DekorasyonGenel

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler; nelerdir? sorusu pek çok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Yeni evli çiftler ve ev dayayıp döşeyenler için evin içinin nasıl olacağı çok önemlidir. Özellikle yeni satın alınan yada kiralanan evlere uygun dekorasyon fikirleri hanımlar için çok önemlidir. Ev döşemek için bir çok darklı stil bulunmaktadır. Evinizi bu stillerden hangisine göre döşeyeceğinize karar verirken kısa bir araştırma yapmanız işinizi kolaylaştırabilir. Biz de bu yazımızda sizin için modern ev döşeme ile ilgili küçük fikirler vererek sizlere yardımcı olacağız. Modern dekorasyon daha sakin, sade ve kullanışlı olmasıyla herkesin beğenisini kazanmıştır. Peki bu uyumu ve sadeliği nasıl yakalayabiliriz? Birkaç maddeyle evinizi nasıl modern dekore etmeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Bulunduğunuz evi veya yeni ev kuruyorsanız baştan sona modern mobilyalar, duvar kağıtları, aksesuarlar kullanmak mümkündür. Böyle bir imkânınız yoksa var olan eşyalarınıza sade aksesuarlar, tablolar kullanarak küçük dokunuşlarla farklı bir hava katabilmeniz mümkündür.

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yeni ev döşeyeceksiniz ve karşınıza binlerce sonuç çıktı. Peki ne yapacaksınız? Hepsi de o kadar güzel dekorlar ki insanın her birini alıp evinin bir köşesine koyası geliyor. Ancak modern ev dekorasyonu bu güzel eşyalar arasında kaybolmayı değil denge kurmayı ifade ediyor. Yani kullanılacak her şey ne az ne fazla olacak. Bu dengeyi sağlarken dikkat edilmesi gerekenleri size birkaç maddeyle sunmak istiyoruz:

Bulunduğunuz dönemde moda olan veya en sevdiğiniz sakin renklerden birini temel renginiz olarak belirleyin. Dekore edeceğiniz odadaki büyük parçaları bu renkten seçebilir, temel renginize uygun birkaç rengi de küçük aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak Vilevu gibi düz ve sakin renklerde modern bir koltuk takımı seçerek evinizi yeniden dekore edebilirsiniz.

Açık renkte seçtiğiniz koltuklarınızı daha canlı tonlarda kırlentlerle tamamlayabilirsiniz. Eğer Vilevu gibi krem tonlarda bir koltuk takımı tercih ettiyseniz, pas renginde birkaç küçük kırlentle tamamlamak iyi bir fikir olabilir.
Evimizin temel öğelerinden birisi de şüphesiz perdelerimiz. Modern bir ev döşeme çabası gösterirken, sadeliğin dışına çıkmamak için perdelerinizde renk seçimini çelik mavisinden yana yapabilirsiniz. Tek renk desensiz ya da küçük geometrik desenleri bulunan perdeler bu konuda iyi bir seçim olabilir.

Pas rengi ve çelik mavisi çok ayrı uçlarda renkler gibi görünse de gözünüzde canlandırdığınızda uyumuna bayılacaksınız. Bu renklerde küçük aksesuarlar kullanarak ortamın havasını değiştirmeyi başarabilirsiniz.
Yeni bir ev döşerken avizeler de önemli unsurlardan biri. Son zamanlarda fazlaca talep gören metal çubuklarla oluşturulan geometrik şekilli avizeler hem sakin hem de hoş bir görünüme sahip olmasıyla modern evler için yeni ve vazgeçilmez olmaya başlayarak bir çok ev hanımının ilgisini çekmeye başladı.

Evinize Farklı Bir Hava Katın

Modern ev döşeme planlarınızın arasında duvar renginizi değiştirmek de varsa yine temel renginizle aynı düz bir duvar kâğıdı tercih edebilirsiniz. Böylece odanızdaki sakinliği ve bütünlüğü korumak mümkündür.
Evinizi modern tarzda dekore ederken yer döşemeleriniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Fazlaca tercih edilen doğal ahşap döşemeler daha çok klasik tarzı yansıttığı için modern dekorasyonunuza fazla uyum sağlamayabilir. Peki farklı bir yer döşemesi seçmeye ne dersiniz? Mermer ve granit artık mutfak tezgahları ve banyo duvarları dışında yer döşemesi olarak da kullanılmaya başlandığına göre bu güzellikten faydalanmak şart oldu. Duvar renginize yakın tonlarda ince koyu damarları olan mermer ya da granit bir yer döşemesi evinize çok hoş bir hava katacaktır.

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler denince akla ilk gelen tabi ki bütçedir. Bütçeniz çok kısıtlı değilse yer döşemesinin yanı sıra süpürgelik kısmına denk gelen yerlere yaklaşık on santimetre genişliğinde oniks mermer döşeterek altına ışık koydurarak evinize farklı bir hava katabilmeniz mümkündür. Bu sayede son zamanlarda oldukça talep gören oniks mermerin yarı geçirgen özelliğinden faydalanarak hoş bir yer ışıklandırması yapabilirsiniz. Evinize yapacağınız her değişikliğin kendi zevkinize hitap etmesine önem gösterin. Başkalarının beğeneceği dekorasyon fikirlerinden ziyade kendi yaşam alanınızı oluşturmaya çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda sizler için Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenleri listeledik. Görsellerden kafanızda bir fikir oluşacağını umuyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu