AksesuarDekorasyonPerde Modelleri

2022 Tül Perde Modelleri

2022 Tül Perde Modelleri

2022 Tül Perde Modelleri

Merhabalar, Evlerimiz için olmazsa olmazların arasındadır perdelerimiz. Her evde özeli korumak için perdeler kullanılır. İşte evlerimize bambaşka hava katan bu tekstil ürünü en güzel şekilde seçmeliyiz ki evimiz harika görünsün. Evinizde hoş bir görünüm oluşturmak için seçeceğiniz perde modellerini en iyi şekilde seçmeliyiz. Bunun yanında zaman ilerledikçe de modeller değişmektedir. 2022-2023 tül perde modelleri içinde hangileri en iyi bunları bilerek tercihler yapmanız çok daha iyi sonuçlar verecektir. Özellikle de 2022 tül perde modellerine karar vermeden öncede iyi bir araştırma yapmak çok önemlidir.

Perdeye Karar Verilirken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk yapmanız gereken evinizin hangi tarza döşeli olduğu ya da nasıl bir tarz oluşturmak istediğinizdir. Odanızda oluşturmak istediğiniz tarza göre perde modellerine bakmak işinize kolaylaştıracaktır. Odanızdaki tarzınız neyse ona göre bir tercih yapmalısınız.

Odanızdaki dekorasyon tarzını bulduktan sonra renklerine göre uyumlu stiller seçmelisiniz.

Duvarlar, diğer eşyalar, aksesuarlar ve zeminle uyumlu bir bütünlük oluşturmasına özen gösterin.

Odanın büyüklüğüne göre 2022 tül perde boyutu, deseni ve renk seçmek oldukça önemli.

Odanızın büyüklüğü küçük ise koyu renkli perdeleri tercih etmemelisiniz bunun yerine açık renkleri kullanmalısınız ki odanız daha ferah olsun.

En Şık Tül Perde Modelleri

Yeni nesil salon tül perde modelleri

Yeni nesil modern evlerde bu klasik perde modelleri pek fazla tercih edilmiyor. Kalın ve iğne oyası işlemesini andıran tül perdeler yerine düz, olabildiğince sade kırık beyaz tül perdeler tercih ediliyor.

Klasik tül perde modelleri

Kocaman varaklı koltukları, yüksek salon vazolarını ve göz alıcı avizeleri stor tül perde ile uyumu yakalamak imkansız. Bu yılki modern perde tasarımları arasında dikkat çeken klasik tarzdaki tül perdeler dantel işlemelerin ağırlığını taşıyor. Tavandan yere kadar uzanan tül perdeler genelde klasik korniş yerine modern zaman kornişlerle takılıyor. Bu tarza daha uygun olarak ikili olarak kullanabilirsiniz.

Spor tül perdeler

Spor kanepe ya da koltuklar ile döşenmiş bir salonda spor tül perdeler kullanmak daha uygun olacaktır. Son bir kaç yıldır hemen hemen her yerde karşımıza çıkan stor tül perdeler tam bu noktada bize yardımcı oluyor. Çeşitli renk ve desenlerde bulabileceğiniz bu stor tül perdeleri kalın ve ağır fon perdeler ile de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fon perde ile tül perdenin renkleri ile dokusunun uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz ki daha şık bir görüntü ortaya çıksın.

Yeni trend, perdesiz tüller

Stor perdeleri uygun fon perdeler ile uygulayabilirsiniz demiştik. Stor perdeleri, isterseniz hiç fon perde olmadan tek başına da kullanabilirsiniz. 2022 perde modası, fon perdesiz sadece tül ve kalın tüller kullanılarak yapılan dekorasyonlara da geniş yer veriyor. Yani artık sadece perdeler değil aynı zamanda kalın tüller de perde olarak kullanım alanı bulabiliyor.

En iyi dekorasyon için 2022 Tül Perde Modelleri adlı galerimize bakıp, evinizin tarzına uygun modelleri bulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu