Dış Dekorasyon

Yaratıcı Bahçe Dekorasyonları Fikirleri

Yaratıcı Bahçe Dekorasyonları Fikirleri

Yaratıcı Bahçe Dekorasyonları Fikirleri

Merhaba arkadaşlar. Herkes gibi bizde bahçeli bir evimiz olsun isteriz. Bahçeli müstakil evler her zaman insanların daha çok ilgisini çekmiştir. Beton görmektense doğa ile iç içe yeşil bir ortam sahibi olmak herkesin hayalidir. Bahçe bir ev için her mevsim ayrı süsler oluşturmaktadır. Hele bahar mevsiminde açan çiçeklerin kokusu eviniz için adeta bir doğal parfüm görevi taşımaktadır. Eee tabi birde bahçede oturup çay içmek var tadını hiçbir çaya değişmek kesinlikle mümkün değildir. Kiminin bahçesi var kiminin yok bu yazımız bahçe sahiplerine hitap ederken bahçe sahibi olmayanlarında kısa zamanda bahçeli bir ev sahibi olması dileklerimizi eksik etmiyoruz. Dekorasyonu sadece evimize değil bahçemize de yapabiliriz. Yaratıcı Bahçe Dekorasyonları Fikirleri yaparak bahçemizi çok daha güzel ve gösterişli bir hale getirmemiz mümkün. Ve aynı zamanda bahçe dekorasyonları çok fazla maliyetli olan bir şey de değil.

Bahçe dekorasyonu yapmadan önce bahçenizde olmasını istediğiniz şeyleri kafanızda kurgulayın. Kafanızda kurguladıktan sonra bahçenize istediğiniz her şey için farklı yeterince bir bölüm ayırmaya özen gösterin. Eh tabi bunları kurgularken bahçenizin yeşil alanlarını unutmayın. Bahçenizin büyük bölümü yeşil alandan oluşmalıdır ki bahçenize bahçe diyebilesiniz. Tabi yeşil alan için ayırdığımız bölgeye de illaki dekor uygulamamız gerekmektedir bütünlüğü sağlayabilmemiz için. Yeşil alanın içerisine ağaç, çiçek, bitki v.b. unsurları dahil edebilirsiniz.

Bahçeniz için eğer ağaç düşünüyosanız çabuk büyüyen ağarçları tercih etmenizde fayda var. Çabuk büyüyen ağaçları tercih etmeniz durumunda bahçeniz istediğiniz şekli çok daha kısa zamanda alacaktır. Hızlı büyümesinin yanında gölge yapan ağaçları da tercih etmenizde fayda var. Bahçenizde doğal gölge ortamını da oluşturmuş olursunuz. Mesela sizler için Miaform ağacını önerebilirim. Hem çok hızlı büyüyen hemde makul bir gölge oluşturan bir ağaç türüdür. Bahçe dekorasyonlarında miaform ağacını kullanabilirsiniz. Yada bir söğüt ağacı bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir şey. Eğer meyve veren ağaçları dilmek isterseniz de bu kiraz, kayısı, üzüm v.b. bir ağaç olabilir.

Yeşil alanlarınızın diğer gereksinimi ise çimendir. Çimen için dilerseniz tohum olup kendi çimeninizi ekersiniz. Dilerseniz rulo çimenlerden alıp bahçenizin daha kısa sürede çimenlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunların yanında bahçenize birde güzel bir çiçeklendirme çalışması yaptınız mı bu iş tamamdır.

Lafı daha fazla uzatıp sizleri sıkmadan sizler için bulduğumuz yaratıcı bahçe dekorasyonları fikirlerini görsellerle paylaşmak istiyoruz. Haydi hep beraber yaratıcı bahçe dekorasyonları fikirlerini inceleyelim.

Yaratıcı Bahçe Dekorasyonları Fikirleri

Bir önceki yazımız olan En Güzel Villa Tasarımları başlıklı makalemizde 2021 en güzel villa tasarımları, en güzel villa dekorasyonları ve en güzel villa mimarileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu