AksesuarPerde Modelleri

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Ev dekorasyonu yaparken evinize özel bir dokunuş yapmak isterseniz modern perde modellerini uygulamanızda fayda var. Ya da evinizdeki sabit dekorasyondan sıkıldığınızda bir şeylerin değişmesini istiyorsanız ve bunu yaparken çok para harcamak istemiyorsanız o halde perdelerinizi değiştirme vakti gelmiş demektir. Bu durumda en iyi çözüm perdelerinizi değiştirmek olacaktır. Hem  sizin için çok büyük bir masraf olmayacak hem de evin havasını tamamıyla değiştirmiş olacaksınız.

Oturma Odaları İçin Perde Seçimi

Odanızda uyumlu bir ortam yaratmak dekorasyonun başarılı olması açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Odanıza iyi bir görününüm vermek için perdelerinizin seçiminde çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Uyumsuz bir perde seçilmesi durumunda odadaki güzel atmosfer tamamen alt üst edilebilir. Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı ? sorusuna gelecek olursak bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmakta.

Perdeyi seçeceğimiz oda dekorasyonu ile perdemiz uyumlu olmalı. Mesela perdelerde kısmen zemin rengi kullanmakta fayda var yani perdemizin bir bölümünde zemin rengi varsa perdemiz zemin ile uyumlu hale gelebilmektedir.

Yatak odalarında yatak takımımızın yastık renginde perde seçimi yapmak  odamıza hoş bir atmosfer katacaktır.

Eğer perdemiz penceremizi tamamen kapsayacaksa hafif şeffaf perde seçmemizde fayda var böylelikle ışığı tamamen engellememiş oluruz. Eğer pencereyi tamamen kapatmayacaksa perdemiz o zaman koyu ve kalın kumaşlar seçebiliriz.

Perde yapımında kullanılan malzeme, perdenin stili, rengi, desenleri bunların tamamı perde seçimi konusunda önemli unsurlardır. Bütün bu unsurlar odamız ile uyumlu olabilecek şekilde değerlendirilmelidir.

Şimdi sizlerin ilham alabilmeniz için dekormodelleri.com ekibiyle bir araya getirdiğimiz modern perde modellerini ve perde seçimi yapılırken dikkat edilen unsurları fotoğraflarla hep beraber inceleyelim.

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon İçin En Güzel Kitaplıklar başlıklı makalemizde 2021 kitaplık molleri, Dekorasyon İçin En Güzel Kitaplıklar ve dekoratif kitaplık modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu