Dekorasyon

Windows: doğru olanlar nasıl seçilir

Evlerimizde, son derece önemli bir kısım, ne tür muhafazalar seçtiğimizdir. Doğru pencere ve kapıları seçmek rahatlık sağlayacak ve iklimlendirmede bize çok para kazandıracak. Doğru şekilde yalıtılırlarsa daha fazla konfora sahip oluruz. Bu nedenle, pencerelerinizi değiştirmek için fiyat istemeden önce bu ipuçlarını okumanızı öneririz.

Çerçeve malzemeleri Dikkate alınması gereken ilk şey, pencere yapısının malzemeleridir. Ahşap Klasik bir malzemedir, hoş ve iyi bir yalıtkandır, ancak hava şartlarından çok acı çekiyor yani her iki yılda bir boya veya vernik gözden geçirmesine ihtiyacınız olur, bu da onları pahalı hale getiren bir iş ve yatırım üretir.
Bazen başka bir seçenek yoktur, çünkü başka bir malzemenin kullanılamadığı kırsal veya korunan ortamlardaki evler söz konusudur, ancak değilse veya güneşten ve yağmurdan yüksek oranda korunmuyorsa, genellikle ilgi çekici değildir. en çok kullanılan malzeme. Elementlere iyi tutunur ve bakım gerektirmez. Ek olarak, ahşap gibi görünen bile sonsuz sayıda renk ve kaplama var!

Sorun şu ki, metal olduğu için sıcaklıktan çok fazla yalıtmıyor, bu yüzden eğer termal mola boş ver.

PVC PVC (Poli Vinil Klorür) temel olarak plastiktir ve her geçen gün daha popüler hale gelmektedir.
Alüminyuma benzer özelliklere sahiptir ancak buna ek olarak harika bir ısı, soğuk ve akustik yalıtkandır. Farklı renk ve dokularda da mevcutturlar.Düzenli temizlik dışında bakım gerektirmezler.
Çelik veya demir İlginç değil, çünkü paslandığında periyodik bakıma ihtiyacımız var.

Kristaller veya cam Kristaller, pencerenin en görünür kısmıdır ve bu nedenle aradığımız özelliklere bağlı olarak gereklidir. Isı ve ses yalıtımı

Kristaller, hem ses geçirmez hem de soğuktan ve sıcaktan yalıtmak için doğru yalıtımı belirler. Eskiden sadece camın genişliği belirlenirdi, ancak uzun bir süre camlar birkaç kat halinde kullanıldı ve bu da çok daha iyi yalıtım sağladı. Ortada yalıtkan görevi gören hava bulunan iki ve üç katman vardır.

Güvenlik Aynı şekilde, daha önce sadece camı istediğimiz güvenlik düzeyine göre daha kalın ve daha kalın yapma seçeneği varken, bugün başka seçenekler de var:

Lamine cam: Her kristal, plastik bir katmanla birleştirilmiş iki veya daha fazla katmandan oluşur. Bu onların kırılmasını çok zorlaştırır. Araçların ön camlarında kullanılan şeydir.

Havalı cam: Onlara çok daha fazla direnç sağlamak için kimyasal olarak işlenirler ve böylece kırılırlarsa sayısız küçük parçaya dönüştüğü için önemli bir hasara neden olmazlar.

Sabit Açılım Camlı kapılardır, herhangi bir açılım sistemi yoktur. Katlama veya sallanma En yaygın olanlarıdır. havalandırmak için tamamen açılabilme avantajına sahiptirler, ancak kanat için boş alana sahip olmanız gerekir. Salınımlı veya çıkıntılı Açıklık yatay olarak eğiliyor. Bazı banyolarda, çatı pencerelerinde veya büyük bir açıklığın gerekli olmadığı ve havalandırmak için sadece biraz açıldığı yerlerde tipiktir. Eğ ve çevir Adından da anlaşılacağı gibi, dikey ve yatay eksende açılmaya izin vererek önceki ikisinin en iyi özelliklerini bir araya getiriyorlar. Salınımlı formunda veya yapraklar olarak tam açılmasında havalandırmaya izin vermek için mükemmeldir. Sürgülü veya sürgülü Yer kaybetmek istemediğiniz yerlerde çok sık görülürler. Yer kaplamazlar, bu yüzden çok ilginçtirler. Sorun şu ki, her gün daha iyi kalitede üretilmelerine rağmen, yalıtım kanatlardan çok daha kötü. Pencerenin kullanımı Bir pencere oluştururken, kullanımı konusunda net olmak gerekir. 2 metre yüksekliğindeki bir pencere, yere inen bir pencere veya yataktan göreceğimiz bir yatak odası penceresi, bir oturma odasındaki yere kadar inen bir çitle aynı değildir.

Ancak pencereler ışığı, yalıtımı ve güvenliği tanımladığı için dikkat edilmesi gereken çok önemli unsurlardır.

Bu videoda tüm bu adımların bir mimar tarafından nasıl anlatıldığını göreceksiniz.

Değiştirilmiş:

11/08/2022 19:08

Bir önceki yazımız olan Banyonuz için üç temel bileşen: Duş Perdeleri, Duş Tekneleri ve Banyo Aynaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu