DekorasyonGenel

En Güncel Vintage Tasarımlar

En Güncel Vintage Tasarımlar

En Güncel Vintage Tasarımlar

En Güncel Vintage Tasarımlar Vintage, barok, renk ve tasarım aynı ortamda el ele giderse ne olur? Sonuç, şüphesiz, savurganlık bir şey olacak. Vintage dekoratif stilinin ayırt edici özelliği budur. İç dekorasyonda, bazen trendleri tanımlayacak kelimeleri bulmak zor olsa da, hayal gücünün sınırı yoktur. İyimserlikle dolu bu boşluklar aracılığıyla, kitsch’in temellerini güncelleyen, dönüşen ve sofistike bir tarz olan vintagenin detayları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

vintage oturma salonu
vintage oturma salonu

Bu iki eğilimden herhangi biri minimalizmin zıt tarafında olacaktır. Vintage dekoratif tarzı, çeşitli formların rengini kötüye kullanır. Göz alıcı unsurlarda herhangi bir eksiklik yoktur. Her şey karışık. Neo-kitsch, bu temele biraz daha gelişmişlik katıyor. Vintage ve retro ögeler hala mevcut, ancak daha fazla tasarım ve barok nota ortaya çıkıyor. Kadife parlaklığı ile kumaşlarda anahtardır. Neo-kitsch’in 20. yüzyıl renk ve parçalarıyla güncellenen bir barok klasiği olduğunu söyleyebiliriz. Hayvan baskıları ve egzotik notaların olmadığı güncel ve iyimser bir vintage. Bu oda, duvardaki ortak iplik olarak pembe olan bir Noz Design önerisidir. Çok renkli halı üzerinde devam edin. Tasarımcı Louis Ghost sandalyeler, ayakta fil figürlü bir yan masa, püsküllü bir kanepe ve Barok duvar lambası vardır.

vintage oturma grubu
vintage oturma grubu

En Güncel Vintage Tasarımlar Hakkında Bilgi

Renk kullanımı açısından kitsch, klein mavisi veya sarı gibi daha zarif olanları tanıtmasına rağmen, kurduğu temelleri alır ve sakız pembesi, gök mavisi ve elma yeşili ile süsler. Bu oturma odasında, hangi elementlerde veya hangi oranlarda olursa olsun tüm renklerin nasıl bir arada var olduğunu görüyoruz. Önemli olan karıştırmaktır.

Vintage mobilya
Vintage mobilya

Neo-kitsch stili bulmanın bir diğer anahtarı da ekleme ve eklemedir. Burada “az daha fazladır” düşünülmemiştir. Tüm yüzeyler birbiriyle ilişkisi olmayan figürler ve dekoratif süslemelerle doludur. Koleksiyon sergilemek gibi. Ve her zaman şekilleri ve renkleri, hatta belki stilleri karıştırarak. Her şeyin bir karışımını düşünün ve aradığınız şey budur, bu nedenle raflı açık mobilya seçiminde hiçbir sorun yoktur, böylece her şey görünür olur. Renklerin, şekillerin, vintage tarzı mobilyaların, sofistike kumaşların, görünür aksesuarların ve kişisel resimlerin bulunduğu bu oda gibi.

Güncel vintage
Güncel vintage

Eğlenceli ve kaygısız ortamlar yaratmak için renklerin ve şekillerin zaten karıştırıldığı kitsch dekoratif stiline dayanan geometrik tasarımlarla modernlik katıyor. Eğrilik ve belirli bir soyut karakter (hatta bazen rüya gibi) katan bu geometrik şekiller, tekstillerde (kilimler bu etkiyi elde etmek için benzersizdir), baskılarda ve tablolarda (yok olamaz!) ve boya ile orijinal efektler. Arkada mutfak bulunan bu yemek odası, mobilya firması Mobalpa ile işbirliği içinde tasarımcıların eserlerinden biridir.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu