DekorasyonGenelMobilyaSalon Dekorasyonu

Lüks Villa İç Dekorasyonu

Lüks Villa İç Dekorasyonu

Lüks Villa İç Dekorasyonu

Merhabalar, Neredeyse herkes bir villa sahibi olmayı hayal eder. Bu hayalini gerçekleştirenler içinse aldıkları villayı dekore etme zamanı demektir. Villa iç dekorasyonu sırasında genellikle ilk önem verilen nokta bakıldığı zaman kaliteli durması ve lüks bir havası olmasıdır. Fakat bazı villalarda bunu göremeyebiliyoruz bunun sebebi ise kesinlikle yanlış dekorasyon yapılmasıdır. Bizde bu yanlışlıkları yaşamamanız için yazımızın devamında sizlere lüks villa iç dekorasyonu hakkında bilgi vereceğiz.

Lüks villa iç dekorasyonu denilince anlaşılacağı gibi villanızın iç dekorasyonunun ağır bir havası olması gerekir. Bunun için ilk olarak duvar renklerine karar vermelisiniz. Duvar renkleri basit renkler olmadığı sürece genellikle lüks villa iç dekorasyonlarında sorun yaratmamaktadır. Villanızın lüks durması için bir diğer önemli nokta ise ışıklandırmalardır. Işıklandırma aksesuarları veya ışıklandırma şekilleri bir eve lükslük karan etmenlerden birisidir diyebiliriz. Işıklandırmalarda genellikle loş ışıklar kullanılması orta ayrı bir hava katarken aydınlık ortamlardan hoşlananlar bunun için antika havası taşıyan ışıklandırma aksesuarları almaktadır.

Lüks villa iç dekorasyonunda en çok dikkat edilenlerden birisi ise mobilyalardır. Mobilyaların antika havası taşıması eve ayrı bir lükslük katacaktır. Antika alacak duruma sahip değilseniz işlemi mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mobilyalarda kullanılan altın sarısı rengi yine villanıza lüks bir hava katacaktır. Tabii mobilyalara uygun perde seçimi de çok önemli. Genellikle perdelerde de altın sarısı işlemelere rastlamak mümkündür. Lüks bir villa iç dekorasyonunda aksesuarlara da dikkat edilmeli olabildiğince kaliteli aksesuarlar seçilmelidir. Eğer seçilen aksesuarlar basit görünüme sahipse ne yazık ki villanız sırf bu aksesuarlar yüzünden basit bir havaya sahip olacaktır. Lüks bir villa iç dekorasyonunda olmazsa olmazlardan birisi tablolardır. Eğer imkanınız vara tablolarınızı mümkün olduğu kadar orijinal almaya dikkat etmelisiniz. Son olarak da evinizin zemininde kullandığınız halılardan bahsedeceğiz. Eğer halı kullanmayı düşünüyorsanız seçeceğiniz halı eşyalarınız ile uyumlu olabilir. Bunun yanı sıra el emeği olan bir halı da evinize lüks bir hava katacaktır. Bu belirttiklerimize dikkat ettiğiniz sürece villanızın dekorasyonu lüks olacaktır ve villanıza yakışır düzeyde kaliteli olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu