Dekorasyon

Siz Olmadığınızda Evinizi Koruyun: tatile gittiğimizde ipuçları

Kaynak: Freepik

Tatile gittiğinizde, eviniz hakkında endişelenmeden dinlenmek ve boş zamanın tadını çıkarmak istersiniz. Ancak, evinizi olası hırsızlık, yangın veya diğer acil durumlardan korumak için bazı güvenlik önlemleri almak önemlidir.

Tatildeyken evinizi korumak için bazı ipuçları:

Tüm kapıları ve pencereleri kilitleyin Evinizi hırsızlardan korumak için yapabileceğiniz en önemli şey budur. Bodrum veya garajdakiler dahil tüm kapı ve pencereleri kapattığınızdan emin olun.
Bir arkadaşınızdan veya komşunuzdan evinize göz kulak olmasını isteyin Bir şey olması durumunda evinizi bilen biri çok yardımcı olabilir. Her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için ara sıra evinize uğramasını isteyin. Bir alarm sistemi kurun Bir alarm sistemi hırsızları caydırabilir ve biri evinize girmeye çalışırsa sizi uyarabilir. Suyu ve ışığı kapatın Evde olmadığınızda suyu veya ışığı açık bırakmanıza gerek yok. Bu, paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir ve kazaları önlemeye de yardımcı olabilir. Evinizin içinde bir ışık bırakın Evinizin içinde yanan bir ışık, evde birinin olduğu izlenimini verebilir ve bu da hırsızları caydırabilir. Görünür paketleri evinizin girişine bırakmayın. Garaj yolunuzda görünen paketler, hırsızlar için bir mıknatıs olabilir. Bir paket alacaksanız, bir arkadaşınızdan veya komşunuzdan paketi sizin için almasını isteyin. Kapınıza bir “Rahatsız Etmeyin” işareti koyun Bir “Rahatsız Etmeyin” işareti, siz tatildeyken satıcıların ve diğer kişilerin evinizi ziyaret etmesini engelleyebilir. bahçeni düzenli tut Bakımsız bir bahçe, evin boş olduğunun bir işareti olabilir ve bu da hırsızları çekebilir. Bahçenizi temiz ve bakımlı tuttuğunuzdan emin olun.
Sigortanıza tatile gittiğinizi bildirin. Uzun süre evden uzakta olacaksanız sigortanıza bildirmeniz önemlidir. Bu, hırsızlık veya yangın durumunda evinizi korumanıza yardımcı olacaktır.
Bu ipuçlarını izleyerek, tatildeyken evinizi korumaya yardımcı olabilirsiniz.

Ek İpuçları

Yukarıdaki ipuçlarına ek olarak, tatildeyken evinizi korumak için bazı ek ipuçları:

1 Termostatınızı günün farklı saatlerinde açılıp kapanacak şekilde programlayın. Bu, siz evde yokken bile birinin evde olduğu izlenimini verebilir.

2 Bir arkadaşınızdan veya komşunuzdan postanızı ve çöp kutunuzu toplamasını isteyin. Bir yığın posta ve çöp, evin boş olduğunun bir işareti olabilir ve bu da hırsızları çekebilir.

3 Evinize bir güvenlik kamerası kurun. Bir güvenlik kamerası hırsızları caydırabilir ve evinize girmeye çalışırlarsa onları tanımlamanıza yardımcı olabilir.

4. Değerli eşyalarınızı saklayın. Değerli eşyalarınızı yanınıza alamıyorsanız, onları güvenli bir yerde saklamanız önemlidir. Bu, hırsızları onları çalmaktan caydıracaktır.

5. Komşularınıza tatile gittiğinizi haber verin. Komşularınız, siz yokken evinize göz kulak olmanıza yardımcı olabilir.
Bu ipuçlarını izleyerek, tatildeyken evinizi korumaya yardımcı olabilir ve tatilinizin keyfini sorunsuz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Oluşturuldu:

24/07/2023 09:07

Bir önceki yazımız olan Özel kilimler yaşam alanınızı nasıl güzelleştirir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu