DekorasyonGenel

En Şık Keten Perdeler

En Şık Keten Perdeler

En Şık Keten Perdeler

En Şık Keten Perdeler Bir çift yeni keten perde, bir yatak odasının, yemek odasının veya oturma odasının görünümünü önemli ölçüde değiştirebilir. Ve dahası, bu perdelerle!

Yeni sezonun başlamasıyla tasarımcılar odaların tekstil dekorasyonunun değiştirilmesini tavsiye ediyor . Bu sadece minderler, yastıklar ve yatak örtüleri için geçerli değildir. değil aynı zamanda perdeler için de geçerlidir.

Ve perdeler ketenden yapılmışsa, çok daha iyi .

Şık keten perde modelleri
Şık keten perde modelleri

Ha bize, onlar bizim en sevdiklerimizdir ve her türlü iç mekanı tamamlamak için mükemmeldirler ; modern iç mekanlardan kır evlerine, İskandinav veya daha klasik tarza kadar.

Perdeler nasıl doğru seçilir ve yerleştirilir
İşte doğru perdeleri seçmenize ve onları asmamanıza yardımcı olacak bazı basit ipuçları.

4 genel ipucu
Odayı görsel olarak büyütmek için perde çubuğunu mümkün olduğunca yükseğe asın .
Perde çubuğu pencereden daha uzun olmalıdır. Perdeler daha sonra genişletilebilir, böylece ışık akışı maksimuma çıkarılabilir. İdeal olarak, monte edilen çubuk, pencere açıklığından her iki tarafta yaklaşık 20-25 cm çıkıntı yapmalıdır .
Renk ve malzeme seçimine özellikle dikkat edin. Lüks kadife ve saten perdelerin İskandinav tarzı bir iç mekana uyması pek olası değildir. Unutmayın: sıcak tonlar odayı daha davetkar kılar ve soğuk tonlar iç mekana “hava” verir.

Doğru uzunluk başarının anahtarıdır. Kısa perdeler nadiren iyi görünür. Genellikle perdeler, zemin seviyesinin hemen üzerinde bitecek veya hafifçe yere dayanacak şekilde asılır (daha romantik bir atmosferi sevenler için).
Ancak bu hileler her evde çalışmaz. Bazılarının tavanları çok yüksek, bazılarının duvarları düz değil ve bazılarının pencereleri, perde çubuğunun “kurallara göre” takılması temelde imkansız olacak şekilde konumlandırılmış; her vaka benzersizdir ve bireysel bir yaklaşım gerektirir.

Duvarın ortasındaki pencere
Burada genel tavsiyeleri güvenle takip edebilir ve perdeleri tavanın altına mümkün olduğunca yükseğe asabilirsiniz . Çubuğu, pencere açıklığından (hatta tüm duvardan) 50 santimetre daha uzun olacak şekilde satın alın. Bu durumda, perdeler duvarı güzelce kaplayacak ve yumuşak kıvrımlarda yakalayacaktır.

Duvarda iki pencereniz varsa, onları her iki taraftan da perdelerin sarması tavsiye edilir . Uzun bir perde çubuğu takabilir ve üzerine üç perde asabilirsiniz: ikisi kenarlarda ve daha geniş olanı ortada. Tüm pencereler için aynı kumaşları seçin; Bu, iç görsel bütünlük sağlayacaktır.

En Güzel Keten Perdeler 2
En Güzel Keten Perdeler 2

Pencere duvarın ortasına değil, asimetrik olarak, örneğin odanın köşesine daha yakın yerleştirildiğinde zordur. Perdeleri klasik durumda olduğu gibi asarsanız, bir yandan çok sıkı asılırlar, diğer yandan ise tam tersine çok “gevşek” olurlar. Bu tasarım için iyi bir çözüm, bir ucuna büyük bir perde asmaktır . Ana şey, tüm pencereyi kaplayacak kadar geniş olmasıdır .

Bazı pencereler başlı başına bir sanat eseridir. Özellikle antika çerçeveler veya vitray söz konusu olduğunda. Bu durumda, perdeler onları gölgede bırakmamalı, güzelliklerini vurgulayarak ve çerçeveleyerek birbirlerini uyumlu bir şekilde tamamlamalıdır . Bu gibi durumlar için iyi bir seçenek, tek renkli nötr kumaştan yapılmış perdeler olacaktır: bir tarafta fark edilmeden asılı duran basit bir dokuma perde, tüm dikkatleri kendisine çekmeyecektir . Aşırı durumlarda, perdeleri tamamen kaldırabilir ve pencerelerin tüm ihtişamıyla görünmesini sağlayabilirsiniz.

keten perde 2
keten perde 2

Neredeyse tüm duvarı kaplayan, kısa kenarında bir pencere bulunan dar, uzun bir oda, oldukça yaygın ve zor bir dekorasyon seçeneğidir. En belirgin çözüm panjur veya pilili perdelerdir , ancak tekstil ve uzun perdeleri tercih ederseniz, bu durumda da uygundurlar. Perdenin bir taraftan güzel bir şekilde yere düşmesine izin verin – asimetri, alana görsel dinamikler getirecek ve dikkati başarısız bir tasarımdan uzaklaştıracaktır. Odada gün ışığını engellemeyecek, keten gibi şeffaf bir kumaş seçin .

Büyük panoramik pencereler için panjurlar mükemmeldir. İç mekanı meraklı gözlerden iyi korurlar, fazla güneş ışığını keserler ve aynı zamanda odaya yeterli miktarda doğal ışık girmesine izin verirler . Tam duvar pencereli yeni binalardaki dairelerde, raylı tavan perdeleri de sıklıkla kullanılmaktadır.

En Şık Keten Perdeler

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat