Dekorasyon

Özel kilimler yaşam alanınızı nasıl güzelleştirir?

Zemin, evimizin temelidir. Her gün içinde yaşadığımız ve yürüdüğümüz alandır, bu nedenle çekici, rahat, hoş ve dayanıklı olmalıdır. Ismarlama kilimler, çok makul bir yatırımla tamamen özel ve benzersiz ortamlar yaratma yeteneği sayesinde dekorasyonda devrim yaratan bir unsurdur.

kilim-modern-çok renkli-Palma-03-detay-600x737

Halılar büyük ve oldukça görünür olabilir ve onları hem şekil, hem tasarım hem de desen olarak özelleştirerek, olasılıklar sonsuzdur. Ve özel bir çizim veya şekil yapmak, genellikle başka herhangi bir mobilya parçasıyla yapılamayan veya çoğu için ulaşılamaz bir bütçeye sahip olan bir şeydir. Ayrıca özel yapım kilimler hem iç hem de dış ortamlar için geçerlidir.

Bir halıyı tamamen beyaz veya nötr bir alana ekleyerek harika bir çağdaş sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Bir halıyı, üzerine her bastığınızda aşık olacağınız bir sanat eseri olarak hayal edin. Unutmayın, evinizin dekorasyonu size bağlı! Kurallara veya moda trendlerine uymak zorunda hissetmeyin. Eviniz, kişiliğinizin bir yansımasıdır. Bu yüzden keyif aldığınız ve sizin için anlamlı olan şeyi yapın.

özel kilim

Tüm katlarınızı yenilemek zorunda kalmadan işinize ve evinize kişilik katmak mı istiyorsunuz? Alfombras Hispania’nın kişiye özel halılarıyla neden ayaklarınız için tam bir dekorasyon cenneti olduğunu göreceksiniz. Her özel kilim benzersizdir, bir deseni ve anlatacak bir hikayesi vardır. “Ismarlama” bir halı, bir odayı tamamen dönüştürebilen, dramatik bir canlılık veya incelik katan mükemmel bir eklentidir.

Uygun boyutta bir halı, uzun vadede size çok fazla zaman ve para kazandıracaktır; Endişelenmeyin ve alanınız için hangi şeklin, rengin ve dokunun “mükemmel” olduğunu araştırın.

çevre-halı-Özet-hardal-600x737

Oturma odaları ve yemek odaları için halılar

Oturma odanızda “doğru” halı ile, bir tarz ifade edebilir veya yüksek trafikli bir alanda bir dinginlik duygusu yaratabilirsiniz. İdeal olarak, oturma odasındaki tüm koltuklar veya kanepeler ile yan sehpalar veya sehpalar, halının etrafında 30 ila 45 cm’lik bir çevre bırakılarak halının üzerine yerleştirilmelidir. Oturma odanız küçükse belki 30 cm yeterlidir. Boyacı bandı kullanarak halının boyutunu simüle etmenizi öneririz. Boyut ve ölçekten memnun olduğunuzda şablonunuzun uzunluğunu ve genişliğini ölçün.

Bir yemek odası halısı, masanın üzerine ortalanması ve tüm yemek odası sandalyelerinin, geriye çekildiğinde bile halının çevresine rahatça sığması için yeterince büyük olmalıdır. Bu, konuklarınızın iki yüzeyin kenarında sallanmasını önleyecektir. Ölçüm yapmadan önce tüm yemek sandalyelerini masadan rahat bir mesafeye yerleştirin. Her duvardan en az 20 cm’lik bir kenarlık bırakın. Oturma odası için doğru halı boyutunu nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Koridor halıları

Çoğu durumda, koridorumuz için ihtiyaç duyduğumuz, ihtiyacımız olan uzunluğa uyan ve her şeyden önce tasarımı beğendiğimiz genişlik ölçüsünü bulmak zordur.

Koridordaki bir halı, mekana hayat ve hareket getirir. Örneğin, büyük bir giriş için çizgili bir halı, koridorunuzu görsel olarak uzatabilir.

Geometrik desenli kilimler, modern ortamlarda iyi çalışır. Çiçek desenleri ile bohem ya da vintage tarzdaki evlere çok yakışacak. Soyut kilimler çok yönlüdür ve farklı tarzlardaki ortamlarda çalışır.

Kişiselleştirilmiş-geometrik-halı-İspanya-Kilim

yatak odası kilim

Yatağın kenarlarına en az iki komodin halısı yerleştirmek pratik olarak gerekliyse, halıyı masanın yanına veya pencerenin yanına yerleştirmek iyi bir fikir olabilir, belki bir okuma sandalyesi ile küçük bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz.

Tüm yüzeyde şeritler ve yinelenen desenler kullanan basit geometrik desenler seçebilirsiniz. Eğer renkten hoşlanıyorsanız daha yoğun renklere ve soyut tasarıma sahip kilimleri tercih edebilirsiniz. Çocuk odası halılarında da parlak renkler ve yumuşak şekiller öne çıkıyor. Burada özel yapım kilimler, sıcaklığı da ihmal etmeden miniklerin enerjisini ve dürtülerini yansıtmalı.

Özel halı nasıl yapılır

dünya haritası kilim

1. Bir tasarım seçin

İster belirli bir desenden veya çizimden ilham alan bir tasarım, ister tamamen yeni ve benzersiz bir halı yaratmak isteyin, halının tasarımı tamamen size ve zevkinize kalmış. Tasarım, sizin fikriniz veya boş bir tuval ile en baştan ekiple birlikte çalışılır. Mükemmel halıyı odanızın temasını, renk şemasını veya desenini tamamlayacak şekilde uyarlayın. Alfombras Hispania tasarımcıları, nihai sonucun gerçekten tatmin edici olması için deneyimlerini sunarak tasarım sürecinin her adımında size yardımcı olacaktır.

2. Bir renk şeması seçin

Özel halınız için doğru rengi veya renkleri standart renk tablosundan muhtemelen bulacaksınız.

Kişiye özel koridor halınızı yaptırmanız gereken renk veya renkler standart renk kartelasında yer almıyorsa, tam olarak ihtiyacınız olan rengi boyayabilmeniz için Pantone veya NCS referans numarasını vermeniz yeterlidir. Onlarla her şey çok daha kolay!

Alfombra-para-Ela-Fidalgo-ölçüm-M

3. Malzeme ve doku seçimi

Özel halınızın tasarımı ve hissi, kullanılan malzeme ve dokulardan büyük ölçüde etkilenir. El dokuması kilimlerde en çok kullanılan malzeme yündür. Bir halının dokusu, tasarımı kadar önemlidir. Alfombras Hispania dokuma tezgahları %100 yün, jüt ve pamuk gibi doğal malzemelerle özel yapım kilimler üretir.

Ayrıca, müşteriler tarafından en çok talep edilen ve talep edilen bileşimlerden biri olan ve sürdürülebilir ve ekolojik satın alma talebine yanıt veren geri dönüştürülmüş PET gibi diğer malzemelerle de çalışırlar. Ayrıca bu yenilikçi kilim koleksiyonu dış mekan, güneş ışınlarına ve yağmura dayanıklı (su geçirmez).

sostenib-2

Tüm görseller Alfombras Hispania tarafından devredilmiştir.

Gördüğünüz gibi, kişiselleştirilmiş bir halı ekleyerek evinizin veya iş yerinizin herhangi bir odasına benzersiz bir dokunuş katmak mümkün ve İspanya’da yapılırsa çok daha iyi! Şimdi tek yapmanız gereken yenilemek istediğiniz alanı seçmek.

Bir önceki yazımız olan Serin ve ucuz bir yaz için IKEA önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu