan veya gizleyen aydınlatma noktalarının stratejik kurulumunu incelemek esastır.

oturma odası dekorasyonu
oturma odası dekorasyonu

Bir diğer önemli detay ise elektrik noktaları ve televizyon, internet ve telefon kabloları gibi diğer prizlerdir. Televizyonu yerleştirmeyi düşündüğümüz yerde anteni takmak için bir fişimiz yoksa , aniden odanın dekorasyonunu yeniden programlamak zorunda kalacağız . Bu olmadan önce bunu tahmin etmeliyiz ve baş ağrılarını kurtaracağız. Salon ortamlarının tasarımında, odanın boş olduğu ve her zaman olduğundan daha büyük göründüğü kapasiteyi hesaplamak oldukça yaygın bir hatadır. Aynı zamanda mağazalarda sergilenen mobilyalar (yüksek tavanlı ve duvarsız geniş alanlar) daha küçük izlenimi veriyor.

oturma odası dekorasyon fikirleri
oturma odası dekorasyon fikirleri

Seçimle ilgili hesaplamamızın yanlış olacağından dolayı, sonuç – kanepe beklenenden çok daha büyük olabilir (veya sadece sığmayabilir). Bu büyük rahatsızlıktan kaçınmak için, hayalinizdeki mobilyayı aramaya çıkmadan önce, gerçek alanı ölçerek oturma odasındaki her bir mobilyanın uygun ve maksimum boyutunu tahmin edeceğiz. İç dekorasyonda tutarlılık bulmak ve tüm parçaların bir kurala uyması önemlidir (çok büyük bir masayı çok küçük bir kanepenin yanına yerleştirmek ne uygun ne de estetik olur.

modern yemek odası
modern yemek odası
Vivense Oturma Odası

Odaların başarılı bir şekilde nasıl dekore edileceğine dair tavsiyeler : Bu görevde bize yardımcı olabilecek tabletler ve cep telefonları için çeşitli uygulamalar var,sanal dekoratörler. Bu sanal mimari uygulamalarını kullanmaya değer çünkü bazı mobilya mağazaları bile bunları bizim için kullanılabilir hale getiriyor: örneğin,ikea sanal dekoratörveyael corte ingles sanal dekoratör. Sanal dünyanın yardımına aldırmadan soğukkanlılığı görmek, bir mezura alıp her bir mobilyayı yerleştirmek istediğimiz yerlere işaretler yapmak kadar basit . Çevreleri maskeleme bandı ile çizmek çok faydalıdır.

modern oturma odası
modern oturma odası

Şimdi, en önemli şeyi unutmayacağız; ne dekorasyon tarzı , ne duvarların renkleri , ne de ucuz mobilyalar . En önemli şey, bu odada yaşayacağımızı hatırlamaktır. Bu da demek oluyor ki kendi yarattığımız veya dergi kapağından kopyaladığımız, inanılmaz ve hayranlık uyandıran bir tasarım odası yapabiliriz , ancak derginin aksine, hayatınız o ortamda geçecektir. Ve onu rahat, uyumlu ve beklentilerinize uygun hale getirmelisiniz. Mutlu olmadığımız kişisel bir yer elde etmek için süs eşyaları ve dekorasyon aksesuarları kullanmak çok uygundur : Fotoğrafların ve duygusal değeri olan unsurların büyüsü, kompozisyonun bütüne uyum sağlamasına yardımcı olur.

Koçtaş Oturma Odası Fikirleri
Koçtaş Oturma Odası Fikirleri

Son derece organize, titiz ve maddiyattan uzak insanlar olmadıkça, iç dekorasyonda “küçük şeylerimizin” yer alması gerektiğini unutmayacağız. Salon dekorasyonunu kişiselleştirmek için tavsiyeler :Mevcut dekorasyonu inceleyin, neleri sevmediğimizi ve neleri sevdiğimi düşünün, bildiğimiz diğer salon dekorasyonlarını ve tercihlerimize öncelik verin. Örneğin, büyük film tutkunlarıysak, DVD koleksiyonumuzun keyfini çıkarmak için ayrıcalıklı bir yer ararız.

Bir önceki yazımız olan İKEA Oturma Odası Fikirleri başlıklı makalemizde Bellona Oturma Odası Fikirleri, İKEA Oturma Odası Dekorasyonu ve İKEA Oturma Odası Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu