Dekorasyon

Çiçek Basklı Ev Dekorasyonları

Çiçek Basklı Ev Dekorasyonları

Çiçek Basklı Ev Dekorasyonları

Çiçek Basklı Ev Dekorasyonları Elbette çiçek baskıları bize büyükannenin mobilyalarını hatırlatıyor ama biz onun güzelliğini ve çekiciliğini yeniden keşfetmeye başlıyoruz. Bu, birçok yeni olasılığın kapısını açar, çünkü evimizdeki birçok alana uygulanabilir. İşin püf noktası, istediğiniz görünümü ve hissi yaratmak için bunları nasıl kullanacağınızı bilmektir. Doğadan ilham alan bir dekor birçok farklı biçim alabilir ve çiçek veya botanik desenler bunun büyük bir parçası olabilir.

Çiçekli Duvar Kağıtları
Çiçekli Duvar Kağıtları

Çiçekli Duvar Kağıtları

18. yüzyılda, chintz çok popüler olduğunda, duvar kağıdı duvarları süslemenin yeni yolu olmaya başladı. O zamanlar duvar kağıdı pahalıydı, deri ve ipekten yapılıyordu. Bugün işler farklı. Akla gelebilecek her renk ve desende ucuz duvar kağıtlarını kolayca bulabilirsiniz. Çiçek baskıları seçeneklerden sadece bir tanesidir. Büyük çiçekler veya yapraklar modadır. Alanı boğmamak için onları odak noktaları olarak kullanmak en iyisidir. Vurgulu bir duvarı vurgulamak veya bir alana renk eklemek için büyük boyutlu bir desen kullanılabilir.

Şık Duvar Kağıdı Modelleri
Şık Duvar Kağıdı Modelleri

Küçük bir şey üzerine büyük bir çiçek baskısı modern ve taze görünürken, küçük bir çiçek versiyonuna sahip bir yastık gibi büyük bir öge tatlı bir vintage hissine sahip olacaktır. Soluk tonlardaki küçük çiçekler kesinlikle feminen, cesur, ferah çiçekler, özellikle canlı ana renklerdeki çiçekler, erkekler için modern, daha rahat ve daha davetkar bir atmosfer yaratabilir. İyi bir uyum sağlamak için duvar kağıdında bulunan renkler aynı zamanda oda boyunca tekrar eden renkler olmalıdır. Tek renkli bile olsa basit bir dekorasyon uygulamak en iyisidir. Doğayı bu kadar karakterize eden renk ve tazeliği evimize taşıyabilmek kadar güzel bir şey yok; Bu nedenle hem duvarlarda hem de döşemelerde tropikal baskılar, mekanı renk, tazelik ve neşeyle dolduruyor.

Oturma Odası Duvar Kağıtları
Oturma Odası Duvar Kağıtları

Bunun için çok fazla hayal gücüne değil, biraz zevke ve bahar ruhundan ilham almamıza gerek yok; Çoğu zaman, bazı güzel duvar halılarını veya duvar kağıtlarını, bazı güzel çiçek buketlerini ve parlak ve enerjik renkleri duvarlara, mobilyalara ve dekoratif aksesuarlara dahil etmek yeterlidir.

Modern Duvar Kağıdı Modelleri
Modern Duvar Kağıdı Modelleri

Halı ve Mobilyalarda Çiçek Baskıları

Bir duvarı çiçeklerle kaplamanın çok fazla olduğunu düşünüyorsanız, çiçek baskıyı oda dekorasyonuna dahil etmenin başka yolları da var. Örneğin çiçek desenli bir halıyı tarzınıza uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Mutlu ve renkli bir şey olabilir veya daha soyut ve bastırılmış bir şey olabilir.

Çiçekli Halı Modelleri
Çiçekli Halı Modelleri

Bu, bir büyükannenin evinin görünümünü yaratabilir, ancak yargılayıcı olmayın, kesinlikle klas bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca yeni ve modaya uygun baskı var. Çiçekler yıllar içinde gerçekten gelişti. Muhtemelen bu yüzden asla modası geçmiyorlar.

Halılarda Çiçek Baskısı
Halılarda Çiçek Baskısı

Son olarak, güzel bir çiçek baskısını bir oda dekoruna dahil etmek için kullanılabilecek tüm aksesuarlara ve küçük şeylere sahibiz. Buna yatak takımları, minderler, abajurlar, vazolar ve benzerleri dahildir. Doğayı iç mekanlara taşımanın ve canlı renklerinden en iyi şekilde yararlanmanın en kolay yolu budur. Bu baskılar her yere gidebilir. Örneğin, odayı süsleyen bir oryantal halınız var. Bu, bazı çiçekli minderlerin sığmadığı anlamına mı geliyor? Hayır, halının en az iki rengini içeriyorsa ve açık bir desene sahipse (arka plan açıkça görülebilir şekilde). Ortak palet çalışmasını sağlayacaktır.

Çiçek Basklı
Çiçek Basklı

Çiçeklerin karışımı enerji yaratır. Kombinasyonu çalıştırmanın anahtarı, eşleşen bir arka plan rengi kullanmaktır. Örneğin, herkes beyaz bir arka planı veya nötr rengi paylaşırsa, birleşik bir etki elde edilir. Bu küçük detayları birleştirmenin yolları gerçekten sonsuzdur, çünkü hepimiz zevkimize ve tarzımıza uygun kişiselleştirilmiş bir dekorasyon stili bulabiliriz, bu yüzden sadece hayal gücünüzün biraz uçmasına izin verin ve kendinizi bu tam ruh tarafından işgal etmeye bırakın. baharı karakterize eden enerji. Çiçek baskıları ilk başta göz korkutucu olabilir, ancak bazı yönergeleri bir kez uyguladığınızda, onlarla çalışmak zor değildir ve bir alana hayat ve neşe getirmeleri garanti edilir.

Bir önceki yazımız olan Polisan Duvar Boyası Renkleri başlıklı makalemizde Duvar Boyası Çeşitleri, Polisan Boya ve Polisan Duvar Boyası Renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu