Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Salonunuz için taze ve çekici bir dekorasyona ihtiyacınız varsa, bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Seçeceğiniz ev eşyaları ve aksesuarlar evin rengiyle uyumlu olmalı ve çeşitli aydınlatma seçenekleri gerekiyor. Yazımızda sizlere salonunuzu nasıl dekore edersiniz sorusu için ana fikirler vereceğiz.

Salon kitaplık modelleri
Salon kitaplık modelleri

Salonunuz kare şeklindeyse, ortada kare bir masa ile sandalyeleri karşı karşıya koyabilirsiniz. Bununla misafirleriniz için rahat bir alan ve atmosfer yaratacaksınız. Dikdörtgen şeklinde bir salonunuz varsa L tipi köşe koltuk takımı hem işlevsel hem de doğru bir karar olacaktır. Mobilyalar sadece şekline göre değil ev ile renk uyumuna göre değerlendirilmelidir. Uygun bir düzenleme ile doğru rengi seçerek, küçük bir salon bile ferah ve çekici bir atmosfere sahip olacaktır.

Modern salon dekorasyonu
Modern salon dekorasyonu
  • Dikdörtgen masa bu tip dekorasyon için daha uygundur.
  • Küçük salonlar için en uygun mobilya akıllı mobilyalardır.
  • Bir arayışınız olduğunda akıllı yataklar sizi her türlü dertten kurtaracaktır.
  • Ayrıca yerden tasarruf sağladığı ve katlanabilir olduğu için akıllı masaları da tercih edebilirsiniz.
  • Leylakın zarafetinden ve buzul yeşilinin dinginliğinden yararlanacaksınız.
  • Sekmeler, halı, kırlentler ve aksesuarlar uyum içinde olmalıdır.
  • Beyaz mobilyalar ve pastel tonlarda bir halı çok güzel olur.
  • Salon dekorasyonunda alanınızı yükseltmek için rengarenk kapı ve pencereler kullanabilirsiniz.
  • Aşağıdaki örnekte, renklilik nedeniyle alan sıkışık. Ancak, kapı ve pencerelere odaklanmalısınız.
Koçtaş Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır
Koçtaş Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Salon dekorasyonu ve duvar rengi seçiminde metrekare hesabı esas alınmalıdır. Büyük salonlarda renk sınırı olmamasına rağmen koyu renkler aşırı derecede kullanılmalıdır. Sınır, küçük salonları olan insanlar içindir. Küçük bir mekanda lacivert, bordo, kahverengi gibi koyu renklerin tercih edilmesi mekanı göründüğünden daha küçük ve havasız yapar. Renkleri bunlara göre seçerseniz evinizdeki ferahlığı hissedeceksiniz. Duvarlar için renk önerilerimiz, aksesuarlarda ise çakıl taşı ve fildişi; leylak, pudra pembesi, buzul yeşili ve ördek yumurtası mavisi.

Koçtaş salon dekorasyon fikirleri
Koçtaş salon dekorasyon fikirleri

Duvarları çakıl taşı ile renklendirirseniz, renk uyumunu yakalamak için mobilya ve diğer eşyalarda pudra pembesi, ördek yumurtası mavisi, deniz yeşili, kiremit kırmızısı ve beyazı kullanabilirsiniz. Sade renklerle canlı duvarlar oluşturmak istiyorsanız, desenli renkli duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Duvarları renklendirmenin yanı sıra TV ünitesi bölümü veya boyalarınızı asacağınız yer için led ışıklı bir niş oluşturmayı tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstikbal Salon Stilleri başlıklı makalemizde Bellona Salon Stilleri, İKEA Salon Stilleri ve İstikbal Salon Stilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu