DekorasyonGenel

Polisan Duvar Boyası Renkleri

Polisan Duvar Boyası Renkleri

Polisan Duvar Boyası Renkleri

Polisan Duvar Boyası Renkleri ile Evimizi boyamak, onu yenilemenin ve gençleştirmenin bir yoludur. Birkaç aşamadan oluşan bir süreçtir. Birincisi, odaya belirli bir profil ve stil vermek istediğimizde çok önemli bir faktör olduğu için renk seçimi ve sonraki aşamalar boyama sürecinde izlenecek tüm adımlar. Ve böylece odaya kişilik kazandırabileceğiz. Size yardımcı olabilecek bazı Polisan duvar boyası renkleri ipuçları vereceğiz.

Koyu Mavi Duvar Renkleri
Koyu Mavi Duvar Renkleri

Polisan Moda Renkler

Tüm modalar gibi, her yıl yenilenirler, arkalarında yeni bir trend dalgası getirirler, bu da değişmemize ve odalara yenilenmiş bir görünüm vermemize olanak tanır. Bu vesileyle, beğeninize bir renk seçebilmeniz için şu anda moda olan Polisan boyanın bazı renklerini paylaşacağız. Önerdiğimiz bir diğer resim ipucumuz da modaya göre hareket etmek iyi olsa da, asıl önemli olanın trendler ne olursa olsun seçtiğiniz renkleri beğenmeniz olduğunu asla unutmayın.

Polisan karma duvar renkleri
Polisan karma duvar renkleri

Evi boyamak için en iyi zamanın ilkbahardan yaza kadar olan dönem olduğunu unutmayın, çünkü yüksek sıcaklıklar daha kısa sürede çalışmamızı kolaylaştıracak, duvarlarda daha az rutubet olasılığı ve tabii ki boyanın oturması için daha fazla zamanımız olacağı basit gerçeği.

Canlı Duvar Boyası Renkleri
Canlı Duvar Boyası Renkleri

Ve şimdiden bazı harika renk paletleri bulduk. Açık mavi ve turkuaz yelpazesinde, ahşap ve koyu mavide ince vurgular ile çok taze, ilk bahis; genellikle beyaz ile birleştirilir. Neden evi öyle dekore etmiyorsun ki yaz bitmiyor? Evde kalıcı bir yaz geçirmeye çalışmanın en iyi yolu renklerdir. Doğru odalarda nasıl kullanılacağını bilirsek bu renkler mükemmeldir. Bize ışık verirler ve yılın en soğuk günlerinde odalarda sıcaklığı bulmamıza yardımcı olurlar.

Polisan boya çoklu renkler
Polisan boya çoklu renkler

Mavi, modası geçmeyen ve bize denizi hatırlatan bir renktir. Böylece evin bazı duvarlarına lacivert uygulayabilirsiniz. Dikkatli olun, tüm odaları değil, duvarları yazdık, çünkü bunu yaparsak oda küçülür gibi görünecektir.

Bu konuda bize yardımcı olan bir diğer renk ise turuncudur. Turuncu renginden ve ruh hali üzerindeki faydalarından daha önce başka makalelerde bahsetmiştik ve aynı zamanda yazın mükemmel rengidir. Mavi ile aynı şekilde, evin bazı duvarları sorunsuz bir şekilde boyanabilir, ancak turuncu çok güçlü değilse, tüm oda boyanabilir.

Turuncu Polisan Boya
Turuncu Polisan Boya

Aşağıda, kombinasyonların enerjisini hissedebilen ve her şeyden önce onu canlandırabilen kişi üzerinde güçlü bir etki yaratması amaçlanan biri mavi diğeri kırmızı olmak üzere iki seçenek görüyoruz.

Mavi Kırmızı Polisan Renkleri
Mavi Kırmızı Polisan Renkleri

Tabii ki koridorları boyayacaksanız krem ​​sarısı, ördek yavrusu sarısı ya da benzeri tonlardan herhangi birini dışarıda bırakamazsınız. Polisan sarı renk yumuşak, parlak bir renktir ve her yere rahat, sıcak ve güzel bir atmosfer verir.

Polisan Duvar Boyası Renkleri ve Çeşitleri

Retro tarzı olan başka bir seçenek, leylak, pembe, sarı, zeytin yeşili, yumuşak açık mavi, koyu ahşap ve diğer bazı tonları karıştırarak harika bir sonuç elde eder. Yatak odaları için bu kadar güçlü renkler tavsiye edilmez, ancak yine de kendinize bir yaz havası vermek istiyorsanız, mavi ve beyazların eşlik ettiği bu somon tonunu tercih edebilir veya eski bir mandalina eşliğinde orta yeşil tonlara odaklanabilirsiniz.

Duvar Boyaları
Duvar Boyaları

Kızlar için bu, siyah bir yatak odası duvarı ile daha sonra pembe ve beyazın yoğunluğunu göstermek, kontrast elde etmek için diğer birçok ikincil renkle el ele vermek için iyi bir seçenek olacaktır. Göz alıcı bir yatak odası arıyorsanız, iki kere düşünmenize gerek yok; grilerin aralığına doğru eğilin. Bunlar arasında gümüş ve titanyum gibi metalik renkler çok modayken, bir varyasyon eklemek için siyah ile birlikte mor ana tamamlayıcıdır.

Kız odası duvar renkleri
Kız odası duvar renkleri

Tabii ki banyo için daha yumuşak veya daha sessiz tonlarda bir seçenek de tercih edebilirsiniz, çünkü çoğu zaman daha rahatlatıcı ve çok elektrik olmayan ortamlar tercih edilir. Pastel renkler asla eksik olamaz ve duvarların mutlaka bunlarla boyanmaması gerektiğini, ancak çoğu zaman bir kitabın kapaklarının veya bir çay zarfının sarılmasının geneli tamamlaması için yeterli olduğunu belirtmekte fayda var. resim. Bir doğa tutkunuysanız, sizin için ideal renk kombinasyonu kahverengi (farklı aralıklarda), yeşil, ten rengi, mor ve beyazdır. Bu füzyon dengeli ve uyumlu bir atmosfer yaratır.

Pastel duvar boyası
Pastel duvar boyası

Şu sıralar oturma odalarında en çok kullanılan kombinlerden biri koyu ahşap zeminler, beyaz duvarlar, soft krem ​​mobilyalar, koyu ahşap masa ve her şeyi içine alan soyut bir tablo, renklerle dolu.

Kırmızı duvar boyası
Kırmızı duvar boyası

Dekoratif boyama, elementleri farklı boyama teknikleri ve malzemeleri ile süslememizi sağlar. Mimaride hem dış hem de iç binaların dekorasyonunda ve ayrıca dekorasyon elemanlarında ve mobilyalarda uygulanır. Bir sürahiden dolaba, şifonyerlere, şifonyerlere hatta abajurlara kadar küçükten büyüğe bir yüzeyden bahsedebiliriz. Çok sayıda farklı teknik var. Bizi çevreleyen unsurları güzelleştirmekle ilgilidir. Dekoratif boyama, evdeki herhangi bir odayı dönüştürmenin kolay, ucuz ve etkili bir yoludur. Şablonlar ve dokulu yüzeyler, kişisel olmayan bir ortamı kişilikle dolu benzersiz atmosferlere dönüştürme imkanı sunar.

Duvar Boyası Renkleri
Duvar Boyası Renkleri

Gayri resmi veya sade bir dokunuş vermek için çizgiler, daireler gibi geometrik motifler kullanabiliriz. Daha rahat bir dokunuş tercih ederseniz, bir fikir, harfler, ifadeler, çiçekler, kelebekler, insan silüetleri içeren kaligrafik motiflere bahse girmektir. Örneğin, bir çocuk odasını mutlu etmek için perileri, cüceleri, deniz kızlarını yerleştirip fantezilerle doldurabiliriz. Klasik ve zarif bir çözüm sunan trompe l’oeil’i de buluyoruz. Sözcüğün dediği gibi, göze bir tuzak kuruyorlar ve boyanmış manzaraların gerçek olduğu yanılsamasını yaratıyorlar ve bu da mekansal derinlik hissi kazanmamızı sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı başlıklı makalemizde 2022 Mavi Tonları, Ev Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı ve Evlerde Mavi Renk Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu