DekorasyonGenelModa

Villa Dekorasyonları

Villa Dekorasyon Önerileri

Villa Dekorasyonları

Merhabalar, Her insan kendi evinin dekorasyonunu yapmak ister fakat Villa Dekorasyonları yapmak oldukça zordur. Bu yüzden villa sahibi olanlar bu konuda büyük sıkıntı yaşıyor. Villalar gerek büyük olduğu için gerekse değeri yüksek olduğu için insanlar değerini öldürmeyecek düzeyde dekore etmek istiyor. Bu yüzdende villa dekorasyon işlemi oldukça sıkıntılı bir süreç olabiliyor.

Villa dekorasyonunu yapmak istediğiniz zaman ilk olarak villanızı iyi tanımanız gerekiyor. Yani dekore edeceğiniz alnı bilmeniz gerekiyor. Eğer dekore edeceğiniz alanı bilmezseniz hayallinizdeki dekorasyonu gerçekleştiremezsiniz. Villalar apartman tarzı evler değildir bu yüzden normal ev dekorasyonu yapıyormuş gibi villa dekorasyonu yapamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Villa dekorasyonlarında fark ederseniz aynalara çok fazla yer verilir sizde villa dekorasyonu yapacaksanız aynalara ve tablolara olabildiğince sık yer vermelisiniz. Aynalar ortama derinlik katacağı için şık bir görünüm elde ettirecektir. Aynı zamanda aksesuar alanında kullanılacak mumlar ve aydınlatma aksesuarları ortamın sadelikten uzaklaşması sağlayacak ve farklı bir hava katacaktır. Bu konuda bir orantı tutturulmasına dikkat ettirilmelidir. Ortam ne çok sade olmalı neden abartı olmalıdır. Bu ikisinin arası yakalanmadığı takdirde hoş bir dekorasyon olmayacaktır.

Villanızın dekorasyonunu yaparken mobilya seçimine de dikkat etmelisiniz. Bunun için ilk olarak villanızı klasik mi yoksa sportif bir tarzda mı döşemek istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Eğer klasik döşemek istiyorsanız klasik mobilyalara yönelmelisiniz eğer sportif döşemek istiyorsanız sportif mobilyalar seçmeniz gerekir. Bu ikisini birbirine karıştırmamanız gerekir. Eğer bir kısım sportif bir kısım klasik olursa kafa karışıklığına sebep olabilir ve hoş durmaz. Villanızda kullanacağınız aksesuarları da bu dekorasyonları yaptıktan sonra almanız daha iyi olacaktır. Villanızda kullanacağınız aksesuarların mobilyalara uyumlu olması gerekir.

Villa iç dekorasyonu yaptıracağınız zaman olabildiğince kullanımınızı kolaylaştıracak ve gerek hareket ederken gerekse günlük işlerinizi yaparken zorlanmayacağınız derecede dekorasyon yapmalısınız. Aynı zamanda villanız çok büyük değilse minimal boyutlu aksesuarlar kullanmalısınız yada çok fazla aksesuar kullanmamalısınız. Aksi durumunda villanızın dekorasyonu göz yoracak seviyede olabilir ve bu durum sizin birkaç gün sonra villanızın dekorasyonundan sıkılmanıza sebep olabilir. Bu belirttiklerimize dikkat ettiğiniz sürece iyi bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu