Perde Modelleri

En Şık Perde Tasarımları

En Şık Perde Tasarımları

En Şık Perde Tasarımları

En Şık Perde Tasarımları Odaları süslemek için kullandığımız perdeler gördüğünüzü söyleyebiliriz. Piyasada , evde sahip olduğumuz dekorasyon tarzına bağlı olarak, süslemek için kullanabileceğimiz ve mükemmel olan farklı perde tasarımları var. Örneğin, bir Japon dekoru kolayca panelli perdelere sahip olabilir.

Evimizin dekorasyon stiline uyumlu bir şekilde eşlik etmemizi sağlayacak farklı stiller perdeler bulabileceğiz, çünkü bugün pazarın bize dokular, renkler ve tasarımlar açısından sunduğu, hepimizin bulabileceği pek çok teklif var. zevkimize ve kişiliğimize uygun olanı. Evimizin koynunda kendimizi rahat hissedebilmemiz için bu şart, kısacası hepimizin en önemli ve arzuladığı şey bu.

Panjur Perde Tasarımları

Bu perdeler çocuk odaları için idealdir. Pencere çerçevesine veya tavana asılabilirler ve alçaltmak ve yükseltmek için bir ip çekilir. Genellikle tematik detaylarla veya tek renkte düz olarak birçok stilde gelirler. Bu perdeler içeriye açılması gereken pencere türleri için uygun değildir, çünkü perde kapalıyken pencereyi asla açamazsınız.

Panjur Perde Tasarımları
Panjur Perde Tasarımları

Pileli perde tasarımı

En Şık Perde Tasarımları arasında pileli perdeler bulunur. Bu perdeler tavanın yüksek kısmından asılır ve üste asılan bir ipin çekilmesiyle de açılıp kapatılır, ancak genellikle yatay olarak üst üste yerleştirilmiş metal levhalardan oluşur.

Pileli perde tasarımı
Pileli perde tasarımı

Kamış veya bambu perdeler

Bu perdeler iki tür dekorasyon için mükemmeldir: etnik ve rustik. Tamamen ahşaptan yapılırlar ve genellikle tamamı doğal malzemelerle dikilirler. Pencerenin üst kısmına asılırlar ve tamamen kapalı olsalar bile, biraz ışık her zaman süzülür, bu nedenle doğa severler için mükemmeldir. Sahip oldukları ve birçok insanın kullandığı iyi şey, odayı can sıkıcı ısıdan korudukları, ancak gün ışığının içeri girmesine izin vermeleridir.

Kamış veya bambu perdeler
Kamış veya bambu perdeler

İnce kumaş perdeler

Birleştirmek için daha kalın bir perdenin üzerinden geçen veya çok fazla ışığın girmesi gereken alanlara yerleştirilmesini istiyorsak tek başına perdelerdir. Bu perdeleri seçmenin iyi yanı, aynı perdede veya temalı perdelerde tüm renkler ve çoğu zaman sadece bir değil, birkaç tane olmasıdır. Çocuk odaları için tavsiye edilmezler, çok ince olduklarından ekstra bakıma ihtiyaç duyarlar.

Bir yatak odasında bolca doğal ışık alan perdeler kullanmak modası asla geçmeyecek bir trend. Bunun için şeffaf kumaşlardan yapılmış basit panelleri tercih edebilirsiniz. Beyaz veya krem ​​renkli olmaları gerekmez.

İnce kumaş perdeler 3
İnce kumaş perdeler 3

Kalın kumaş perdeler

Anneannelerimizin evinde görebileceğimiz tipik perdeler bunlar, çok ağırlar ve çok kalınlar. Kapalı olduklarında ışığı içeri almazlar ve bu nedenle özellikle çocuklar için odalar için iyi bir seçenektir. Dezavantajı, çok fazla toz toplama eğiliminde olmalarıdır.

Kalın kumaş perdeler
Kalın kumaş perdeler

Dekoratif perdeler

Onları mağazadan satın alınan süslemelerle kişiselleştirebilirsiniz. Şeritten sarkan kabuklu, düğmeli veya püsküllü şeritler. Bu seçeneklerden herhangi biri çok popüler.

Dekoratif Perdeler
Dekoratif Perdeler

Katmanlı Kaplama Perdeleri

Bazı güzel perdeler, evimizin her alanına sıcaklık, güzel tat ve zarafet getirme özelliğine sahip olduklarından, mükemmel bir odanın özü olabilir. Birçok seçenekten biri, farklı doku, renk ve şekillerde kumaşların üst üste getirilebilmesidir.

Katmanlı Kaplama Perdeleri 2
Katmanlı Kaplama Perdeleri 2
Pencereler için dekoratif viniller

En Şık Perde Tasarımları olan dekoratif viniller oldukça göz kamaştırıcı olmaktadır. Onları vurgulama gücüne sahip güzel perdeler veya mevcut geniş pazarın bize sunduğu ve bugün sunduğumuz dekoratif vinillerin dahil edilmediği sürece, pencereler genellikle evin en monoton parçalarından biridir. pencereleri süslerken dikkate alabileceğimiz seçenekler. Bu yapışkan levhalar, ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başardıkları için, birkaç dekoratif detayla donuk iç mekanlara eğlence katmanın çok etkili bir yoludur. Buna ek olarak, banyo gibi daha fazla mahremiyet gerektiren alanlar için de özellikle önerilir.

Kalın kumaş perdeler 1
Kalın kumaş perdeler 1

Ve iyi olan şu ki, bize o kadar geniş bir renk, desen ve doku yelpazesinde sunuluyorlar ki, hepimiz istenen etkiye neden olan ve aynı zamanda ihtiyaçlarımıza uyan bir teklif bulabiliyoruz. Bir yandan, daha fazla yakınlık elde etmek için onları birleştirebiliriz, diğer durumlarda ise onları yalnızca dekoratif amaçlar için isteriz, bu da ilgimizi ışığın geçişini çok fazla engellemememize neden olur. Ek olarak, bazılarının ultraviyole radyasyonu engelleme ve evi kış aylarında ısı kayıplarına karşı yalıtma gücü vardır.

En Şık Perde Tasarımları

 

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler başlıklı makalemizde Mutfak dekorasyon fikirleri, Mutfak DEkorasyonu ve Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat