Genel

Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı

Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı Fikir ve Önerileri

Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı

Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı Fikir ve Önerileri: dekorasyon son derece önemli olan ve dahası kendi içinde en ufak bir detayına kadar dikkat edilmesi gereken parametreler içeren bir olgudur. Nitekim geçmişe nazaran insanlar bu konuyu çok daha ciddi olarak ele aldıkları için de günümüzde artık iç mimarlar da sıklıkla işin içine giriyor ve hem evlerde hem de iş yerlerinde kendi imzalarını açık ara attıkları dekorasyonlar yapıyorlar. Sizler için bu yazımızda evinizde nerede ve ne şekilde bej renk kullanacağınızı inceleyeceğiz.

Bej renk kullanımı son dönemlerde özellikle aşağıda yer alan örneklerinden de görüleceği modern dekorasyon yapılan evlerde sıklıkla kullanılır hale gelmiş durumdadır. Bunun en temel nedeni elbette ister duvar kağıdı rengi olsun, ister duvar rengi bulunulan ortamlara huzur ve dinginlik vermesidir. Bu sebepten ötürü Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı son dönemlerde bir hayli artmış durumdadır.

Bej rengin en önemli özelliklerinden biri de bu rengin neredeyse her oda ve koltuk takımına uyuyor olmasıdır. Bej renk evlerde en çok kullanılan renklerin başında gelmektedir. Bu renk bir çok renkle ortak uyum sağladığı için mobilya dükkanlarında en çok karşılaşılan renklerin başında gelmektedir. Bej renk seçimi evinizi farklı göstermese bile mobilyalarla rahat bir uyum sağlayacaktır.

Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı Fikir ve Önerileri adlı yazımızda özellikle salon ve oturma odası gibi alanlarda bej rengi nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Bej renk en çok bu iki alanla uyumlu olmaktadır. Mutfak, banyo, balkon gibi alanlarda bej renge çok sık rastlanmamasının nedeni ise bu alanların zaten genelde açık renkte olmasından kaynaklanmaktadır. Sizlerde bej renge yatkınsanız evinizde bej rengi ilk kullanacağınız alanların başında salon ve oturma odası gelmelidir. Farklı bir mutfak yada balkon kombinasyonu kullanıyorsanız bej rengi bu alanlarda düşünmeniz mümkün olabilir.

Oturma Odası ve Salon Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı

Bej renk kullanımının en çok yaygın olduğu alanların başında salon ve oturma odası gelmektedir. Özellikle karanlık bir odaya sahipseniz ve çok ışık almıyor ise evlerde bu tür bej renk tercihi yapılması kullanılan objeler itibarı ile de odaya derinlik katar iken aynı zamanda elbette çok daha ferah ve aydınlık bir görüntü vermektedir. Bejin tüm tonları ile yalın ama bir kadar çağdaş bir dekorasyon yapmak isteyenler için zamandan ve mekandan bağımsız bir oturma odası dekorasyonu. Elbette bu durumda mobilyanın tasarımının ve diğer objelerin birbiri ile uyumunun da etkisi çok daha önemli.

Eğer bej rengi kullanmak istiyor ama içinizde mevcut olan enerjinin de görünmesini istiyorsanız, dahası yapılan dekorasyon kasvetli bir hava versin istemiyorsanız işte bu dekorasyon tam sizin için. Camdan yapılan modern orta sehpayı duvarda yer alan çağdaş resim ve sehpanın üzerinde yer alan obje muhteşem bir biçimde tamamlamasına yardımcı olur. Bal yastıklı kanepe, yumuşacık bir halı ile bu dekorasyon gündelik yaşamda kendini şımartmak isteyen insanlara hitap ediyor. Kim işten eve gelip bu koltuğa kendini attığı zaman tüm yorgunluğunu atmaz ki? Üstelik içinde olan enerjiyi kaybetmeden. Bej rengini seviyorsanız ama ağırlıklı olarak bej olmasın, bej tamamlayıcı olarak kullanılsın diyorsanız; son derece dingin olan bu dekorasyon kullanmanız gerekmektedir.

Bej rengi kullanmak ama görkeminden ihtişamından da vazgeçmek istemeyenler için son derece doğru bir tercih. Tepeden tırnağa bej kullanılarak bu tarzda şahane bir dekorasyon nasıl yapılır derseniz alın size en güzel örneği. Tüm misafir salonları için kullanılabilir. Bazı insanlar daha hassastır ve daha naiftir. Siz de böyle bir insansanız işte size bunu yansıtabileceğiniz üstelik son derece trend olan bir dekorasyon stili kullanmanız gerekmektedir.

Yazımızın devamında Dekorasyonda Bej Renk Kullanımı Fikir ve Önerileri hakkında bazı resimler paylaşacağız. Bu resimler kafanızda yeni bir tasarım ve dekorasyon oluşturacaktır. En sevilen renklerden biri olan bej rengini evinizde hangi alanlarda kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız resimlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Görmüş olduğunuz gibi bej renk kullanımı özellikle salon oturma odası ve yatak odasında daha sık kullanılan bir renktir. Diğer alanlarda pek sık rastlanmasa da bazı evlerde görülmektedir. Bej rengi seviyorsanız bu rengi önce salon yada oturma odasında kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu