Moda

Evde Saçlar Nasıl Kıvırcık Yapılır?

Birçok kadının hayalini çok zaman süslemiştir kıvırcık saçlar. Kadınlar farklılığı çok sevdiklerinden dolayı zaman zaman düz saçlardan sıkıldığında kıvırcık saçlara sahip olmak ister ve bunun için detaylı araştırmalar yapmaktadırlar. Kadınlar kendilerinde yaptıkları stil değişiklikleri ile özgüven artışı yaşamaktadır. Her yeni tarz kadınların özgüveninde artışa sebep olur. Bu yüzden bizde sizler için evde saçlar nasıl kıvırcık yapılır sorusuna en iyi yanıtı verebilmek için bir makale oluşturduk.

Evde Saçlar Nasıl Kıvırcık Yapılır

Eskiden yeni saç stilleri için kesinlikle bir kuaföre gitmemiz gerekirken şimdiki teknolojik şartlarda böyle bir zorunluluğumuz yok. Teknolojinin gelişmesi ile dışarda yaptırmamız gereken birçok şeyi evde kendi imkânlarımızla da yapabilmekteyiz. Kuaförlerde yaptırabileceğimiz birçok şeyi hiç kuaföre gitmeden evimizde de yapmamız mümkün hale gelmiştir.

Saçlarımızı kıvırcık hale getirebilmemiz için üretilen perma aletleri istediğimiz sonucu veriyor olsa da aslında bir süre sonra saçlarımızı yakarak kırmaya ve güçsüzleştirmeye başlamaktadır. Bu nedenle saç sağlığı açısından bu aletlerin kullanılması pek de önerilen bir uygulama değildir. Bunun haricinde doğal yollarla saçlara kıvırcık stiller vermek daha sağlıklıdır. Eğer sizde bir süre yanık, kırık, mat ve kuru saçlar istemiyorsanız mümkün oldukça bu aletlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Doğal Yöntemlerle Evde Kıvırcık Saç Yapımı.

gazete kağıdı ile kıvırcık saç yapımı

  • Gazete kâğıtlarıyla evde kıvırcık saç yapımı

Evet arkadaşlar gazete kağıtları yardımı ile evinizde kıvırcık saç modellerini yapabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayabilmeniz için gerekli olan malzemeler;

  • alüminyum folyo
  • Örgü lastiği ve
  • Gazete kağıdı.

İlk önce 30-35 cm boyunda alüminyum folyolarımızı kesiyoruz ( 20-30 tane) daha sonra eli ve boyu alüminyum folyodan 1-2 cm daha kısa olan gazete kağıtlarını kesiyoruz. Daha sonra gazetemizi ve folyomuzu üst üste koyarak sarma sarar gibi kıvırıyoruz. Kıvırdıktan sonra saçımızdan parmak kalınlığından bir tutam alıp ucundan yuvarlaya yuvarlaya bu sardığımız gazetenin içine koyuyoruz. Tabi saçımıza hafif köpük sıkarsak yada çok az bir jölelersek eğer bunlar yoksa çok hafif nemli bir şekilde sararsak daha iyi sonuç alırız. İlk bir tutamla denemesini yapın hoşunuza giderse geri kalanını da yaparsınız. Burguladığınız saçı üst taraftan lastik toka ile sardığınız gazeteye sıkıştırın Bir tutam saçı gazeteye geçirdikten sonra saçınızı fön makinası ile kurutmaya başlayın. İyice kuruduktan emin olduktan sonra saçınıza sardığınız gazeteyi sökün ve mükemmel bir şekilde dalgalanmış olan saçınızı kendi gözlerinizle görün. Bu yöntemle bugidilerimizin kalınlığını kendimiz ayarlayabiliriz. Yine ellerimiz yardımı ile dalgalanma şekillerini ayarlayabiliriz.

 

Pipet yardımı ile evde kıvırcık saç yapma

pipet ile kıvırcık saç yapımı

Saçlarınızı tutam tutam ayırın ve ayırdığınız tutamları teker teker pipete dolayın saç köklerinde fiyonk yapıp tutturun. Daha sonra spreyle saçınızın şeklini almasına destek verin. Son adımda ise pipetleri saçınızdan sökerek kıvırcık saçları görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Musluk Batarya Modelleri başlıklı makalemizde 2021 Yeni Nesil Musluk Batarya Modelleri, en güzel musluk modelleri ve Musluk Bataryası hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu